Łukasz Kruczek: "To nie miało nic wspólnego ze skokami"

 • 2014-12-29 00:28

Trener Łukasz Kruczek nie ma wątpliwości co do słuszności decyzji o odwołaniu dzisiejszego konkursu w Oberstdorfie. Szkoleniowiec podkreśla, że warunki na skoczni były bardzo zmienne, a chwilami wręcz niebezpieczne.

- Można było podjąć inną decyzję. Albo szybciej zawody odwołać, skoro pogoda nie dawała szans na skakanie, albo też wcześniej dać znać, że będziemy próbowali przeprowadzić konkurs później, gdy teoretycznie mogło być troszkę lepiej, wówczas wszyscy przyjechaliby na skocznię później. A tak trwało to kilka godzin i nie miało nic wspólnego ze skokami narciarskimi. Warunki były bardzo nierówne, widzieliśmy skoki długie i bardzo krótkie. Przy tak szybko zmieniającym się wietrze mogło być momentami niebezpiecznie, dobrze, że nic się nie stało - uważa Łukasz Kruczek.

- Dawid spóźnił skok, ale na to wpływ miało też wiele różnych czynników i nie ma co go przesadnie analizować, tylko wymazać z pamięci i w kolejnym podejściu musi skakać tak jak wczoraj. Dla Kamila każdy dzień odpoczynku jest korzystny i bierzemy to, co nam daje los. Co do przeniesienia konkutrsu na jutro to trzeba patrzeć na to z punktu widzenia organizatora, który zgrodmadził tu dużą publiczność i chce przeprowadzić zawody jutro, jednak z tego co mówią prognozy, wiele lepiej ma nie być. Ma padać więcej śniegu, ale wiać powinno mniej - zakończył trener polskiej kadry A.

Korespondencja z Oberstdorfu, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7848) komentarze: (45)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Być może Dawid wczoraj spóźnił skok ale to nie zmienia faktu że i tak szanse na wyeliminowanie Koflera miał praktycznie zerowe. Jak pisałem żeby Kubacki wygrał z Koflerem to oprócz swojego dobrego skoku musi liczyć na gorszy dzień Austriaka i jego słabszą próbę. Jak na złość Kofler skakał po tych "gorszych" kwalifikacjach dużo lepiej. Wygranie z Koflerem który skacze ponad 130 metrów nie jest możliwe.

 • sledzik16 stały bywalec

  Dzisiaj jeżeli nie będzie wiało tak jak wczoraj to śnieg nie powinien sprawiać żadnych problemów.

 • anonim
  Laptop za 50 zł

  To jest lepsze niż allegro! Wczoraj znalazłam tę stronkę z aukcjami: tanieaukcie.com na której można wylicytować różne przedmioty: tablety komputery telefony itp. Każda aukcja zaczyna się od 1 zł. Strona jest nowa i mało znana bo ja wylicytowałam telefon za 22 złote. Przekonajcie się sami.

 • MSad_ profesor
  Damjan Fras

  No potwierdz prosze to co napisales ,ze niby ja napisalem. Nie mozesz znależc ? No nie znajdziesz wiec ?

 • yyy profesor
  HKS

  I z tym sie zgadzam, ale z bełkotem Frasów i Sokołow zgodzić się nie mogę.

 • MSad_ profesor
  Damjan Fras

  Wskaz przynajmniej jeden komentarz w ktorym napisalem ze Kubacki jest lepszy od Stocha. Zyły i Kota czy Ziobry ? Prosze wskaz ? Jak wskzesz zwroce ci honor.

 • HKS początkujący

  @yyy

  Kubacki jest średniakiem z nieco wyższych miejsc, tyko problem polega na tym że niemal ZAWSZE skacze lepiej na treningach. W tym sezonie to tylko dosyć szczęśliwe punkty w Engelbergu to był moment kiedy skoczył lepiej niż na treningach i trochę szczęśliwie wszedł do drugiej serii. I zawsze znajdzie jakąś wymówkę tych zdecydowanie gorszych skoków niż na treningach. Tutaj jest problem.

 • Martinn stały bywalec
  Sokół i Pono

  Gadanie...skąd ta pewność że za 10 lat będzie skakał tak samo?

 • anonim
  @ GRUBY

  Powiedzmy, że Dawid mieści się w szóstce. Jego niemal powszechna krytyka (bo nie tylko ja, ale co drugi napisałby to samo) wynika jednak z zupełnie innych powodów niż to, że skacze jak skacze. Kubacki to zawodnik na ogon PŚ lub drugą dziesiątkę PK, taki jest fakt, ale nie to denerwuje. Denerwuje, że jest to zawodnik nieperspektywiczny. On czy dziś czy za 10 lat zawsze będzie ci skakał to samo i nic więcej i nic to, że akurat w tym sezonie jest to numer 5. w naszej wybitnie osłabionej ekipie, bo byle Wolny ma większe perspektywy. Nawet Kłusek dokonał ostatnio tego co Dawidowi nigdy się nie udało, bo Kubacki nawet w PK potrafił być co najwyżej przeciętny, gdyż na styl skakania, z którego nigdy daleko nie skoczy nakłada się podejście do skoków, wieczne zadowolenie z tego, że w ogóle jest w kadrze, nawet jeśli jest ogonem, no i słaba psychika.

 • GRUBY_ bywalec

  Nie rozumiem jak można bronić przeciętniaka który wszystko zwala na warunki a sobie nigdy nie ma nic do zarzucenia.Kot mimo że wsiąkł w pejsbuka i tam teraz rządzi zamiast na skoczniach przynajmniej nie był zadowolony ze swoich słabych występów.A ten ciągle micha wesoła i chwalenie się kaskiem po miernym występie.Kubacki to taka wizytówka i taki symbol dla trenerów, ja nie należy trenować zawodników.

 • yyy profesor

  przecież sam piszesz ze jest średniakiem. A co to znaczy średnio? Bo moim zdaniem, to wahanie sie koło 20-40 miejsca w PŚ. Jak uzyska taki rezultat, średniak, to czemu miał by nie być zadowolony. Gdyby się wszystko złożyło po jego myśli, to skoczył by to top 20. A miał kiedyś taki okres że kilka konkursów z rzędów był 17 bodaj.

 • anonim
  yyy

  nie rozumiesz o co mi chodziło
  to jest tak, że Kubacki jest z siebie zadowolony, a swoje słabsze próby zgania na wszystko inne, a nigdy nie na siebie i łazi z uśmiechniętą twarzą jakby nigdy nic...
  a jest średniakiem i to żadne kombinezony, buty, warunki mu nie przeszkadzają, to po prostu jego wymówki na słabsze skoki..

 • yyy profesor
  Damjan Fras

  Czyli właśnie zaprzeczasz sam sobie. Skoro twierdzisz że Dawid jest średniakiem, a on nigdy nie krytykuje sam siebie, to znaczy, że chyba widzi iz to jest maks jego możliwość, a mógł by skoczyć dalej, gdyby wszystko sie złożyło tak jak trzeba, tz warunki, kombinezon, buty, smarowanie nart.

 • anonim
  MSad

  jesteś hipokrytą, Ja na przykład czy wielu innych trzymamy Kciuki za Dawida, ale jak mu nie wyjdzie ( a ciągle nie wychodzi ) Kubacki jest zadowolony i zgania a to na buty, a to na warunki, a to na kombinezon, a nigdy nie widzi winy u siebie, że po prostu jest średniakiem..
  Zresztą Ty się najmniej możesz wypowiadać na ten temat, bo twierdzisz, że Kubacki to lepszy skoczek niż Stoch, Żyła i Kot, a prawda jest taka, że jest gorszy nawet od Skupnia i Mateji, a to, że jeździ ciągle na PŚ to sprawa tego, że jest w tej 5 która jeździć powinna, bo lepszych nie mamy, jedynie, gdzie nie powinien jechać to na IO, bo wtedy był totalnie bez formy, a tak to jeździ, bo jest słabszy od Stocha, Żyły i Ziobry, ale od reszty na obecną chwilę jest lepszy, mimo to broniąc go, a hejtując Stocha, Żyłe, Kota jesteś mega hipokrytą

 • MSad_ profesor
  zxcvbnm

  Odleglosc ktora wskazales czyli 137,5 wcale nie gwarantuje 1 miejsca

 • yyy profesor
  Bartek and sokuł i piono

  Mam nadzieje, że wasz w życiu też nikt nie szanuje, tak jak wy nie szanujecie Kubackiego i Kruczka. Nie wiem dlaczego moderatorzy nie mogą po prostu was wywalić z tego forum. Nigdy nie wnosicie nic do dyskusji, a każdy wasz komentarz zaczyna się od słów, obrażających któregoś z ich. I co wam to da, ze wyzwiecie jednego z drugiego, na tym forum?

 • anonim
  turniej 4 skoczni

  dzisiaj poodobno warunki juz maja byc lepsze a no wiec pierwsza 6 bedzie wygladac tak 1 freund 2 kasai 3 heyboeck 4 ammann 5 bardal 6 pungertar i to bedzie zaskoczenie bardzo duze a nasz kamil skonczy 9 to i tak bedzie jego najlepszy wynik na tej skoczni

 • zxcvbnm początkujący
  -

  Dzisiaj będzie tylko 1 seria.Stoch skoczy 137,5 metra i wygra konkurs!To mi się wczoraj śniło!Mam nadzieję że to proroczy sen.

 • Igor początkujący
  Kupujcie popcorn

  Kupujcie popcorn, coca-cole i chipsy bo dzisiaj znowu będzie 3-godzinny seans reklamowy. Nie ma to nic wspólnego ze skokami - po prostu ktoś musi zarobić!

 • Kolos profesor
  bartek

  Tak tylko Kofler skakał z o wiele wyższego rozbiegu z mocniejszym wiatrem pod narty i bez potężnego uderzenia wiatru zaraz za progiem...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).