Piotr Żyła: "Przyjechać do Innsbrucka wypoczęty mentalnie"

 • 2015-01-01 19:25

Piotr Żyła w kapitalnym stylu rozpoczął 2015 roku bardzo dalekim skokiem w serii próbnej, jednak w zawodach nie było już tak dobrze. Czego zabrakło w skokach, które dały 17. miejsce w Garmisch-Partenkirchen?

- Moje skoki były trochę podobne do tych z Oberstdorfu, jednak już nieco bardziej normalne. Próbny był bardzo fajny, taki jakie chciałoby się zawsze oddawać. W pierwszej serii 'za bardzo mi przeleciało' z kolei w drugim 'za bardzo podjechało'. Dwa różne skoki, ale nie takie, które by satysfakcjonowały - powiedział Piotr Żyła.

- Warunki dzisiaj były super. Pogoda wymarzona do skakania. Brak wiatru, przebijające się słońce, aż chce się skakać - dodał 27-latek.

Jak nasi zawodnicy spędzili noc sylwestrową? - Świętowanie Sylwestra mogło mieć wpływ na ten pierwszy skok, bo go nie pamiętam <śmiech>. Ale poważnie to nie było tak źle. Nie świętowaliśmy jakoś bardzo. Usiedliśmy do kolacji i poczekaliśmy do 24. Następnie lampka szampana i do spania.

Czy 21. zawodnik klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni ze zniecierpliwieniem czeka na zawody w Innsbrucku i Bischofshofen? - Zajmę się czymś innym żeby zapomnieć o skokach. Gdy jestem na skoczni to skaczę, w innym wypadku nie ma co za dużo o tym myśleć. Takie jest moje postanowienie noworoczne, które chcę realizować. W miarę mi się to udaje, chociaż jeszcze nieco brakuje do tego satysfakcjonującego skakania. Dziś i jutro zapominam o skakaniu, a do Innsbrucka chcę przyjechać wypoczęty mentalnie.

Korespondencja z Garmisch-Partenkirchen, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (22996) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • adambb początkujący
  dobre podejście

  W przypadku Piotrka odpoczynek mentalny jest bardzo ważny, więc dobrze gada tym razem :)

 • anonim
  Piotrek

  Piter ma dobry łeb. Walimy czasem w kocioł, to wiem! 2 jabczany to dla niego przystawka :))

 • Pergilufer początkujący
  @kibic z K.

  Znajacy sprawe spece twierdza ze nie da sie daleko skakac z takim najazdem uposledzonego. Piotrek, mowia o tobie w DE ze masz wykopniecie konia, to wykorzystaj ten zad tak ze jebna wszyscy i zrob cos z tym najazdem. Moze wtedy bedziesz skakal jak dzisiaj Jakobsen.

 • Stinger profesor

  Akurat dzisiaj nie mam za zły Piotrkowi bo skakał nieźle i przynajmniej nie zaliczył jakiegoś słabego skoku ale dalej to nie jest to co on potrafi. Jakoś w treningach potrafi latać prawie pod HS...

 • xxxxx początkujący
  Innsbruck

  Kłusek i Biegun wystartują w Innsbrucku

 • anonim
  Postanowienie

  Jedyne postanowienie Noworoczne do przyjęcia to przestać się wygłupiać z najazdem rozpórka między kolana i głowa wyżej

 • Xander początkujący

  Piotrek skończ z tym tłumaczeniem się. Dzisiejsze skoki były niezłe, ale dlaczego cały czas nie potrafisz skoczyć tak jak na treningu. Potrzebna większa koncentracja.

 • Marian początkujący
  Piotrek

  Idż w ślady Maćka to może ktoś się weżmie za tego naszego "trenera" bo on całą kadrę ciągnie na dno czyli poziom którego sam nigdy nie przeskoczył. Marnuje talenty a wy się na to godzicie

 • MSad_ profesor
  Juz nie moge tego sluchac

  Albo za bardzo mi przelecialo albo za bardzo podjechało. i w kółko to samo.
  Chlopie Ty sie skoncentruj i nie rob wiecej z siebie łajzy jak to sie sam kiedys okresliles.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).