Anders Jacobsen: "Byłem zaskoczony"

 • 2015-01-01 22:44

Po dwóch latach ponownie na najwyższym stopniu na podium stanął Anders Jacobsen z Norwegii.

"Byłem zaskoczony swoimi wczorajszymi skokami" - powiedział Anders Jacobsen podczas konferencji prasowej w Garmisch-Partenkirchen. "W Oberstdorfie nie byłem w stanie pokazać się z lepszej strony, ale na tej skoczni oddałem sześć wspaniałych skoków i mam nadzieję, że uda mi się dalej skakać na tym samym poziomie" - podsumował Jacobsen.

Na drugim stopniu podium wylądował Szwajcar - Simon Ammann. "Po wydarzeniach w Oberstdorfie nie jest już możliwe zwycięstwo, ale muszę dalej walczyć" - mówił Ammann. "Byłem zaskoczony, że znalazłem się na prowadzeniu po moim drugim skoku, ponieważ nie był on najdłuższy, ale oddany w trudnych warunkach. Jestem zadowolony jak ten rok rozpoczął się dla mnie. Nie ciąży na mnie żadna presja przed kolejnymi zawodami" - zakończył.

Ponownie trzecie miejsce w konkursie wywalczył Peter Prevc, który niewiele traci do lidera klasyfikacji Turnieju - Stefana Krafta. "Przed konkursem nigdy nie mam oczekiwań, co do wyniku. Oczekiwałem jedynie dobrych skoków" - zdradził Słoweniec. "Znam klasyfikację ale nie chcę o tym myśleć, muszę się koncentrować na skakaniu. Będę robił wszystko, aby wygrać, ale ja muszę myśleć o skokach a komputery niech potem liczą punkty".


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5260) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  co wy na to?

  http://sport.wp.pl/kat,1839,title,Wielkie-oszustwo-w-skokach-narciarskich-Znany-trener-oskarza,wid,17150277,wiadomosc.html?ticaid=114184

  w 0:33 widać jak Jacobsen zdejmuje kombinezon z kciuków youtube.com/watch?v=nEXRnB0k9BU

 • sledzik16 stały bywalec

  Według mnie w Insbrucku Jacobsen będzie jeszcze mocniejszy niż w GA-PA. Teraz stał się jednym z faworytów do wygrania całego turnieju.

 • EmiI profesor

  Jacobsen w Innsbrucku raz "przegrał" a raz "wygrał" Turniej Czterech Skoczni. Co ciekawe dokładnie tak samo ma Schlirenzauer i tak samo w starciu z Jacobsenem. Nie ma co wróżyć.

 • Stinger profesor
  Ekspert Sportów Zimowych

  Racja, po wygraniu dwóch niemieckich konkursów był pewniakiem do zwycięstwa ale w Innsbrucku zawalił kompletnie. Mimo wszystko potrafił też na tej skoczni wygrać więc wszystko możliwe.

 • pepeleusz początkujący

  Forma zawodników faluje. Przypomnijmy, że jeszcze 20 grudnia 2014 r.Jacobsen był czwarty w Norges Cup, w którym przegrał 17 punktów do zwycięzcy Joacima Odegaarda Bjoerenga (który przed zimą był poza top 40 skoczków w Norwegii)

 • papa_s weteran
  Wyczyn Adasia i Anders

  Wyczynu Adasia w wykonaniu Abdersa nie ma co się spodziewać. W drugim konkursie odrobił ok. 10 pkt do Prevca. W pozostałych konkursach aż tak dobrze nie będzie. Czy Prevc przełamie dominację Austriaków? Przekonamy się na Trzech Króli. Warto czekać:)

 • anonim
  Jacobsen w 2013 roku wygrał niemieckie konkursy... ale

  w Innsbrucku przegrał Turniej...

 • razor78 bywalec

  Jacobsen skakał w Garmisch tak samo jak rok temu Diethart. Zdominował treningi, kwalifikacje, obie serie. Takie jakby deja vu, tylko że z innym zawodnikiem. Strat nie powinien odrobić w Innsbrucku, bo trójka: Kraft, Hayboeck i Prevc skacze bardzo równo na wysokim poziomie, różnice punktowe nie będą duże. Wszystko może się rozstrzygnąć dopiero 6 stycznia, cała czwóka ma szansę na zwycięstwo.

 • Stinger profesor
  Ekspert Sportów Zimowych

  Jeśli ten nagły wzrost formy u Jacobsena to coś na dłużej to na pewno i na Bergisel będzie mocny. Jak dobrze pamiętam to Norweg już wygrał konkurs w Innsbrucku w 2007 roku.
  Jedno jest pewne jeśli Jacobsen jest w formie a wydaje się że jest to w Austrii będzie groźny, pytanie co na to rywale bo jednak straty dalej ma spore.

 • anonim
  Jacobsen nie lubi skoczni BERGISEL, więc jeśli tu też będzie wymiatał to...

  WYGRA T4S...

 • Mike93 stały bywalec
  Brawo Anders

  Super ze Jacobsen wyskoczył z tak kapitalna formą...

  Przypomina sie 2007 rok i ta walka z Schlierenzauerem

  Ehh piękne czasy

 • Stinger profesor
  marro

  Chciałbym by to Jacobsen przerwał tą passę Austriaków ale chyba na ten moment faworytem jest Prevc. Słoweniec wcale nie musi być w lepszej formie od Norwega ale ma przewagę punktową i to całkiem solidną na Jacobsenem.

  Prevc jest bardzo równy i prawdę mówiąc jeśli ktoś przerwie dominacje Austrii stawiam że to będzie Prevc ale będę kibicował Jacobsenowi bo widać że ten power u niego wrócił (oby na stałe a nie jeden konkurs).

 • marro profesor

  Ciekawe czy Jacobsen przerwie hegemonie Austriaków którzy wygrali sześc ostatnich TCS, on albo Prevc mogą to zrobić.

 • anonim
  bravo Anders

  Wygraj jeszcze W Insbrucku i Bischofshofen i bedzie super!

 • anonim
  Polskie talenty

  Tak zmarnować takie talenty jak Biegun, Ziobro, Murańka czy Zniszczoł mogli tylko Kruczek z Maciusiakiem. Innym, choćby bardzo chcieli to by się nie udało. Tylko nasz duet marzeń: kapitan grawitacja i gość od smarowania nart mogli to tak popsuć. Majstersztyk.

 • Stinger profesor

  Też mnie wczoraj Jacobsen zaskoczył. Do tej pory skakał średnio a nawet słabo a tu nagle zaczął dominować w treningach i dzisiaj potwierdził świetną formę. Liczę na Jacobsena.

 • Major_Kuprich profesor
  Jacobsen tak z niczego zaczął skakać

  Można ? Można, jestem pewny, że w Innsbrucku dalej będzie dominował i nie powtórzą się demony z 2013 roku...

 • adambb początkujący
  "Byłem zaskoczony swoimi wczorajszymi skokami"

  Szkoda, że Polacy w tym sezonie nie zaskakują nas na plus, ciągle albo skaczą tak jak potrafią w danym momencie, albo znacznie gorzej. Miejmy nadzieję, że wezmą przykład z Jacobsena i będziemy się wtedy tutaj mogli zachwycać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).