Werner Schuster: "Chcemy pokazać potencjał"

 • 2015-01-02 18:45

Werner Schuster, trener niemieckiej reprezentacji, na półmetku Turnieju Czterech Skoczni wypowiedział się na temat dotychczasowych wyników jego drużyny, atmosfery panującej w kadrze oraz tego, kto wybierze się na kolejny konkurs do Innsbrucka.

Werner Schuster nie kryje zadowolenia z występów jego zawodników, podczas noworocznych zawodów w Garmisch-Partenkirchen – To był wspaniały konkurs dla widzów i niezła reklama samych skoków narciarskich. Wygrał sport z Andersem Jacobsenem na czele. Wykonał on dobrą robotę. Nasza drużyna również bardzo dobrze się zaprezentowała. Na szczególne słowa uznania zasługują zwłaszcza Marinus Kraus oraz Stephan Leyhe. Pierwsza seria nie była za bardzo udana zarówno dla Severina jak i Richarda, ale podczas drugiej rundy skupili się i znacznie się poprawili. Prawdopodobnie i tak byśmy nie wygrali, ale Richard, który uzyskał czwartą notę drugiej serii, był bardzo blisko sukcesu. Najważniejszy jest duch walki. Jednakże, jeden dobry skok na cztery, nie jest satysfakcjonującym wynikiem i nie wystarczy, aby znaleźć się wśród najlepszych. Końcowe rezultaty są rozczarowujące, nie na to liczyliśmy. Całe szczęście, po problemach w Oberstdorfie, nasza drużyna nadal trzyma się razem. Chcemy pokazać potencjał, wierzę że możemy znaleźć się na podium. Jednakże będzie to bardzo trudna sztuka. Skoczkowie, którzy znajdują się na czele, są nieprawdopodobnie pewni siebie, nawet jeżeli omijają treningi i kwalifikacje. Staramy się przygotować najlepiej jak potrafimy. W generalnej klasyfikacji, brakuje nam dziesięciu punktów do 6. miejsca, a więc wszystko jest możliwe.

Trener niemieckiej kadry podał również skład na kolejny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, zabraknie w nim Andreasa Wanka, który zajął 30. lokatę w Ga-Pa. - Severin Freund, Richard Freitag, Marinus Kraus, Stephan Leyhe oraz Michael Neumayer wystartują w Innsbrucku. W drużynie znajdzie się również Markus Eisenbichler pomimo jego nieciekawych występów. Jest to liczący się dla nas skoczek. To dla niego nauczka. Siódmym sportowcem będzie Daniel Wenig, który zajmie miejsce Andreasa Wanka. Wybór skoczków opiera się na ich wynikach, Daniel ma więcej punktów w Pucharze Świata niż Andi. Myślę, że stać go na dobry występ – poinformował Schuster.

Trener wypowiedział się również na temat ogólnej atmosfery jaka panuje w niemieckiej drużynie – Najważniejsze jest, żeby mieć wszystko dobrze poukładane w głowie oraz skupić się na wyznaczonych celach. Duch walki również pomaga w pracy. Atmosfera jest całkiem dobra, ale oczywiście najlepiej jest wtedy, gdy wyniki są bardziej satysfakcjonujące – dodaje Austriak.


Aleksandra Zadrożna, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (4597) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  @jma

  Jaką burzę? Eisenbichler i Wank są jednakowo słabi, Wenig dostał szansę (jakby za niego był Wank to można by robić burzę), a Eisenbichler dostał kredyt zaufania ale dalej skacze na wymęczony awans do konkursu.

 • jma profesor
  Eisenbichler za Wanka

  U nas hejterzy od razu rozpętaliby burzę o siódmego skoczka...

 • pepeleusz początkujący

  Winter i Bradatsch powinni mieszać w szerokiej czołówce światowej ale najwcześniej chyba od lata 2015

 • Stinger profesor

  To prawda Leyhe ma potencjał na mieszanie w czołówce. Może jeszcze nie teraz ale z biegiem czasu zacznie wskakiwać coraz wyżej i będzie kolejnym Niemcem który będzie mieszał.

  Obok Leyhe myślę że takim groźnym młodym wilczkiem może być Sjoeen. Forfanga też nie skreślam. Zobaczymy jak będzie ale cała trójka powinna jeszcze do MŚ znaleźć się w 10 któryś z zawodów.

 • sledzik16 stały bywalec

  Stephan Leyhe jak złapie jeszcze torszke lepszą formę i ustabilizuje skoki na pewno będzie mieszał w czołowej 10 PŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).