Stefan Kraft: "To był wspaniały dzień"

 • 2015-01-04 20:23

Stefan Kraft powiększył swoją przewagę nad rywalami w 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Austriak w pierwszej serii ustanowił rekord obiektu Bergisel na 137 m, w finale jego kolega z drużyny Michael Hayboeck chyba pozazdrościł mu tego wyczynu i lądował na 138 m - niestety zakończył go podparciem.

"To był wspaniały dzień, prawie taki sam jak w Oberstdorfie. Byłem zdenerwowany przed skokiem, ponieważ na tej skoczni, jeszcze nigdy nie skakałem z belki numer 7" - mówił Kraft po zakończonym konkursie w Innsbrucku. "Jeszcze nie skończył się Turniej i nie można mówić o zwycięstwie. O końcowym wyniku porozmawiamy 6. stycznia wieczorem" - wyjaśnił Austriak, który nad swoim kolegą z pokoju ma 23 punkty przewagi. "To był potężny skok, idealny, szalony. Byłem zdenerwowany ale równocześnie cieszyłem się tym lotem" - powiedział o swoim rekordowym skoku.

"Chciałem oddać wspaniały skok" - mówił Michael Hayboeck. "Bałem się, ponieważ znajdowałem się dość wysoko nad skocznią. To, że ustałem ten skok było prawie niemożliwe" - dodał.

Szczęśliwym zwycięzcą na Bergisel okazał się Richard Freitag. Niemiec w obu seriach oddawał fenomenalne skoki. "Było wspaniale skakać przed taką publicznością. Jestem zadowolony ze swoich skoków, również sędziowie docenili ich wartość" - zdradził Niemiec podczas konferencji prasowej. "To zwycięstwo sporo znaczy dla mnie i dla mojej drużyny" - dodał.

Simon Ammann oraz Noriaki Kasai wspólnie wylądowali na najniższym stopniu na podium. "Mój wynik jest w porządku. Miło jest awansować z czwartego na trzecie miejsce i jeszcze dzielić je z Noriakim" - powiedział Szwajcar. "Pod względem technicznym moje skoki nie były dobre, zbyt wcześnie wybiłem się na progu, przez co moje narty nie były stabilne w locie i nie czułem się komfortowo" - wyjaśnił Ammann.

"To niesamowite znaleźć się na trzecim stopniu podium wspólnie z Simonem, ale szczególnie chciałem dziś wygrać, ponieważ to dzień urodzin mojej mamy" - skomentował Kasai.

Stefan KraftStefan Kraft
Richard FreitagRichard Freitag

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4728) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Jak dla mnie

  konkurs troszkę przekombinowany. Podium nawet spoko. Scena radości Ammanna po skoku Kasai bardzo cenna, na pewno zapamiętam ten obrazek fair-play, cieszę się że Nori nie spadł na 4 miejsce. Co do naszych mały niedosyt z powodu Zniszczoła który miał szansę bez presji poprawić pozycję po pierwszej serii.

 • Bogdinho weteran
  Najlepsze dzisiejsze skoki

  Skok Krafta - 137m - https://www.youtube.com/watch?v=6MNXCvrcddE
  Skok Stocha - 130m - https://www.youtube.com/watch?v=lJM6sxXx2TA
  Skok Hayboecka - 138m - https://www.youtube.com/watch?v=OqSh1BJ6QdE

 • Stinger profesor

  Freitag dał trochę radości Niemcom bo wreszcie wygrał dla nich konkurs. Długo musieli czekać po ostatnim triumfie Hannavalda.

  Kraft jak dla mnie to już zwycięzca.

  Ammann i Kasai to dwaj geniusze. Jeden dominator IO a drugi mimo takiego wieku dalej w światowej czołówce. Chyba najbardziej się cieszyli po dzisiejszym konkursie.

 • anonim
  TCS

  Ostatnim Niemcem który wygrał konkurs na TCS przed Freitagiem był Hannawald w 2002 roku (grudzień). A więc Niemcy przełamali passe. Mineło 12 lat i 6 dni ;) Brawo. Długo czekali Niemcy na wygrany konkurs w TCS ;)

 • yyy profesor

  Sprawa z liderem PŚ, który nigdy nie wygrał konkursu i co zawody zwiększ swoja przewagę, jest niesamowita. Ciekawe czy Ci dziś dwaj najlepsi Austriacy wytrzymają z forma do MŚ.
  Haybeck dzisiaj przegrał głównie przez to ze miał bardzo dobre warunki i z belką, pewnie gdyby mu obniżyli przed każdym skokiem belkę, to był by co najmniej 2 a rywalizacja o wygranie w TCS była by jeszcze otwarta.

 • Lestek profesor
  -

  96. wygrana reprezentanta Niemiec w PŚ. Jeszcze jedna i zrównają się z trzecią w klasyfikacji wszech czasów Norwegią.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).