Piotr Żyła: "Dalej trzeba robić swoje"

 • 2015-01-06 23:25

Ostatniego konkursu 63. edycji Turnieju Czterech Skoczni Piotr Żyła nie może zaliczyć do udanych. Teraz czekają do dwa dni przerwy przed kolejnym pucharowym weekendem.

- Już zapominam o Turnieju. Jeśli chodzi o całokształt był to bardzo spokojny Turniej ze złym akcentem na końcu. Podszedłem do niego z pozytywnym nastawieniem. Jednak nie do końca było tak, jakbym tego oczekiwał. Spodziewałem się lepszych skoków. Zakończyłem go dwoma złymi skokami, ale co poradzić. Dalej trzeba robić swoje i skakać, tak jak się potrafi i walczyć.

- Oglądaliśmy drugą serię. Przewrócił się na twardym zeskoku. Nie wiem jaki jest jego aktualny stan zdrowia, ale oby nic poważnego mu się nie stało.

- Loty są bardzo fajne. Zawsze, jak słyszę słowo >loty< to pojawia się uśmiech na mojej twarzy. W Kulm jest nowa skocznia, większa i człowiek już na samą myśl o tym się cieszy. Do lotów jeszcze jest trochę czasu i trzeba zapomnieć o skokach chociaż na chwilę, dopóki nie pojawię się ponownie na skoczni.

- Nie rozważałem opcji powrotu do Polski. Myślę, że po dzisiejszym dniu trenerzy brali to pod uwagę. Ja treningu nie potrzebuję, potrafię skakać tylko to mi nie zawsze wychodzi, tak jakbym chciał. Może problemem jest to, że za dużo od siebie oczekuję i nie do końca potrafię tym wymaganiom sprostać. Wiem, że muszę podejść do skoków bardziej na luzie z uśmiechem na twarzy.

- Jak na razie czekamy na Czechów i transport do hotelu, ponieważ reszta już pojechała do Polski. Pomyślimy, co będziemy robić przez najbliższe dni - nudzić się nie będziemy.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5921) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 stały bywalec

  A ja się założę że loty w Kulm będą bo na nowej skoczni Hoffer będzie chciał przeprowadzić minimum jedną serie. A tak wg to kiedy Schlierenzauer ma oddać pierwszy skok na nowej Kulm ?? Bo kiedyś czytałem że jakoś przed konkursem.

  Szkoda że Piotrek wczoraj przegrał rywalizacje żeby tylko to nie wpłynęło na jego psychikę.

 • anonim

  KASAI NORIAKI - SKOCZY 250M JAKO 1 SKOCZEK.

  TO JEST LOTNIK KTÓRY JEST W WYBORNEJ FORMIE
  GDYBY KRANJEC BYŁ W LEPSZEJ FORMIE TO STAWIAŁBYM NA NIEGO

 • anonim
  Lotów w Kulm nie będzie

  Ma wiać silny wiatr, loty na 100 % będą odwołane, wspomnicie moje słowa.

 • anonim
  Żyła facet bez ambiji

  To moje zdanie...Powienin dac sobie spokoj po ostanim konkursie z wywiadami.Kompromitacja

 • anonim
  Kompromitowanie się nie ma sensu

  Polacy mają dwa wyjścia:
  1) naprawdę zacząć się starać
  2) wycofać się

 • anonim
  240m :D? Jak Hofer i spółka pozwoli na loty za 230m to będzie dobrze...

  Innsbruckiem wszyscy się podniecali. Dziennikarze i kibice, a Hofer ze spółką chyba się pos...rali i w Bischofschofen tak zaniżyli belkę, że nawet Hayboeck nie doleciał do 140m...

 • anonim
  Kulm

  W Kulm nowa skocznia, podobna do tej w Vikersund? Mozna spodziewać się skoków powyżej 240m? :)

 • Rafał początkujący
  żyła

  Wygląda na to że nikt nie zauważyłem ale Piotrek zaczął zmienić pozycje dojazdową i moim zdaniem dlatego skacze gorzej. Nie ma już "fajeczki" a jest coś pośredniego między jego stylem a stylem reszty zawodników.

 • acka weteran

  Już drugi zawodnik mówi, że treningu nie potrzebuje, że potrafi, tylko nie wychodzi. Olek wcześnie przyznał, że był spięty, ale też mu treningu nie potrzeba.Obiecuje sobie dużo, a potem znów się spala. Sprawa zatem leży w psychice, a to też może świadczyć, że jednak w stosunkach wewnatrzkadrowych jest od początku coś nie halo. Odwagi, powiedzcie wreszcie o co chodzi, nie bójcie się Disco Pola, juz my kibice go przyciśniemy, gdyby chciał się mścić. Tłumienie w sobie stresu i goryczy wam samym szkodzi!!!

 • anonim
  Żyła

  Trzeba stwierdzić obiektywnie, że o ile na początku był zabawny to teraz jest żałosny.

 • anonim

  Z jego pozycji najazdowej to nawet amerykańscy komentatorzy mają polew.

 • anonim
  Mikołaje noworoczne

  o tym właśnie napisałem :)
  Że w Oslo,Planicy czy Vikersund był garbik, ale bez loda, bo lód jest od tego sezonu :D

 • anonim
  Sposob na Zyle

  Zyle to potrzebny jest prawdziwy,wymagajacy trener ktory go postawi do pionu.

 • MSad_ profesor
  Kruczek

  na eurosport powiedzial,ze w Szczyrku wszystko zaczynamy od podstaw.

 • anonim
  @ D. Fras

  Kiedy pojawila sie u Piotra ta zmutowana wersja 'garbika' nazwana przez Ciebie ''lodem''(to chyba najtrafniejsze okreslenie;).O ile mnie pamiec nie myli w Oslo byl jeszcze garbik, czyz nie?Najprawdopodobniej udoskonalił garbika w przygotowaniach do sezonu 2013/4

 • MSad_ profesor
  Damjan Fras

  Do garbika sie nikt nie doczepiał ani Małysz ani Szturc ,ktory machnął reką ale do X-sów z nóg owszem.

 • dervish profesor

  Jeżeli chodzi o T4S to był to był to najlepszy turniej w jego karierze. Szkoda, ze zepsuł dziś pierwszy skok bo wynik mógłby być o wiele lepszy. Przed konkursem był o ile dobrze pamiętam na 13 pozycji w klasyfikacji turniejowej. Swoja drogą, to szkoda tych ostatnich występów w turnieju w wykonaniu naszych skoczków. W poprzednim sezonie Klimek również miał szanse zaliczyć 4 finały i w ostatnim konkursie pogrzebał swoje szanse na miejsce w top 15 turnieju.

  Dzisiejszego turnieju w wykonaniu Piotra nie nazwałbym kompromitacją. Patrząc na to co pokazał Piotr w tym turnieju to był wypadek przy pracy. Forma na top 15 jest a nawet na top 10 ale brakuje mu regularności. Wie co ma skakać tylko popełnia sporo błędów. Pozytywne jest to, że tych ważących błędów skutkujących całkowitym zepsuciem ważnego skoku jest w jego wykonaniu jest coraz mniej, i coraz częściej pojawiają się skoki mniej lub bardziej udane.
  Pozycja dojazdowa Piotra to temat rzeka. Jako kibic powiem tylko tyle: przychylam się do opinii tych którzy twierdzą, że w przypadku Piotra lepiej zrezygnować z eksperymentów i prób zmuszania go, żeby za wszelką cenę zjeżdżał tak jak inni.
  Próbował to robić w sezonie olimpijskim i skutki były opłakane.

 • anonim
  MSad

  co prawda podczas rekordowego skoku w Vikersund, czy skokach dających zwycięstwo w Oslo czy 3 miejsce w Planicy, owszem Pietre nie robił pozycji jak ja to określam " na loda ", ale za to robił garbika :)
  przed chwilą oglądałem wszystkie te skoki na YT, a było ich 5 i wszystkie były z garbikiem, ale bez " loda " i złączonych kolan

 • MSad_ profesor
  Sa tu tacy spece

  ktorzy twierdza ,ze to pozycja idelana dla Piotrka i nie wolno jej zmieniac. Sam ją wymyslił sam ma

 • Mike początkujący
  dojazd

  Czas najwyższy Piotrze zmienić pokraczny styl dojazdu. Cały świat tak jeździ tylko Ty tak kombinujesz. Dzisiejsza porażka. Hmm... oby pozytywny kubeł zimnej wody i właściwa reakcja na Lotach w Kulm.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).