Aleksander Zniszczoł: "Będziemy walczyć i latać"

 • 2015-01-06 23:22

Aleksander Zniszczoł w ostatnim konkursie 63. Turnieju Czterech Skoczni oddał najkrótszy skok w pierwszej serii i finał oglądał z kolegami przed telewizorem.

- Nie ma się czym chwalić, nie wyszedł mi skok i nie jestem z tego powodu dumny. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym dniu. Byłem bardzo spięty na rozbiegu, co widać było po prędkości. Tak jakbym się nie odbił z progu - czułem się tak, jakbym rzucił kamieniem i patrzył gdzie spadnie. Trzeba przypomnieć sobie te dobre skoki i podczas kolejnych zawodów pokazać się z lepszej strony.

- Super wiadomość, że jadę na zawody lotów narciarskich. Po tym konkursie nie mam powodów do zadowolenia, więc jedziemy z Piotrkiem i będziemy tam walczyć i latać - oby jak najdalej.

- Nie odbieram tego wyjazdu na loty jako wyróżnienia. Reszta zawodników jedzie potrenować i wrócić do swojego skakania. Ja wychodzę z przekonania, że trenowałem latem i teraz już nic nie dotrenuję nowego i teraz chciałbym jeździć na zawody. Czuję się pewnie. Wiem, że potrafię i tego się trzymam, więc chcę iść za ciosem i chciałbym, aby coraz więcej było dobrych skoków - szczególnie w zawodach. Mogę iść na trening, dobrze skoczyć ale co z tego jak w zawodach tego nie powtórzę.

- Na Turnieju skacze się inaczej niż w zwykłych zawodach. Tutaj rywalizuje się w parach i nie jest tak prosto wskoczyć do trzydziestki. Można skoczyć i być na dwudziestym miejscu a do drugiej serii nie awansować. Jest to również mały maraton. Ja wspominam Turniej dobrze, ponieważ w każdych zawodach - z wyjątkiem dzisiejszych - oddałem dobry skok i jestem z tego zadowolony. Punkty udało się zdobyć. Jest to jak na razie najlepszy mój Turniej - a byłem na dwóch - zakończył Zniszczoł.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4380) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Jest takie coś jak nabywanie doświadczenia. Kot np zapunktował dopiero bodaj w 34 swoim konkursie. Kubacki podobnie. Stoch też jeżdził przez lata i tylko ciułał punkciki. Więc kolejni młodzi też powinni mieć szanse nawet kilka razy zabulić zanim zaskoczą. A kto wie może akurat któryś odkryłby w sobie zdolności do latania. Tak to się nie dowiemy, bo mamuta u nas chyba nigdy nie wybudują.

 • Justine14 początkujący

  Ja też nie rozumiem dlaczego on będzie brał udział w lotach. Ma 8 punktów w klasyfikacji. Ile razy oni muszą się ośmieszyć żeby w koncu wrocic do Polski i potrenować (chociaż nie czas na trenowanie).

 • sledzik16 stały bywalec

  Po co brać tą młodzież na loty ?? Przecież oni będą tam tylko przecierać tory.

 • anonim
  Ty już Olku

  lepiej nie lataj, wczoraj pokazałeś swoją aktualną dyspozycję, nie ma usprawiedliwienia na takie wyniki.

 • anonim

  Szkoda że nie bierzemy juniorów na loty. To byłoby dla nich ciekawe doświadczenie. Mogliby zrobić swoje życiówki na powiększonej skoczni. O ile się nie mylę w 2012 roku w Planicy swoją szansę dostali młodzi wówczas Murańka i Zniszczoł.

  Oby te treningi coś dały, bo Kot trenuje i trenuje i chyba jest coraz gorzej.

 • anonim
  wujek dobra rada

  do autora wywiadow: proponuje, zebys od nst. wywiadu zaczal skoczkom zyczyc po prostu udanego lub bardzo udanego konkursu niz powodzenia, ktory za kazdym razem konczy sie nie za bardzo fajna plenta 'dzieki i nie dzieki' zgodnie, zreszta, z niezbyt madrym chyba polskim przesadem

 • MSad_ profesor
  Jedziesz

  po naukę. Frycowe juz na TCS zaplaciles.

 • Stinger profesor

  Przyznam że zawiódł dzisiaj Zniszczoł na całej linii. Tak zawalić skok to już tragedia.

 • anonim
  Jednej

  Rzeczy Żyła i Kubacki mogą się od Olka uczyć
  Cytuję z powyższej wypowiedzi : " Mogę iść na trening, dobrze skoczyć ale co z tego jak w zawodach tego nie powtórzę. "
  Brawo Olek - tak trzymaj !!!

 • neonek18 doświadczony
  Olek

  Nadal twierdzę że Olek to ogromny talent.. ale tak jak mówiłem kadrze potrzeba psychologa i większej współpracy z trenerami klubowymi..

 • ostry017 stały bywalec
  Olek

  Nie przejmuj się chłopie gorszym skokiem, masz talent, możliwości, idziesz do przodu, trzymaj tak dalej, w tym całym marazmie w jakim znaleźli się niektórzy twoi koledzy chociaż Ty dawałeś na tym turnieju nadzieję, że ktoś poza Kamilem i Piotrkiem w tej kadrze nie zgubił formy, a taki gorszy skok to sie każdemu może zdarzyć. Powodzenia na lotach!

 • wikidajlo weteran
  psycholog

  "Byłem bardzo spięty na rozbiegu, co widać było po prędkości. Tak jakbym się nie odbił z progu" - to co - zawodnik nie umie podejsc rozprzezony do skoku? Od czego jest trener? Jak trener nie umie to zatrudnic dentyste, murarza, moze pomoga. A najlepiej chyba psychologa. Nie jeden Wodka w Polsce (ktory podobno obiecal sztangistom).

  Szkoda jak talenty sie marnuja przez sknerstwo tzw. Zwiazku

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).