Kamil Stoch: "Turniej uważam za sukces"

 • 2015-01-06 23:02

Kamil Stoch od czterech sezonów nie wypada z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Pomimo kontuzji i przebytej w grudniu operacji 63. edycję prestiżowej imprezy zakończył na wysokim dziesiątym miejscu.

Kamil Stoch po konkursie w Bischofshofen:

- Jestem zmęczony - odczuwam już trudny Turnieju, ale uważam go za sukces w moim wykonaniu z trzech powodów - udało mi się tutaj być i startować. Drugim sukcesem jest to, że w każdym konkursie wchodziłem do dwudziestki i mogłem walczyć bliżej ścisłej czołówki. A po trzecie potrzebowałem startów, potrzebowałem wejść w rytm zawodów, a nic nie szkoli bardziej niż Turniej.

- Noga nie bolała mnie. Może w kilku skokach podczas lądowania odczuwałem ból, ale po chwili ustępował i już nic nie czułem.

- Wiem, że stać mnie na lepsze skoki, ale nie mogę oczekiwać od siebie zbyt wiele, ponieważ jest na to jeszcze za wcześnie. Poza tym Wisła i Zakopane są ważniejsze od Turnieju. Ja czuję, że potrzebuję kilku spokojnych treningów, bez presji. Nawet chciałbym skoczyć z 1-2 rozbiegów wyżej, aby złapać dobre czucie.

- Nie ma po co się męczyć i szarpać, lepiej wrócić do Polski, spokojnie potrenować, odpocząć. Potrzebuję po prostu kilkunastu skoków pod rząd. Wyjeżdżam stąd zadowolony.

- Austriacy od początku sezonu skakali coraz lepiej, pewnie ten Turniej był jednym z ich celów i pod tym kątem zbudowali dyspozycję. Trudno przygotować się idealnie na tę imprezę, potem sobie odetchnąć, czasem wszystko po prostu wychodzi w praktyce.

- Każda polska flaga, polskie słowo podbudowuje, cieszę się, że kibice jeżdżą za nami wszędzie. To przecież też dla nich skaczemy. Widząc te polskie flagi w dole skoczni dostaje się więcej energii.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5651) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  Koś obstawiał udział w TCS?

  Przecież nikt tutaj nie obstawiał udziału Kamila w TCS. Remont nogi skoczka to nie byle co. Niektórzy obstawiali odpuszczenie sezonu przez Kamila. Tylko jak zawodnik tej klasy miałby podziwiać zawody przed telewizorem. Ulepił by sobie własną skocznię:E:E:E Sumując: jak na skoki treningowe i miejsce w 10 TCS lepiej niż można było się spodziewać.

 • sledzik16 stały bywalec

  Dla Kamila po tak długiej przerwie spowodowaną kontuzją każdy wynik w TCS był by sukcesem.

 • anonim

  Loty narciarskie to inna bajka. Śmiało można stwierdzić, iż to nieco osobna kategoria. Stąd też mamy MŚ i PŚ w tej konkurencji. Bez wątpienia nie jest to tak prestiżowa impreza, jak w przypadku klasycznych skoków. I nigdy nie będzie. Ale warto te sukcesy mieć, a także szanować "urodzonych" lotników. Martin Koch był jednym z moich ulubionych reprezentantów, mimo reprezentowania Austrii.

 • anonim
  Mikolaj 1

  - MŚwL nigdy nie było jakąś imprezą docelową, nigdy się nie szykujesz jak na MŚ w narciarstwie klasycznym czy IO, jest to też troszkę inna dyscyplina sportu, skoczkowie nieradzący sobie na innych skoczniach są idealnie predysponowani do lotów właśnie. Moim zdaniem loty to impreza kategorii czwartej, pierwszej oczywiście IO, drugiej zwykłe MŚ, a trzeciej TCS. Ja w każdym razie nigdy nie czułem porównywalnego napięcia i emocji przy lotach niż przy normalnych MŚ w związku z udziałem w nich Polaków, choć nie ukrywam - Małysz mnie w 2010 roku wkurzył, bo koncertowo ten medal zawalił.

 • anonim
  Wydaje mi się

  że Stochowi chodziło o to, że w tym sezonie dla niego Wisła i Zakopane są ważniejsze niż TCS, bo ten turniej to takie wejście w sezon, a konkursy w Polsce to wiadomo :)

 • neonek18 doświadczony
  Sokół

  miało być Jechał na luzie..sorry za błędy pisze z telefonu.Pozdro wszystkimi

 • neonek18 doświadczony
  Sokół

  Dobrze że krytykujesz wpisy wszystkich tylko nie swoje

  Ja nie mówię że Stoch ma olewać TCS.. ale kontuzja Kamila wymusiła to że Kamil nie jechał tam na luzie,bez wielkich oczekiwań
  I teraz przed Mś dla Stocha najważniejsze są skoki w Polsce jako część przygotowań do Falun..

  Po drugie prowincjonalne to są zawody w Saporro..gdzie ponad połowa ekip wystawia 2-3 składy a Grek prawie punktuje..

 • anonim
  Śmieszne to

  Nie wiem skąd pomysł, że konkursy w Wiśle i Zakopanem są ważniejsze od TCS, wychodzi na to, że ten turniej nie jest ważny, bo przecież dla Niemca są ważniejsze konkursy w Niemczech, dla Austriaka w Austrii, a dla Fina w Finlandii. Jestem w święcie przekonany, że Ahonen oddałby swoje pięć wygranych w TCS na rzecz pięciu wygranych w Lahti.

  Natomiast dla Federera ważniejsza jest wygrana w Bazylei niż np. podczas Wimbledonu.

 • anonim
  @ neonek18

  cd.. Wpierw nasi skoczkowie olewają prestiżowy TCS stawiając wyżej prowincjonalne zawody PŚ w Wiśle i Zakopanem, a później maja pretensje, że tylko Małysz i Przybyła coś na tym turnieju ugrali?

  Nie. Oni nie olewają. To tylko taka zasłona dymna, wymówka, usprawiedliwianie się dlaczego po raz nty gdy czołówka się przygotowywała nie wyszło.

 • Mikolaj1 weteran

  Dlaczego my zawsze mówimy, że TCS to tylko przystanek do Polskich konkursów?
  My tak dlatego mówimy bo nie mamy jakiś znaczących sukcesów na TCS poza Adamem chociaż on prawie zawsze na TCS był w słabszej dyspozycji poza sezonem oczywiście 2000/2001.
  To samo jest MŚWL też Polacy mówią, że to jest impreza drugorzędna małowartościowa a dlatego tak mówimy bo tam nie mamy żadnych wyników dobrych i żadnego medalu oprócz Fijasa.A tak naprawdę MŚWL i TCS są porównywalnie do MŚ może TCS ciut ale naprawdę malutkie ciut niżej stoi od nich.

 • wikidajlo weteran
  neonek18

  Nie sugeruj bzdur. Chyba nikt nie hejtuje Wisly i Zakopane w porownaiu z Sapporo.Ale TCS to jest top - a Wisla i zakopane to lokalna prowincja. I tyle.

 • anonim
  @ neonek18

  Bardzo złe porównanie. Różnica między Polakami i Japończykami jest taka, że Japończycy olewają zwykłe zawody PŚ w Zakopanem dla swoich, zwykłych domowych zawodów PŚ w Sapporo,nie zauważyłem by olewali prestiżowy TCS, natomiast Polacy olewają prestiżowy TCS dla zwykłych zawodów, choć domowych PŚ w Wiśle i Zakopanem.

 • adi początkujący

  Medal w Falun Stocha będzie na bank. Reszta naszych skoczków się skompromituje. To też jest na bank

 • neonek18 doświadczony
  cd

  ...za olewanie Polskich konkursów na rzecz słabo obsadzonych konkursów w Sapporo..

 • neonek18 doświadczony
  Stoch

  Stoch pojechał na Tcs na luzie i by się oskakać po kontuzji..a i tak był 10tym zawodnikiem turnieju.
  Obecnie dla Kamila ważniejsze są Polskie konkursy bo tam Stoch wróci do top6.
  A w kontekście MŚ w Falun to b.ważne.

  A tych co hejtują tu na Stocha,pohejtujcie na Japończyk

 • kats początkujący
  @regret

  Nasz sztab zawsze uważa, że TCS to tylko przystanek w drodze na konkursy w Polsce. Nawet jeśli jest to sezon bez MŚ i IO.

 • anonim
  @ jajajaja

  Cały paradoks polega na tym, że polscy kibice woleliby by nasi skoczkowie, zawłaszcza Stoch, zwyciężali w TCS zamiast w Wiśle i Zakopanem.

 • anonim
  robicie z igły widły

  Myślę, że dla Kamila ogólnie TCS, rangą, jest ważniejszy niż konkursy w Polsce, ale akurat w tym sezonie tak się złożyło, że jest inaczej, no bo przecież przystępując do TCS z marszu, Kamil nie miał szans na jego wygranie i raczej się na to wogóle nie nastawiał. Nastawia się więc na konkursy w Polsce, bo chciałby tam wygrać, a na pewno osiągnąć dobry wynik, tak przynajmniej mi się wydaje, że o to Kamilowi chodziło.

 • wikidajlo weteran
  wisla i zakopane

  I to jest sens polskiej mysli trenerskiej. Wisla i Zakopane wazniejsze od najwazniejszego corocznego cyklu. Kto ci to wmowil Kamilu?

 • kats początkujący
  @Stinger

  Ja osobiście zastanawiam się, na ile Kot trenuje zgodnie z zaleceniami trenera, a na ile na podstawie widzimisię. Jego regres jest przerażający, to dość spektakularny spadek - z 7 zawodnika IO w lutym 2014 do poziomu poniżej 30. w PK zaledwie 10 m-cy później.
  Wydawało się, że będzie mógł walczyć o 10, nawet 6 w Pucharze Świata. Przypominam, że 2 lata temu zaledwie w TCS zająłby miejsce w 10 klasyfikacji generalnej gdyby nie ta wpadka w Oberstdorfie.
  Wydaje się, że popadł w konflikt z trenerem i jeśli nie postawi na jakieś indywidualne treningi tak jak kiedyś Żyła to będzie się staczał po równi pochyłej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).