Trzech Finów polata w Bad Mitterndorf

 • 2015-01-06 22:44

Już dziś poznaliśmy skład reprezentacji Finlandii na loty narciarskie w austriackim Bad Mitterndorf. Na powiększonej skoczni HS 225 zaprezentuje się trzech podopiecznych Janiego Klingi.

Skład Finlandii na PŚ w Bad Mitterndorf:

- Sebastian Klinga (rekord życiowy: 156,5 metra)

- Ville Larinto (rekord życiowy: 209 metrów)

- Jarkko Maeaettae (rekord życiowy: 175,5 metra)

Lauri Asikainen do rywalizacji powróci 15 stycznia w Wiśle Malince. 25-latek podczas całego 63. Turnieju Czterech Skoczni zmagał się z bólem pleców, który uniemożliwiał mu oddawanie swobodnych skoków. Najbliższy czas były kombinator norweski spędzi na leczeniu tego urazu w swoim kraju. Janne Ahonen skupia się na przygotowaniach do Mistrzostw Świata w szwedzkim Falun.

Program PŚ w Bad Mitterndorf:

09.01.2015 (piątek):

11:00 - oficjalny trening (dwie serie)

13:00 - kwalifikacje

10.01.2015 (sobota):

12:30 - seria próbna

14:15 - pierwsza seria konkursowa

11.01.2015 (niedziela):

12:30 - kwalifikacje

14:15 - pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: mtv.fi
oglądalność: (4343) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kozisek

  O Kozisku słowem nie wspomniałem...on to jest jak Klinga ! Matura i Hajek to są "latawce" już nie gadaj !

 • anonim
  @czesiek1986

  Kozisek też taki "lotnik"

 • anonim
  Kogo Czesi wezmą ?

  Ciekawe kogo Czesi wyślą ? Może "latawiec" Matura pokaże na co go stać i drugi lotnik Hajek... chociaż ten w katastrofalnej formie jest...

 • Martinn stały bywalec

  Ciekaw jestem jak zaprezentuję się Larinto.Bardzo mu kibicuje ;)

 • HKS początkujący

  Co do Muotki to niedawno Ojciec Marek mnie poratował grudniowymi wynikami i tracił on do Niemiego na skoczni normalnej jakieś 7-8 metrów na skok a w jednym zepsutym prawie 20. Jak już nie wykorzystali limitu to mogli go dać, ale Niemi lał wszystkich w tych zawodach a widać jaki jest jego poziom także może uznali że lepiej nie ryzykować...

  A wstepne zgłoszenia to jak wiadomo nieraz science-fiction;) Tak wrzuciłem w ramach ciekawostki jakie kraje się wybierają.

 • pawel96 profesor

  Z tych zgłoszeń, w linku podanym przez HKS wynika, że pierwotnie na TCS miał jechać Kot, a nie Murańka :)

  Ot, taka ciekawostka.

 • Lestek profesor
  @Janeman

  Fakt, teraz sprawdziłem w archiwum i to Klinga jest odpowiedzialny za trening, a Ylianttila za strategię (choć autorka przypi(przepi?)sała mu tytuł "trenera głównego").

 • EmiI profesor
  @Janeman

  Kiedyś czytałem wywiad z Sebastianem Klingą (z 2 lata temu jak nie dawniej) w którym mówił że nie ma żadnych skokowych tradycji w rodzinie, więc z trenerem raczej zbieżność nazwisk. Ostatnio na kontynentalu startował w miarę, tak że właśnie jest na styk łapania się do czwórki na zawody PŚ.

 • razor78 bywalec

  Mój błąd, w tamtym roku nie było lotów w Planicy

 • Janeman profesor
  @Lestek

  Nie, od poczatku mowiono ze to Klinga bedzie pierwszym trenerem,Yliantila miał być raczej takim "dyrektorem sportowym" czy czyms w tym stylu, jak Boerni Schoedler, czy kiedyś Tonny Innauer.

 • razor78 bywalec
  @asdf

  Kranjec w tamtym roku przed Kulm też nie miał jakiejś świetnej formy, a w na Kulm był piąty. Typowy lotnik, na mamucie powinien sobie dobrze poradzić, choć w tamtym roku w Planicy nawet raz nie wszedł do konkursu

 • Janeman profesor

  Nie jest fizycznie mozliwe, aby Muotka skakał na mamucie gorzej od Klingi, dlatego dziwią mnie te powołania. Spodziewałem sie tez Harrego Olli, bo na niemieckim "Ojroszporcie" komentatorzy wspominali o tym ze ma tam wystąpić, chyba podczas zawodow na Bergisel.
  A tak swoją drogą, czy nie wydaje sie Wam ze Sebastian Klinga to taki fiński "Tonio"? Chyba ze tylko ja nie dostrzegam drzemiącego w nim talentu.

 • Lestek profesor
  -

  "podopiecznych Klingi"... To za co, w takim razie odpowiada Ylianttila, który miał być ponoć "pierwszym" trenerem w tym duecie?

 • asdf początkujący

  Czyli w Kulm o zwycięstwo powalczy Schlierenzauer z Karftem, ze wskazaniem na tego pierwszego. Kranjec bez formy. Kasai może sie włączyć do walki. Z Norwegów chyba tylko Velta będzie się liczył. Ammann nie wiadomo czy będzie skakał. No i może Zyła coś odpali.

 • Stinger profesor
  HKS

  Szkoda że Marinus Kraus rezygnuje ze startu. Nie ma złej formy więc chciałbym go zobaczyć na mamucie.

 • HKS początkujący

  http://skifliegen.at/images/PDFs/Media%20Kit.pdf

  Wstępne zgłoszenia były takie, ale wiadomo jak się podchodzi do wstępnych zgłoszeń.

  Niemcy oficjalnie w piątkę. Richard Freitag, Severin Freund, Michael Neumayer, Stephan Leyhe i Daniel Wenig.

  Kraus robi sobie przerwę ale chyba taką stabilizacyjną. Wank i Eisnebichler wiadomo.

 • FaradayDan początkujący
  Ahonen loty

  Nie wiem czy zauważyliście ale od swojego powrotu Janne Ahonen ominął chyba wszystkie konkursy w lotach narciarskich. Szkoda że na mamucie nie polata więcej Polaków...

 • anonim
  Suomi

  Nadal w was wierzę, najwybitniejsza drużyno w historii. Chciałbym dożyć czasów, gdy liczyć się będą tylko Finlandia i Polska, ewentualnie Szwecja, a Austria Norwegia i Niemcy rywalizować będą w kontynentalach.

 • anonim
  @The Gunner

  Właśnie o tym samym pomyślałem, tzn. o Muotce. Naprawdę nie sądzę aby Klinga mógł się lepiej spisać od Muotki, który na mamutach zawsze plusował.

 • anonim

  Muotka ktory zawsze wypadal przyzwoicie na mamutach musi byc w katastrofalnej formie, skoro jest wolne miejsce a trener go nie zabiera.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).