Martin Schmitt: "Niemieccy skoczkowie muszą uwierzyć w siebie "

 • 2015-01-08 23:09

Podczas Turnieju Czterech Skoczni byliśmy świadkami pojedynku dwóch Austriaków: Stefana Krafta i Michaela Hayboecka. Do rywalizacji włączył się również Niemiec Richard Freitag wygrywając konkurs w Innsbrucku. Ostatecznie znalazł się jednak poza podium w klasyfikacji generalnej Turnieju. Dlaczego na podium tej prestiżowej imprezy zabrakło Niemców? Na to pytanie starał się odpowiedzieć były skoczek, a obecnie ekspert Eurosportu Martin Schmitt.

- Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, ale sytuacja austriackich zawodników jest nieco inna. Spoczywa na nich duża presja oczekiwań, ale młodzi zawodnicy tacy jak Kraft czy Hayboeck są wręcz nastawieni na wygraną w TCS. W drużynie wszyscy myślą według zasady: "Turniej Czterech Skoczni? To nasza impreza! Jeżeli będziemy tam w formie, wygramy". Niemcy muszą jeszcze popracować nad takim nastawieniem - powiedział.

Problem tkwi zatem w głowach zawodników? - Trudno powiedzieć, ale z pewnością powinni być bardziej pewni siebie – stwierdził Schmitt.

Za brak niemieckich skoczków na podium TCS, były zawodnik nie obwinia jednak szkoleniowca Wernera Schustera. - Nie zaobserwowałem żadnych błędów w przygotowaniu. Przeciwnie, miałem wrażenie, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśliby je popełniono, to Severin Freund nie skoczyłby 138,5 m w serii próbnej w Oberstdorfie. Wszystko jest więc na dobrej drodze – ocenił.

Schmitt pochwalił również Richarda Freitaga. - Jego zwycięstwo w Innsbrucku jest niezwykle ważne i może mu pomóc w kolejnych latach. To bardzo skoncentrowany na pracy i ambitny skoczek. Poza tym ma wszystko czego potrzebuje dobry zawodnik m.in.: odpowiednie warunki fizyczne, stabilną technikę i silne odbicie. Musi to tylko dobrze wykorzystać – podkreślił.

Były skoczek wierzy w niemieckich zawodników i w to, że kolejnym zwycięzcą TCS zostanie jego rodak. - Wtedy na nowo rozegra się walka o najwyższe lokaty, a jeśli jesteś sportowcem to nigdy nie rezygnujesz – podsumował.


Katarzyna Skoczek, źródło: welt.de
oglądalność: (5872) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  olek

  O k***de

 • anonim

  Stinger czy IGLA ? BTW.

  Wellinger im odpadł (nie lubię go...) i dobrze.
  Eisenbichler po świetnym (jak na niego) początku zaliczył kompromitację, 2x się wogóle nie zakwalifikował, i chyba już do końca sezonu się nie wygrzebie. Pewnie za mocno pofolgował w święta....
  Wank w rozsypce, ale wygral z Kubackim (bo Kubacki to nie ta liga co nawet będący w beznadziejnej formie Wank)
  Nojmajer solidny, ale bez fajerwerków
  Marynarz Kraus dość przeciętny, ale chyba troche lepszy niż Nojmajer

  Moim zdaniem na MŚ w Falun Norwegia wygra przed AUT i GER.

 • yyy profesor

  U Niemców rok w rok to samo. Nie dają sobie rady na niemieckiej cześć. A wy tym sezonie to widać dobitnie. Przed samym turniejem taki Frajtak miażdży. W pierwszym Austriackim konkursie znowu dominuje, a w Niemieckiej cześć, jest jakaś czarna dziura gdzie skacze dobrze, ale nie na walkę o wygraną w TCS.

 • Stinger profesor

  Myślę że Niemcy a szczególnie Freund i Freitag przegrali TCS przez głowę. Oczywiście trudno mieli by rywalizować z Austriakami ale o podium z Prevcem mogli spokojnie się bić.
  Pierwszy konkurs w Oberstdorfie dużo nam powiedział o Niemcach. Są w dobrej formie jednak chyba głowa nie wytrzymuje bo jak inaczej to wytłumaczyć?

  Gdyby byli źle przygotowani to nie mieli by 2 zwycięstw i bardzo dobrej drużyny...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).