Piotr Żyła: "Wyprostować nóżkę i lecieć!"

 • 2015-01-09 18:21

Piotr Żyła był w dobrym humorze po dzisiejszych lotach na skoczni Kulm. Nasz reprezentant w swoim najdłuższym skoku lądował dziś na 211 metrze.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła
Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Fajnie, że wreszcie mogę sobie polatać, cieszę się że tu jestem. Ta skocznia też jest taka ciekawa, podobna do starej Planicy. Olek skakał dziś bardzo fajnie, w pierwszym skoku pobił rekord życiowy, więc elegancko. Mnie najlepiej skoczyło się w drugim treningu, wtedy fajnie nad nartę dałem i można było z tego lecieć. Pierwszy dzisiejszy skok był taki, że nie wiedziałem za bardzo co się dzieje, wyleciałem wysoko i szybko spadłem. Ostatni był podobny, tyle tylko, że wiedziałem co się tam działo, trochę na tych hopkach mi tam biodro spadło, brakowało płynności na progu, kolano strzeliło i szybko spadłem. Co prawda ten zeskok szybko się zbliżał, ale miałem jeszcze trochę prędkości i udało się ten skok trochę wyciągnąć - mówił po kwalifikacjach Piotr Żyła.

- Na pewno jest tu przyjemnie lecieć ponad 200 metrów, ale sądzę że aby pobić tu rekord życiowy to musiałbym mieć sporo powietrza pod narty. Przy tylnym wietrze jest tu trudno, bo to taka dziwna, dzika skocznia. W lotach wiatr pod narty ma szczególne znaczenie, wówczas da się to dobrze wykorzystać a jak wieje z tyłu, to trzeba walczyć o każdy metr - ocenia skoczek z Wisły.

- W sumie jest w porządku gdy jesteśmy taką małą ekipą, chociaż zbytnio o tym nie myślałem. Jestem już tak długo poza domem, że trochę mi wszystko jedno, przejeżdżam z miejsca na miejsce, podchodzę do wszystkiego tak na luzie. Człowiek jest taki zakręcony, że bardziej musi się koncentrować się na tym, aby znaleźć cokolwiek, niż na myśleniu, że jesteśmy tu małą drużyną - śmieje się Piotrek.

- Żona nie skarżyła się w tym roku na moje wyjazdy. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia - tyle lat jesteśmy ze sobą. Na początku na pewno było ciężej, a teraz to na spokojnie - zapewnia 27-latek.

- Cel na jutro to polatać sobie - wyprostować nóżkę i lecieć jak najdalej. Na lotach nie ma co myśleć o wyniku, bo tu jest dużo przyjemniejszych rzeczy, łatwiej się skacze, pod warunkiem, że ma się formę. Jutro może sobie wiać, ale byleby pod narty!


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7388) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Piotrek potrafi to i może sobie polatać. Dawid nie.

 • Saymon19 weteran

  Piotrek na wszelki wypadek jakby jutro skoków nie było już poleciał... po flaszkę do monopolu :)

 • PGr weteran
  Przecież @Major się nabija :)))

  Zaczerpnął wenę z pewnego "trollingu" i potpuścił Was :)

  Piotrek, stać cię... jutro i w niedzielę życzę radochy z dalekich skoków, a wtedy wynik sam przyjdzie

 • Peter90 bywalec

  Żyła -
  1 miejsce i 3 miejsce indywidualnie
  Współrekodzista Polski - 232.5 m
  mistrz Polski :D
  Drużynowo 2 i 3 miejsce.MŚJ i MŚ
  Turniej czterech skocznie najlepsze miejsce 19
  Dużo osiagnał ,a ma szanse jeszcze na więcej moze nie jest skoczkiem takim jak stoch,ale na pewno zalicza się do solidnych punktujących

 • Stinger profesor

  Współrekordzista Polski pokazał nie raz że potrafi nieźle latać, może nie jest to sam TOP ale na pewno te 215+ go stać na luzie a takie odległości powinny dać pierwszą 10.

 • Major_Kuprich profesor
  Żyła

  To jest słaby skoczek i nic tego nie zmieni, ile razy on był w 10 ?
  W 2011/2012 - 3 razy
  2012/2013 - 7 razy
  2013/2014 - 3 razy
  2014/2015 - 1 raz
  Łącznie 14 razy, on nic w życiu nie osiągnął

 • Saymon19 weteran
  Skok Freunda na 237,5 metra

  https://www.youtube.com/watch?v=biKzs_ec9mk

 • MSad_ profesor
  amu

  ale od tych naszaych lotnikow jest przynajmniej 10 lepszych.

 • anonim

  Ci nasi lotniarze jak są lotnikami to powinni plasować się w pierwszej 10 a nie w drugiej.

 • Saymon19 weteran

  Puchar Świata, Pucharem Świata, ale na loty też patrzę z innej strony, niech się bawią, a jeśli z tym przyjdą wyniki to super! Liczę na TOP15 Piotrka w obu konkursach, a może być i lepiej. Pokaż Piotrek, że nie bez powodu jesteś rekdzistą Polski!

 • MSad_ profesor
  Tak liczę

  Ze nasi dwaj lotniarze uplasują sie na początku drugiej dziesiątki.

 • MSad_ profesor
  Podoba mi się zdanie:

  "Na lotach nie ma co mysleć o wyniku,bo tu jest dużo przyjemniejszych rzeczy..."
  Podejrzewam,ze to przyjemnosc latania nieco dluzej niz na mniejszych skoczniach

  My sobie siedzimy w wygodnych fotelach a zawodnicy szczegolnie Piotrek prowadza cyganski tryb zycia ciagle na walizkach. Trzeba mieć cierpliwośc .Podziwiam

 • anonim
  Powodzenia w jutrzejszych zawodach

  Garbik, fajeczka, no i - poleciało, hehe.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).