Severin Freund: "Może polecieć nawet trochę dalej"

 • 2015-01-09 23:22

Zdecydowanym bohaterem dzisiejszego dnia jest Severin Freund, który oddał najdłuższy skok i przy okazji ustanowił nowy rekord skoczni – 237,5 metra na zmodernizowanej skoczni Bad Mitterndorf.

- Jestem zadowolony, bardzo miło się skakało. Fajna nowa skocznia. W pierwszym skoku treningowym miałem wiatr w plecy, co sprawiało trochę trudności, ale już w drugiej próbie trafiłem na dobre warunki i była to sama przyjemność.

- Pomimo odległości, nie miałem problemów z lądowaniem przy drugim skoku. Oczywiście, żeby skoczyć tak daleko potrzeba dobrych warunków, ale dałem radę spokojnie zakończyć lot. Nic mi się nie stało.

- Zdecydowałem zrezygnować ze startu w kwalifikacjach, ponieważ jeżeli chodzi o loty narciarskie, to nie jest to zawsze najlepszym pomysłem wykonywać tyle prób na raz. Trzeba dobrze wyczuć skocznie, dobrze się na niej czuć. Mam zamiar dobre nastawienie z dzisiaj przenieść na jutro i spróbować powtórzyć wyczyn.

- Ciężko powiedzieć jaką najdłuższą odległość można uzyskać na tej skoczni. Ja miałem dobre warunki, ale myślę, że jeżeli skoczek jest w dobrej formie i natrafi na dobry wiatr, to może polecieć nawet trochę dalej. Ale nigdy nic nie wiadomo - kto by pomyślał, że na Vikersund można skoczyć na odległość 246,5 metra. Wszystko okaże się w nadchodzących dniach.


Aleksandra Zadrożna, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4426) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • yyy profesor

  Ciekawe czy po treningu sprawdza ktoś kombinezony, sprzęt przynajmniej tych skoczków którzy ustanowią swoje rekordy.

 • anonim
  rekord w treningu

  uznane przez fis rekordy skoczni mamucich można też pobić na treningach. na skoczniach normalnych i dużych tylko kwalifikacje/zawody. wynika to z mniejszej ilości skoków oddanych na mamucich obiektach

 • anonim
  Kamera

  Czy oni tam tego nie widzą że kamera się nie nadaje? Ta z Vikersund już oddaje lepszy klimat, chociaż widać wysokość na której leci skoczek, ta z Kulm jest zbyt z boku i zbyt z tyłu skoczka.

  Można gdzieś podejrzeć wszystkie parametry tej skoczni?
  Mając takie info można dowiedzieć się czegokolwiek o wypłaszczeniu zeskoku za HS

  Jaka tam teraz jest wysokość progu?
  Zbyt wysoki próg hamuje zawodnika w przejściu przez to jest raczej trudniej odlecieć

 • JankessPL doświadczony
  @diiii

  Co do kamery masz rację,kompletnie nie czuć tej odległości,ale skocznia ma potencjał i wielkościowo jest podobna do Vikersund i jak bd odpowiednie warunki i mądre jury może paść rekord świata

 • anonim
  Kamera

  Co myślicie o ustawieniu kamery?
  Dla mnie jest tragiczna, już wolę Engelberg.
  Kamera powinna być ustawiona tak:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZNMh-0uzcWA
  Powinno być szybkie przejście kamery zaraz po wyjściu z progu, jakoś w Planicy to się da zrobić.

  Co do skoczni to liczyłem na więcej, jest nieznacznie tylko większa od starej Planicy, do Vikersund nie ma nawet co prównywać.

 • anonim
  @jma

  To jest pelnoprawny, oficjalny rekord skoczni. Nieoficjalne sa rekordy swiata i krajow, nie skoczni!

  data.fis-ski.com/pdf/2015/JP/3789/2015JP3789SLR1.pdf

  O to oficjalny pdf z lista na jutro, a na nim:

  WC Hill Record 237.5 m
  (9 JAN 2015 FREUND S. GER G48/101.7km/h)

 • anonim
  @ja03

  Od zawsze jesli chodzi o mamuty. Loty maja swoje wlasne osobne reguly ;P

 • jma profesor
  ja03 od dzisiaj :)

  A poważnie - oczywiście jest to "nieoficjalny rekord skoczni". Loty są specyficzne, gdyż nie ma rekordów długości lotu. Tzn są, ale nieoficjalne. I właśnie dziś Freund nas zepchnął z 8 na 9 miejsce. Tak tak - byliśmy przed Niemcami.

 • anonim
  Od kiedy??

  MOże mi ktoś napisać, od kiedy to skok treningowy uznawany jest za rekord skoczni?

 • anonim
  oczekuję jutro dobrego konkursu i dalekich lotów

  treningi i kwalifikacje pokazały że można skakać poza 230 metrów i jeśli pogoda dopiszę i jurry nie będzie sr.ło w pory to powinno być ok.

 • neonek18 doświadczony

  Jutro znów wygra matematyka..a nie dalekie skoki. Dziś biathlon był megazmienny na strzelnicy i nikt nie marudził...

 • matx bywalec
  Jutro będzie "taniec z belką"

  Już dzisiaj sędziowie nieźle nią manewrowali a wiatr przecież był w granicach 0-2m/s... a ponoć prognozy na jutro nie są tak optymistyczne ;)

 • Stinger profesor

  Też się obawiam że lot Freunda był najdłuższym lotem weekendu.
  Nie wiadomo jak będzie jutro i w niedzielę z warunkami ale nie wydaje mi się żeby jury pozwoliło na takie loty. Jeden lot na 230 metr i będzie zabawa z belką.

  Poza tym świetny wynik Niemca Pierwsza z trzech okazji na pobicie rekordu życiowego, krajowego i świata udana w 2/3 dla Freunda. Nawet jeśli na Kulm już się nie poprawi to myślę że rekord Niemiec stąd wywiezie, a zostanie mu jeszcze Vikersund i Planica do latania.
  Poza tym rekord skoczni może być jego.

 • Major_Kuprich profesor
  To był najdłuższy skok weekendu

  Dziękuje, dobranoc :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).