Sara Takanashi: "Jestem bardzo szczęśliwa"

 • 2015-01-10 09:59

Sara Takanashi odniosła swoje 25. w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tym razem młodziutka Japonka triumfowała w Sapporo.

"Jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko tak dobrze się potoczyło, szczególnie w tych trudnych warunkach. Pod skocznię przyszło wspierać mnie wielu kibiców i bardzo mi się ten doping podobał" - mówiła Takanashi dziennikarzom po zawodach.

Drugie miejsce na podium wywalczyła Daniela Iraschko-Stolz z Austrii. "Dzisiejszy konkurs był bardzo zabawny. Czasami potrzebne było szczęście, aby trafić na dobre warunki - mi tego szczęścia zabrakło w pierwszej serii. Jednak pierwszy skok był dobry w moim wykonaniu, drugi już nie. Ostatecznie zajęłam drugie miejsce i z tego się cieszę. Jeszcze nigdy nie skakałam dobrze w Japonii. Pozytywnym akcentem dzisiejszego konkursu jest również to, że mamy trzy dziewczyny na pierwszym miejscu w rankingu Pucharu Świata" - skomentowała Iraschko-Stolz.

Spela Rogelj zajęła najniższy stopień na podium w Sapporo. "Miałam problemy z nartami i musiałam skakać na nartach Danieli i nie wiedziałam do końca jak to będzie. W pierwszym skoku popełniłam błąd ale druga była już idealna w moim wykonaniu" - dodała Słowenka.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2056) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Xander początkujący

  Ciężko będzie przebić Takanashi w przyszłości. On mając 18 lat ma już 25 zwycięstw na koncie. Bardzo jej kibicuję niech dalej osiąga tak wspaniałe sukcesy.

 • Stinger profesor

  Takanashi to już można powiedzieć legenda w skokach pań. Może nie za długo trwa PŚ pań ale to co ona robi to coś niesamowitego a przecież jest bardzo młoda (zresztą jak większość).
  Szkoda że nie udało jej się na IO i wróciła bez medalu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).