PŚ Pań w Sapporo: Ponownie Takanashi na czele

 • 2015-01-11 10:20

Sara Takanashi triumfowała w drugim konkursie Pucharu Świata Pań na skoczni HS 100 w Sapporo. Japonka w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu na 97 m, w pierwszym lądowała na 87 m i z notą 236,3 pkt mogła cieszyć się ze zwycięstwa numer 26.

"Czuję się niesamowicie. Pogoda była dziś zwariowana, więc jeszcze bardziej cieszę się z tego, że udało nam się dokończyć konkurs" - mówiła Takanashi po zakończeniu zawodów.

Na drugim stopniu na podium sklasyfikowana została Mistrzyni Olimpijska z Soczi - Carina Vogt. Niemka oddała skoki na odległość 93,5 m oraz 94 m i do Takanashi straciła 5,6 pkt."To miłe uczucie powrócić na podium po sezonie letnim. Oddałam dobre skoki i jestem zadowolona z wyniku jaki osiągnęłam" - dodała Vogt.

Na kolejnych trzech pozycjach uplasowały się zawodniczki z Austrii. Jako trzecia rywalizację ukończyła Chiara Hoelzl, która uzyskała 88,5 m i 92,5 m. Rezultat Hoelzl jest jej najlepszym wynikiem w starach w Pucharze Świata - do tej pory najwyżej sklasyfikowana była w Falun na miejscu 12. "Pierwszy skok był dobry i dał mi prowadzenie. Niestety drugi zepsułam" - wyjaśniła Hoelzl.

Tuż za nią znalazła się najbardziej doświadczona z Austriaczek - Daniela Iraschko-Stolz z dwoma równymi skokami na 95 m. Piąte miejsce wywalczyła debiutująca w tym sezonie w Pucharze Świata Eva Pinkelnig.

Czołową szóstkę zamknęła kolejna z niemieckich zawodniczek Katharina Althaus. Siódma była Maja Vtic, a ósma Sarah Hendrickson.

W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Takanashi przed Iraschko-Stolz.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3285) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Xander weteran

  Brawo Sara! Japonka pokazała wielką klasę w drugiej serii. W pierwszej serii trafiła na trudne warunki i ciężko było daleko skoczyć ale w drugiej skoczyła świetny skok. No to co zaczyna się marsz o kolejną KK. Bardzo jej życzę dalszych sukcesów.
  Brawa dla Amerykanek a przede wszystkim dla Englund.
  Pinkelnig w końcu przełożyła skoki z treningów na konkurs i osiąga największy sukces w karierze.

 • Stinger profesor

  To już chyba śmiało można powiedzieć że Takanashi rusza po kolejną KK.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).