Aleksander Zniszczoł: "Decyzja była słuszna"

 • 2015-01-11 16:08

Nie było dziś dane naszym skoczkom polatać na skoczni mamuciej w Bad Mitterndorf. Z powodu zbyt niebezpiecznych warunków odwołano drugi konkurs Pucharu Świata.

- Myślę, że decyzja podjęta przez służby bezpieczeństwa oraz organizatorów była słuszna, chociaż chęci do skakania są. Dziś byłoby bardzo ciężko skakać, ponieważ wieje bardzo mocno. Siatki, które chronić miały od wiatru zostały potargane. Reklamy latają nad skocznią, więc ciężko byłoby przeprowadzić te zawody.

- Z hotelu wyjeżdżaliśmy z nastawienie, że ciężko będzie przeprowadzić dziś konkurs. Po przyjeździe na skocznię zobaczyliśmy jak to wygląda w rzeczywistości. Prawie nam busa chciało wywrócić.

- Zawody w Polsce traktuje jak każde inne. Trzeba skakać swoje skoki ale jednak u nas zyskuje się jeszcze kilka dodatkowych metrów dzięki kibicom, którzy nas dopingują. Takie skakanie u siebie jest bardzo fajne, ale to nic nie zmienia, Cały czas trzeba robić to samo.

- Poza domem jestem już ponad dwa tygodnie i jest to trochę męczące. Jest to jeden z moich najdłuższych wyjazdów od czasów dzieciństwa. Czuję chęć powrotu do domu ale jakby trzeba było pojechać na kolejne zawody to bym pojechał. Teraz mamy sezon i skupiam się głównie na startach.

- Wracam do Polski w dobrym nastroju. Punktów trochę zebrałem, skoki były dobre, choć jest niedosyt, ponieważ nie dali nam polatać.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3962) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Olek mógłby złapać jakiś trening przed Wisłą bo często dobre skoki przeplata słabymi.

 • znizin początkujący
  bez wątpienia

  Wołowina zwraca honor: źle odczytałem słuszną uwagę zawartą w dociekaniu dziennikarzy - jak teraz mnie oświeciło - pytając zagranicznych zawodników: "Czy lubią skakać w Polsce i dlaczego aż tak bardzo".

 • wikidajlo weteran
  jmg

  a w starozytnej grecji - nie bylo skokow. Jak sam piszesz zrobili imreze swiatowa. I o tym mowie.

 • jmg bywalec

  bez przesady z tą ważnością tcs zawody w których początkowo skakali tylko niemcy i austryjacy (ponieważ po drugiej wojnie światowej byli wykluczeni z całego sportu nie tylko skoków)za dużą kasę zostały tak wypromowane.
  Można tylko zazdrościć, że potrafili z tych prowincjalnych igrzysk zrobić imprezę światową.

 • wikidajlo weteran
  pawelf1

  moze rzeczywiscie Cie nie zrozumialem, ale od szeregu lat mnie denerwuje postawa polskich trenerow nobilitujacych ponad miare polskie konkursy.. I wspominam z odleglych czasow dzieciecych jak zbiegalem do sasiadow ogladac TCS podczas gdy nie bylo konkursow w Zakopanem a skoczni w Wisle oczywiscie tez nie... I cierpie jak Kruczek traktuje TCS jako konkursy z marszu a nie impreze docelowa..

 • pawelf1 profesor
  wikidajlo

  Kompletnie nie zrozumiałeś o czym napisałem i dorabiasz własną filozofię . Nigdzie nie sugerowałem ważności imprez pod względem sportowym ...piszę o uczuciach ty o prestiżu ..dlatego się nie dogadamy.

 • wikidajlo weteran
  pawel1f

  to, ze polskie konkursy sa wazne dla polskich zawodnikow - to ok. Ale final ligi mistrzow bedzie jednak wazniejszy niz final pucharu polski czy meczu legii w lidze europelskiej - niekoniecznie trzeba byc czescia jakiegos woła.
  T4S/TCS - to najbardziej prestizowa impreza. I tyle.
  I niezrozumialym jest priorytetowe traktowanie np. MSJ czy konkursow w Wisle/Zakopanem (pojedyncze, jakich ponad 20 w roku) nad unikalnym TCS.
  Trzeba byc czescia wołu by tego nie widziec.

 • pawelf1 profesor
  Polskie konkursy ....

  Przecież nigdy ani polscy zawodnicy czy też trenerzy nie twierdzili ,że polskie konkursy są bardziej prestiżowe sportowo niż TCS. Mówili że są DLA NICH ważne , czasami nawet ważniejsze.
  Powiem krótko ....jeżeli ktoś nie rozumie dlaczego POLSKIE konkursy są tak ważne dla POLSKICH zawodników to jest du..ą wołową a nie POLSKIM kibicem .

 • znizin początkujący
  zwątpienie

  Swoją drogą czy możliwe żeby skoczek źle się czuł na skoczni w Wiśle czy Zakopanym, we własnym kraju to chyba jednak wyjątkowa sytuacja dla reprezentanta ?

 • Pavel profesor
  @jaja

  A skąd wiesz, że zawodnicy uwielbiają skakać w Polsce? Z głupkowatych wywiadów w TVP, gdzie zawodnikom podtyka się mikrofon pod nos i pyta się "Czy lubią skakać w Polsce i dlaczego aż tak bardzo". Co ci mają odpowiedzieć, że nie lubią? Ot zwykła kurtuazja.

  U nas chyba są największe kłopoty z wiatrem zaraz za Czechami i na równi z Kussamo, do tego dochodzą problemy techniczne w Wiśle i przestarzała infrastruktura w Zakopcu. Dodaj na sam koniec pod pitych Januszów pod skocznią z kiełbasą, piwem i pomazaną flagą w ręce.

 • anonim

  ŻYŁA,ZNISZCZOŁ,STOCH,KOT,KUBACKI,ZIOBRO,MURAŃKA,HULA,KŁUSEK, LEJA,BIELA,BIEGUN-POTWIERDZONY SKŁAD NA WISŁE,NA ZAKOPANE MOGĄ NASTĄPIĆ DWIE ZMIANY I WEJŚĆ MOGĄ KRZYSZTOF MIĘTUS I ADAM RUDA

 • ktosiek bywalec
  jaja

  A czym różni się atmosfera na PŚ w Polsce od tej w Innsbrucku, czy Planicy? Tam na pewno jest lepsza atmosfera niż w Polsce. Porównywalna jest w Klingenthal, Willingen, Bischofshofen, Kulm, Oberstdorfie itd.

 • anonim

  Damjan Fras, zawody w Polsce są lubiane przez zawodników przez niesamowitą atmosferę, gdzie jest pełno kibiców którzy dopingują każdego zawodnika, a nie tak jak w ostatnio w Norwegii(?) trybuny świeciły pustkami, i więcej było kamer niż kibiców
  dlatego skakanie w Polsce jest wyżej w hierarchii niż gdzie indziej

 • anonim
  Olek

  " - Zawody w Polsce traktuje jak każde inne. Trzeba skakać swoje skoki ale jednak u nas zyskuje się jeszcze kilka dodatkowych metrów dzięki kibicom, którzy nas dopingują. Takie skakanie u siebie jest bardzo fajne, ale to nic nie zmienia, Cały czas trzeba robić to samo. "
  Bardzo mądrze Olek, może teraz Twoja wypowiedz uświadomi niektórym, że zawody w Polsce to zwykły Puchar Świata, bo niektórzy ostatnio wynosili te zawody ponad TCS czy nawet MŚ..
  Tylko dla Sztabu i Boskiego Pola zawody w Polsce to jakieś sacrum. Brawo Olek tak trzymać !!!

 • znizin początkujący
  wietrzne mamuty

  No ma pecha Olek z mamutami, potrzebne mu doświadczenie w najlepszej obsadzie a tu znowu wiater... ale Wisła się zbliża i Zakopane, będzie znowu okazja. Powodzenia.

 • Saymon19 weteran

  Przynajmniej nie było zabawy w "kolejna decyzja za 15 minut..."

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).