Dawid Kubacki: "Muszę popracować nad telemarkiem"

 • 2015-01-15 14:24

Miłym zaskoczeniem dla polskich kibiców bez wątpienia były wyniki Dawida Kubackiego. 24-latek w treningu wylądował na 133. metrze, natomiast w kwalifikacjach uzyskał 127,5 metra. Co na temat swoich porannych prób sądzi drużynowy medalista MŚ z 2013 roku?

- Całkiem fajne skoki dzisiaj jak na tę godzinę i na mnie. Nie zawsze z rana jestem w dobrej dyspozycji. Po prostu fajne skoki. Zarówno treningowy jak i ten kwalifikacyjny. Muszę jeszcze popracować nad telemarkiem, bo z tym co prezentowałem, nie będę mógł walczyć o wysokie lokaty w konkursie. Takie błędy się też zdarzają - oznajmił Dawid Kubacki.

Czy treningi w Szczyrku oraz starty w Pucharze Kontynentalnym pomogły wrócić na właściwe tory? - Mimo, że w trudnych warunkach, udało się oddać kilka dobrych skoków. Szczególnie pomocne były miejsca, które zajmowaliśmy. Mimo, że to była tylko druga liga, to w okolicach podium zawsze miło się zakręcić. Taka sytuacja zawsze podbuduje.

Prognozy na wieczór nie są zbyt optymistyczne. Jak 24-latek oceni przedpołudniowe warunki? - Jak na razie nie jest źle. Mi udało się trafić na niezłe warunki. Nie były super, ale całkiem spokojnie. Grunt, że nie ma żadnych silnych podmuchów w powietrzu. Można spokojnie lecieć i jak wiaterek jest to troszeczkę pomaga.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2330) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kasztelan weteran
  Darek

  Nie każdy może być orłen i porównywanie Kubackiego z Kraftem jest śmieszne. Czyli jak jakis Kazach awansuje do konkursu, to nie może byc zadowolony. Dla Kubackiego jest to drugi najlepszy występ w karierze, na tyle go stać

 • anonim
  Ze 16 to niby dobre miejsce?

  Jakos nie wyobrazam sobie aby skoczek z czolowki, wezmy na to Krafta byl zadowolony zajmujac tak dalekie miejsce...
  Chyba cos jest z tym polskim skakaniem nie tak, skoro skoczkowie zamiast stawac sie lepszymi i walczyc z zawodnikami z pierwszej dziesiatki ciesza sie skokami które daly im miejsce np. poza dwudziestka.

  Niech Zmienia im trenera,bo ten najwyrazniej spedza zbyt duzo czasu na trenowanie jedynie Kamila... Któremu w tym sezonie nawet idzie slabiej ale to jest akurat z deka zrozumiale biorac pod uwage to ze mial kontuzje...

 • anonim
  Powtórzył!

  Super skok, 16. miejsce. Oby tak dalej!

 • Stinger profesor

  Przyznam że Dawid mnie zaskoczył tym skokiem. Oczywiście poprawić lądowanie i będzie fajnie tylko czy powtórzy to w konkursie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).