Severin Freund: "Dla nas ten dzień był perfekcyjny"

 • 2015-01-17 22:56

Po dzisiejszym konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi na konferencji prasowej zjawili się reprezentanci trzech najlepszych drużyn - Severin Freund, Thomas Diethart i Jernej Damjan.

- Kiedy obudziłem się rano, to bardzo wiało, ale całkiem dobrze się teraz skakało i jesteśmy bardzo zadowoleni z drugiego miejsca - pokrótce opisał swoje wrażenia z dzisiejszego konkursu Thomas Diethart. - W tym roku publiczność w Zakopanem jest świetna, to wielka frajda tutaj skakać, - dodał.

- To były ładne zawody, mimo że rano wiatr był bardzo silny. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wywalczyliśmy trzecie miejsce, zwłaszcza, że przed ostatnim skokiem znajdowaliśmy się o jedno oczko niżej. Miło, że wskoczyliśmy na podium, - cieszył się z dobrego wyniku swojej drużyny Jernej Damjan.

- Zakopane zawsze ma niesamowitą atmosferę, pamiętam jeszcze te lata, kiedy Adam Małysz za każdym razem był wielkim faworytem na tej skoczni, - wspominał Słoweniec. - Może wtedy było to jeszcze bardziej odczuwalne, ale w tym roku tłumy polskich kibiców były wspaniałe. A najlepsze jest to, że dopingują wszystkich - dlatego jest tak fajnie skakać w Zakopanem, - chwalił polską publiczność.

Padło również pytanie o pomysł niemieckiej reprezentacji, aby przeznaczyć główną wygraną pieniężną za dzisiejszy konkurs drużynowy na pokrycie kosztów rehabilitacji kontuzjowanego niedawno Nicka Fairalla.

- Kamil Stoch zaproponował wczoraj, żebyśmy wszyscy przeznaczyli na ten cel pieniądze, jakie otrzymujemy na podróż, i wszyscy się na to zgodzili. Ale ten pomysł ofiarowania Nickowi nagrody pieniężnej należał tylko do Niemców, my nic o tym nie wiedzieliśmy. Czapki z głów dla nich, to naprawdę wielki gest, - tłumaczył Jernej Damjan.

Nieco dłużej trzeba było poczekać na rozchwytywanego przez dziennikarzy Severina Freunda, który swoim drugim skokiem przypieczętował zwycięstwo drużyny niemieckiej.

- Już od początku sezonu naszym celem było zdobycie Pucharu Narodów, więc chcieliśmy wystartować jak najlepiej w każdych zawodach. Konkursy drużynowe są pod tym względem szczególnie ważne. Dla nas ten dzień był perfekcyjny, wszystko się udało idealnie - cieszył się Niemiec, który jest jednym z głównych faworytów do wygrania jutrzejszego konkursu indywidualnego.

- Zawsze trudno jest wygrać, ja dzisiaj skakałem bardzo dobrze, a szczególnie mocny był mój drugi skok. Ale w konkursie drużynowym trudno to ocenić, kiedy razem nie skaczą czołowi zawodnicy i ciągle zmieniana jest belka. Bardzo lubię tutaj skakać i jeszcze nie udało mi się wygrać w Zakopanem, więc będę się starał, - zapewniał Freund.

Korespondencja z Zakopanego, Anna Libera


Anna Libera, źródło: informacja własna
oglądalność: (2841) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • affaf bywalec
  Major_Kuprich

  Nie mów hop zanim nie skoczysz, również dobrze może być loteria i wygrać ktoś niespodziewany.

 • Major_Kuprich profesor
  Freund dziś na 100%

  Pierwsza wygrana w Zakopanem

 • Stinger profesor

  Freund jutro głównym faworytem. Mam wrażenie że jego forma od Kulm jest coraz lepsza i stopniowo powoli idzie w górę. Na MŚ może być mocny, pytanie co z głową? Rok temu nie wytrzymał na IO, następnie wygrał MŚwL po czym znowu dał plamę na TCSie... Poza tym Niemiec to kandydat do PŚ, rok temu pokazał w końcówce jaki może być mocny i równy.

 • kats początkujący

  Ogromne gratulacje dla Niemców i za wygraną i za ich piękny gest!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).