Szlachetna inicjatywa - Niemcy wspomogą Nicholasa Fairalla

 • 2015-01-18 00:42

Niemiecki zespół, który wygrał sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem zamierza przekazać nagrodę za zwycięstwo - 30 tysięcy franków szwajcarskich (około 130 tysięcy złotych) - na leczenie Nicholasa Fairalla.

Niemcy ogłosili swoją decyzję tuż po dekoracji, która odbyła się na Wielkiej Krokwi. Wcześniej pojawiła się propozycja Kamila Stocha, aby skoczkowie przekazali Amerykaninowi diety, które otrzymują od organizatorów zawodów. Na ten pomysł wszyscy się zgodzili, natomiast inicjatywa Niemców była całkiem niezależna i powstała w ramach zespołu.

Przypomnijmy, że Nicholas Fairall doznał poważnej kontuzji kręgosłupa w rezultacie upadku, który miał miejsce podczas kwalifikacji przed zawodami TCS w Bischofshofen. Skoczek przeszedł operację i dopiero niedawno odzyskał czucie w nogach. Teraz Amerykanina czeka długa i niestety także kosztowna (50 tys. USD) rehabilitacja, której ubezpieczenie nie pokryje w całości.


Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8772) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Skandinavia początkujący
  Zakopane

  Miło, że te pieniądze zostały wygrane w Zakopanem ;)

  Zachowanie Niemców - rewelacja. Aż chciałoby się powiedzieć: dobrze, że to oni wygrali. • Kolos profesor
  Sprzeczność

  Na brat nim portalu pisze że to była uzgodniona inicjatywa - czyli jak rozumiem kto by nie wygrał to przeznaczono by pieniądze na leczenie Fairalla a tu pisze że to prywatna inicjatywa Niemców...

 • realista początkujący

  ludzie, Levkin mial wypadek samochodowy a nie na skoczni. To jest inna sprawa.

 • Karola początkujący

  Postawa godna podziwu. Brawo. To się nazywa prawdziwa solidarność :)

 • anonim

  Wie ktoś może ile wynosi taka dieta dla skoczków od organizatora? Skoro każdy zdecydował się oddać na rzecz Amerykanina, to pewnie uzbierali trochę funduszy. Brawa dla wszystkich, a także dla Niemców którzy przeznaczyli swoją wygraną.

 • jma profesor
  Wspaniała wiadomość

  Wspaniali Niemcy! Choć im nie kibicuję, dziś wyrażam swój podziw i wdzięczność za taką postawę.


  PS. Dobrze, że nagrody są w CHF ;-) będzie więcej na leczenie.

 • anonim
  hhhhhhhhhhh

  noi wkoncu niemcy pomysleli i Szacun DLA KAMILA TEZ

 • anonim
  Wspaniały gest...

  Ale przydał by się taki gest dla Levkina. Jego sprawa już ucichła, a on dalej potrzebuje pieniędzy na leczenie...

 • Dorota początkujący
  czapki z głów :)

  Wspaniała postawa!!! Najwyższe uznanie. Cieszę się , że miedzy skoczkami mimo rywalizacji istnieje tak wspaniała solidarność !

 • anonim
  Coś pięknego!

  COŚ PIĘKNEGO!

 • anonim
  szacun

  Szacunek!
  Respect!

 • Stinger profesor

  Jak pisałem pod innym newsem, ci skoczkowie nie odczuje nawet braku tej kasy a ona na pewno bardzo pomoże Fairallowi. Wielki szacun dla Niemców bo napracowali się dzisiaj bardzo a mimo to wynagrodzenie oddają komuśpo to by pomóc mu wrócić do zdrowia. Brawo.

  Fajnie że Stoch też miał pomysł i że reszta się zgodziła. Kamil pokazał że też nie jest obojętny na to wszystko.

 • anonim
  Niemcy

  potrafią być szlachetni, pamiętam jak w 1999 Martin Schmitt pokrył cały koszt rehabilitacji Valerego Kobeleva, Rosyjskiego skoczka, który miał bardzo ciężki wypadek w Planicy i nie było pieniążków na jego leczenie i miał jezdzić na wózku do konca życia, ale dzięki Martinowi wrócił do skakania i skakał w miarę dobrzę i gdy w 2002, albo 2003 roku skakał w parze na TCS z Mateją wyglądali jak bliżniaki :D

  Teraz w ślady Martina idzie drużyan, która dzisiejszy konkurs wygrała - brawo Panowie, szacuneczek !!!

 • anonim

  Cóż tu mówić o takich gestach... Szacun i tyle!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).