PŚ Pań w Zao: Mistrzyni olimpijska najlepsza

 • 2015-01-18 11:41

Za najlepszymi skoczkiniami świata bardzo ciężki weekend w Zao. Spośród czterech zaplanowanych na ten weekend serii konkursowych, organizatorom udało się przeprowadzić tylko jedną niedzielną. Najlepiej w trudnych warunkach poradziła sobie Carina Vogt.

Na obiekcie HS 100 zawodniczki walczyły nie tylko z rywalkami, ale także silnym wiatrem i śnieżycą. Wygrała mistrzyni olimpijska - Carina Vogt. 24-latka poszybowała na 99. metr, dzięki czemu wygrała swój pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Świata w karierze. Na drugim stopniu podium stanęła Irina Awwakumowa. Najlepsza z Rosjanek skoczyła 96,5 metra, a do Niemki straciła 3,2 pkt. Trzecią pozycję wywalczyła Spela Rogelj. Triumfatorka inauguracyjnych zawodów w Lillehammer wylądowała na 89. metrze.

Za czołową trójką sklasyfikowane zostały: Eva Pinkelnig (93,5 metra), Katharina Atlhaus (89 metrów) i Maja Vtic (90,5 metra).

Ogromnym zawodów dla kibiców zgromadzonych pod skocznią był występ Sary Takanashi. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni skoczyła 89 metrów, przez co zajęła dopiero 7. miejsce. Tuż za jej plecami znalazła się kolejna utytułowana skoczkini - Daniela Iraschko-Stolz (87 metrów).

Szansę na podium miała Julia Kykkaenen. Finka oddała skok na odległość 91,5 metra, jednak nie ustała swojego skoku. Ostatecznie zajęła 22. pozycję.

Punktów w loteryjnym konkursie nie zdobyła m.in. Sarah Hendrickson.

Liderką całego cyklu pozostała Sara Takanashi. Japonka ma na swoim koncie 296 punktów. O 50 punktów mniej zgromadziła jak dotąd Spela Rogelj. Trzecia z dorobkiem 242 punktów jest Daniela Iraschko-Stolz.

Kolejne zawody PŚ Pań odbędą się w dniach 24-25 stycznia. Areną zmagań będzie obiekt HS 106 w niemieckim Oberstdorfie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4659) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • nnn bywalec

  Kykkanen coś się chyba stało bo w trakcie drugiej serii (zanim ją przerwali) miała status DNS

 • Xander weteran

  Szkoda że nie było drugiej serii bo była szansa by Takanashi się poprawiła. No wiatr wszędzie miesza na zawodach więc trzeba się z tym pogodzić.
  Brawa dla Vogt. W końcu mistrzyni olimpijskiej udało się wygrać. Widać że jej forma bardzo rośnie.
  Pinkelnig dziś 4 !!!

 • asd weteran
  Może trochę inaczej

  Żeby Stoch wygrał z Freundem i wszystkimi innymi

 • Stinger profesor

  Carina Vogt wygrała po raz pierwszy konkurs PŚ. Co prawda jest mistrzynią olimpijską ale w PŚ na pierwszym była dopiero pierwszy raz.

  Oby Severin Freund nie poszedł jej śladami i przegrał dzisiaj ze Stochem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).