PŚ Pań w Zao: Mistrzyni olimpijska najlepsza

• 2015-01-18 11:41

Za najlepszymi skoczkiniami świata bardzo ciężki weekend w Zao. Spośród czterech zaplanowanych na ten weekend serii konkursowych, organizatorom udało się przeprowadzić tylko jedną niedzielną. Najlepiej w trudnych warunkach poradziła sobie Carina Vogt.

Na obiekcie HS 100 zawodniczki walczyły nie tylko z rywalkami, ale także silnym wiatrem i śnieżycą. Wygrała mistrzyni olimpijska - Carina Vogt. 24-latka poszybowała na 99. metr, dzięki czemu wygrała swój pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Świata w karierze. Na drugim stopniu podium stanęła Irina Awwakumowa. Najlepsza z Rosjanek skoczyła 96,5 metra, a do Niemki straciła 3,2 pkt. Trzecią pozycję wywalczyła Spela Rogelj. Triumfatorka inauguracyjnych zawodów w Lillehammer wylądowała na 89. metrze.

Za czołową trójką sklasyfikowane zostały: Eva Pinkelnig (93,5 metra), Katharina Atlhaus (89 metrów) i Maja Vtic (90,5 metra).

Ogromnym zawodów dla kibiców zgromadzonych pod skocznią był występ Sary Takanashi. Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni skoczyła 89 metrów, przez co zajęła dopiero 7. miejsce. Tuż za jej plecami znalazła się kolejna utytułowana skoczkini - Daniela Iraschko-Stolz (87 metrów).

Szansę na podium miała Julia Kykkaenen. Finka oddała skok na odległość 91,5 metra, jednak nie ustała swojego skoku. Ostatecznie zajęła 22. pozycję.

Punktów w loteryjnym konkursie nie zdobyła m.in. Sarah Hendrickson.

Liderką całego cyklu pozostała Sara Takanashi. Japonka ma na swoim koncie 296 punktów. O 50 punktów mniej zgromadziła jak dotąd Spela Rogelj. Trzecia z dorobkiem 242 punktów jest Daniela Iraschko-Stolz.

Kolejne zawody PŚ Pań odbędą się w dniach 24-25 stycznia. Areną zmagań będzie obiekt HS 106 w niemieckim Oberstdorfie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5637) komentarze: (4)