PK Pań w Falun: Sagen i Henrich triumfują

 • 2015-01-19 01:04

W niedzielę w Falun odbyły się dwa finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego Pań 2014/2015. Poranny konkurs padł łupem Anette Sagen, natomiast w popołudniowych zawodach triumfowała Taylor Henrich. Cały cykl wygrała doświadczona Sagen.

Konkurs poranny:

O godzinie ósmej rano rozpoczął się konkurs, którego przeprowadzenie w sobotę uniemożliwił wiatr. Zwyciężyła jedna z legend kobiecych skoków - Anette Sagen. Co ciekawe, żadna ze skoczkiń nie doleciała nawet do punktu konstrukcyjnego usytuowanego na 90. metrze. 30-letnia Norweżka wygrała za sprawą skoków na odległość 87 i 85 metrów. Druga była Kanadyjka Taylor Henrich. 19-latka dwukrotnie uzyskała 81,5 metra. Jej strata do Norweżki wyniosła 6,6 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Susanna Forsstroem. Rezultaty Finki to 82,5 metra oraz 80 metrów.

W stawce 18 skoczkiń znalazły się dwie polskie juniorki. Joanna Szwab (68 metrów i 68,5 metra) zajęła 14. miejsce, natomiast debiutująca Kinga Rajda zajęła przedostatnią pozycję. Najmłodsza zawodniczka całego konkursu uzyskała 58,5 metra oraz 66 metrów.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>

Konkurs popołudniowy:

Cztery godziny później skoczkinie rozpoczęły drugie niedzielne zawody. Tym razem Henrich zrewanżowała się Sagen. Kanadyjka lądowała na 87. i 93. metrze, natomiast Norweżka oddała skoki na odległość 89,5 metra oraz 90 metrów. Różnica wyniosła zaledwie 2,1 pkt. Sporą niespodziankę sprawiła Zdena Pesatova (84 metry i 82,5 metra). Czeszka sprawiła sobie prezent na 16 urodziny i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi.

Polki wypadły niemal identycznie. Joanna Szwab (66,5 metra oraz 70 metrów) spadła o jedno "oczko" w dół, natomiast Kinga Rajda skacząc 66 i 70 metrów, zdołała poprawić się o jedną lokatę.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań>>

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Pań 2014/2015 triumfowała Anette Sagen. Jest to jej kolejny sukces w karierze w zawodach tego typu. Żywa legenda kobiecych skoków uzbierała łącznie 235 punktów. Drugie miejsce ex aequo zajęły Taylor Henrich oraz Daniela Iraschko-Stolz, które startowały w dwóch z czterech konkursów.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4432) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Nawet spore punkty Polek jak na poziom który prezentują ale poza punktami nie ma się z czego cieszyć. Gdyby obsada była większa to i punktów by nie było.

  Rajda jeszcze ma kredyt zaufania ale Szwab na ten moment powinna już coś więcej prezentować.


  Niespodzianka że Sagen nie wygrała dwa razy.

  Norweżka wygrała klasyfikacje generalną ale trochę dziwnie że zrobili tylko 4 konkursy i już w połowie lutego a więc w czasie gdzie startów powinno być sporo kończą sezon w PK.

 • anonim

  Palasz niby taka chora a na zdjęciach widać jak sie bawi na Krupówkach w morskim oku :)

 • Samo bywalec

  Jan wielką prowizorką w Polsce są skoki kobiece wystarczy wejść na stronę PZN. Kadra zawodniczek 2 nazwiska a za cały sztab szkoleniowy robi 1 Hankus.
  Powodzenia. Za lata świetlne nie zbliżymy się do światowej czołówki, nie mówiąc o doścignieniu jej.

 • Xander początkujący

  Skoki naszych pań są na beznadziejnym poziomie. O ile do Rajdy nic nie mam bo to jej pierwszy start. A do tego jest jeszcze bardzo młoda. To Szwab prezentuje się tragicznie. Dziewczyna zaczęła się strasznie cofać w rozwoju. Już ją nawet młoda koleżanka doskoczyła. I pomyśleć że taka Szwab po zawodach PŚ jeździ. Nie wiem czemu trener wmawiał że Polki są dobrze przygotowane do sezonu i że skaczą dużo dalej niż rok temu. Chyba uczy się od Kruczka.
  Jedyną naszą nadzieja na ten moment jest Pałasz. Może wielkim talentem nie jest ale jakiś tam poziom pokazuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).