Łukasz Kruczek: "Takich zawodów w Sapporo nie było od 2007 roku"

 • 2015-01-24 13:44

Trener Łukasz Kruczek po sobotnim konkursie Pucharu Świata w japońskim Sapporo pozytywnie ocenia występ swoich podopiecznych. Szkoleniowiec podkreśla również wyjątkowo stabilne warunki wietrzne, jak na Okurayamę.

- Zawody były bardzo dobre, jak na Sapporo. Praktyczne od roku 2007 takich zawodów tutaj nie było. Troszkę kręciło w pierwszej serii, ale to nie było to, co zwykle tutaj - mówi po konkursie Łukasz Kruczek.

- Konkurs dobry w wykonaniu polskich skoczków, ale trochę niedosytu zostaje. Patrząc na to jak układały się trening i kwalifikacje... Kamil od pierwszego skoku miał tutaj lekkie problemy z kierunkiem odbicia, trochę mu to "przelatywało" za bardzo do przodu i stąd skok w pierwszej serii był bardzo wstrzymany po wyjściu z progu. Dzięki świetnemu wyczuciu w locie umiał ten skok wyratować i powalczyć o dobrą odległość. Finałowy był dużo lepszy - ocenia szkoleniowiec Polaków.

- Piotrek Żyła miał dziś trzy dobre skoki na cztery oddane, więc nie było tak źle. W pierwszej serii konkursowej trafił na nieco gorsze warunki i był to też najsłabszy skok z tych oddanych dziś. Dzień na plus, ale pokazuje, że stać go na więcej - dodaje Kruczek.

- Według prognoz w niedzielę ma być lepiej niż dziś, tylko czy w Sapporo może być lepiej? - pyta retorycznie trener polskiej kadry skoczków.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6757) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  @Stinger

  Zafleszować dobrego skakania do głowy nie można. Albo ma się talent i dobrze skacze albo... Piotrek ma 28 lat. Niedługo będzie należał do starszyzny skoczków narciarskich:(

 • zibiszew profesor
  yyy (doświadczony)

  Piszesz..nie potrafisz pojąć...Psycholog może pomóc tylko i wyłącznie jeśli dany człowiek ,nie tylko skoczek,chce,wierzy i rozumie,że taka pomoc ma sens!!!!A niektórzy skoczkowie, nie mowie o stochu,myślą ,
  jam jest gwiazda!!!To jak im możesz pomóc??

 • Peter90 bywalec

  Asia09- potrzeba mu psychologa

 • Asia09 początkujący

  Dziwne tłumaczenie. Nie chodzi o to żeby skakać dobrze na treningach tylko w konkursie... Psychika zawala.

 • yyy profesor
  ...

  Rudzinski nic odkrywczego i kontrowersyjnego nie powiedział, całą sprawę rozdmuchali tutejsi komentujący. I wątpię aby został odsunięty od komentowania. Porównał tylko punkty naszych skoczków obecnie do tych z ubiegłego sezonu.

 • ... początkujący
  .

  O co co chodzi z ta afera Rudzinskiego. Czy to prawda ze nie bedzie juz komentowal skokow?

 • yyy profesor

  Nie potrafi pojąć braku psychologa w tej kadrze. Skoro nie jest im potrzebny psycholog, to czemu Żyła skacze jak skacze? To jest drugi sezon to samo, jeden skok wyjdzie drugi spartaczy. nawet na Igrzyskach Olimpijskich, było to samo, szczególnie w konkursie drużynowym.

  Na zdrowy rozum, jak coś występuje od 2 lat i w żaden sposób nie daje się tego wyeliminować, to trzeba skorzystać z pomocy, w tym wypadku psychologa sportowego.
  Dwóch skoczków skaczących tak jak Zyła w drugiej serii i my mamy od razu szanse powalczyć o podium w drużynie.

 • Stinger profesor

  Kruczek musi wreszcie coś zrobić z tym Żyłą. Jak widać ta forma Piotrka nie jest najgorsza, a możliwości ma spore jednak brak ustabilizowania rob swoje.

  Gdyby Damjan nie zawalił Żyła nie miałby 16 miejsca, ale jakby Piotrek dwa razy skoczył tak jak w 2 serii walczył by o miejsce w 6... Jak widać on może dzisiaj być w czołówce by jutro się skompromitować. Teraz czas na Kruczka i jego metody trenerskie ponieważ najwyższy czas by Żyła zaczął skakać tak jak na Kulm, a więc dwa dobre i równe skoki.

 • Major_Kuprich profesor
  Ciągle liczę na magię "7' w wykonaniu Kamila

  Ten II skok dzisiaj był dobry, nie bardzo dobry.

 • MatiFan weteran

  Tak jak do tej pory broniłem Kruczka, to teraz muszę go skrytykować. Jak trener, może być zadowolonym z zawodnika po tym jak zawalił skok w I serii i cudem wszedł do II ? Takie rzeczy tylko u nas. To już tak spadliśmy w hierarchii skoków, że można być zadowolonym po tym jak drugi skoczek kadry skacze nierówno ? Zamiast pracować nad tym aby było lepiej to on klepie, że było dobrze, bo 3/4 skoków jakie tu oddał było dobre, w tym 2 w treningu i kwalifikacjach. " Stać go na więcej ", o tym wie każdy, tylko trzeba coś w tym kierunku robić aby Piotrek skakał powtarzalnie a nie usiąść i być zadowolonym, że drugi skoczek kadry zawalił skok mając pozycję najazdową z której śmieje się cały narciarski świat.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).