Janne Ahonen Mistrzem Finlandii

 • 2015-01-24 14:28

Fińscy skoczkowie walczyli na skoczni w Lahti o tytuł mistrzowski swojego kraju. Po kontuzji kolana do formy powraca Janne Ahonen. Utytułowany Fin nie dał szans swoim młodszym kolegom i pewnie zwyciężył.

W obu seriach Ahonen uzyskał najlepsze rezultaty (93,5 m oraz 94 m) i pewnie pokonał swoich kolegów z drużyny. Na drugim stopniu na podium uplasował się Anssi Koivuranta po skokach na 88,5 m oraz 92 m. Jako trzeci rywalizację ukończył Jarkko Maeaettae, który lądował na 87,5 m i 89,5 m.

Tuż za podium znalazł się Olli Muotka. Trenujący wspólnie z Ahonenem i Hannu Lepistoe - Harri Olli sklasyfikowany został na 16. miejscu.

"To był dobry konkurs w wykonaniu Janne. Jego forma jest coraz lepsza i z pewnością jest na dobrej drodze. Znacznie poprawił się zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym" - powiedział trener fińskich skoczków Jani Klinga.

Janne Ahonen powróci do drużyny w czasie konkursów w Willingen, które odbędą się w następnym tygodniu.

Wyniki Mistrzostw Finlandii, Lahti HS 100
1. Ahonen, Janne 93.5 m - 94 m 249.0
2. Koivuranta, Anssi 88.5 m - 92 m 229.5
3. Maeaettae, Jarkko 87.5 m - 89.5 m 222.5
4. Muotka, Olli 85.5 m - 91.5 m 219.5
5. Aalto, Antti 88 m - 88.5 m 218.0
6. Valta, Ossi-Pekka 82.5 m - 88 m 205.0
7. Ojala, Juho 83 m - 86 m 203.0
8. Heiskanen, Sami 83.5 m - 85 m 199.5
9. Nousiainen, Eetu 84 m - 83 m 198.0
10. Mutru, Leevi 82.5 m - 85 m 196.0
10. Merilaeinen, Eetu 82 m - 84.5 m 196.0


Anna Szczepankiewicz, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (9198) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  -

  Szkoda Harriego. Myślałam, że coś już ruszyło, i będzie chociaż w Top10 skoczków z Finlandii. Pomimo, iż ma swoje lata dalej liczę na Jego wielki powrót, bo bezsprzecznie ma talent.

 • sakala początkujący

  @czarnylis

  Drobna uwaga: bracia Okas nigdy nie byli żadnymi ,,talentami'' - przez sam fakt, że trenowali w Finlandii stworzono mit polskiej rodziny uzdolnionych skoczków powtarzany na naszych skokowych portalach. Przez ten czas w fińskich skokach przewinęły się dziesiątki im podobnych, z których wielu pokończyło już kariery.
  To tylko wytwór metod współczesnego dziennikarstwa sportowego wspomagany bezkrytycznym podejściem leniwych odbiorców. ;)

 • sheef profesor
  Ahonen

  Ja bym na razie wrzucił na luz w sprawie Ahonena. Oczywiście tak duża przewaga w krajowym czempionacie robi spore wrażenie ale jest jeszcze za wcześnie by wyciągać daleko idące wnioski. Jeżeli Janne faktycznie dobrze wykorzystał czas na trening to powinien od następnego weekendu regularnie wskakiwać o TOP 30.

 • anonim
  @czarnylis

  Bracia Okas startowali w piątek w kategorii do lat 18. Daniel zajął 20 lokatę a Paul 24. Nie wiem jak sprawa się ma z kategorią open.

 • anonim
  Żyła jedzie jak by mu się chciało...

  Czy zauważyliście że jak Piotrek jedzie to oba kolana ma przy sobie no i garbik - klasa -! jak by mu się chciało... ale na poważnie to je mu by się Lepistoe przydał hehe... Ale ten drugi skok dziś dobry!, brawo Pietrek.

 • deSKI bywalec

  Maciek Kot powinien się udać do Lepistoe.
  Nie wiem, czy go stać.

 • anonim
  no ciekawie się robi

  W Willingen zobaczymy jakie są efekty treningu Ahonena pod okiem Hannu Lepitoe, prawdę mówiąc Janne dużo zrobił w skokach i nic nie musi nikomu udowadniać no chyba że samemu sobie.

 • neonek18 doświadczony
  Janne Ahonen

  dobrze że Janne wygrał.
  Ja myślę że Janne zakończy karierę gdy jego syn Mico zacznie skakać w Pś.czyli Za ok..2-3lat..
  a póki co to Stoch,Kasai,Ahonen ...takie podium to moje marzenie Mś w falun.

 • czarnylis weteran
  Bracia Okas

  Wie ktoś co się z nimi dzieje?

 • czarnylis weteran

  Jak się za wspólną robotę biorą Ahonen i Lepistoe to musi być dobry efekt. Janne wraca do PŚ już za tydzień i pewnie wróci z przytupem sądząc po przewadze jaką ma na krajowych skoczniach.

 • MSad_ profesor
  Stary mistrz

  co klasa to klasa

 • dejw profesor

  Ahonen poprawił formę, i to cieszy, bo może w Wilingen będzie w stanie zapunktować, a w ostatnich konkursach Finowie mają w tym kłopot (zaledwie 4 punkty w pięciu ostatnich startach). Koivuranta i Maeetaee raczej wciąż w dołku sądząc po odległościach..

  Zastanawiająca jest nieobecność Niko Kytoesaho, nie ma go ani na żadnych zawodach międzynarodowych, nie startuje w Mistrzostwach kraju, nie ma go w składzie na MŚJ. Kontuzja? Czy coś innego?

 • anonim

  Janne wróć i pociągnij Suomi na szczyt!

 • Janush weteran

  Cieszy dobra forma Ahonena. To jeden z moich ulubionych skoczków. Mam nadzieję, że zajmie wysokie miejsca w Willingen, jest przecież rekordzistą tej skoczni;)

 • Quavertone redaktor
  @danii20

  To by było coś...

 • pitus bywalec

  Rudziński dziś mówił że Ahonen wraca w Willingen, także zobaczymy jak to bedzie wygladać na tle całej światowej czołówki. Życzę mu jak najwyższych lokat, ale pytanie czy pierwsza 10 będzie dla niego osiągalna..

 • anonim
  @Ujfry

  Lepistoe twierdzi, że będzie wygrywał z Kasaim.Czyli w granicach 4-5 miejsca.

 • Ujfry bywalec

  Liczyłem, że Harri Olli też wraca do formy...
  Ciekawe jak Ahonen się zaprezentuje w PŚ wśród całej czołówki...

 • Stinger profesor

  Spory nokaut Ahonena, ciekawi mnie jak będzie się prezentował w PŚ wśród najlepszych. Może rzeczywiście Fin zrobi formę na dobre lokaty?

 • anonim
  Pokaz

  To tylko pokazuje w jak słabej sytuacji są Finowie.
  Prawdziwy pogrom Janne, gratulacje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).