PŚ Pań w Oberstdorfie: Iraschko-Stolz wygrywa

 • 2015-01-24 17:34

Daniela Iraschko-Stolz zapewniła sobie zwycięstwo w piątym konkursie Pucharu Świata kobiet. Na skoczni w Oberstdorfie Austriaczka uzyskała 101 m oraz 95 m i z notą 245,2 pkt mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Na drugim stopniu na podium znalazła się Carina Vogt. Zawodniczka gospodarzy w pierwszej serii lądowała na 96 m a w drugiej na 95,5 m za co otrzymała 237,7 pkt. Jako trzecia sklasyfikowana została Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata Pań na skoczni w Oberstdorfie oddała skoki na odległość 96 m i 95,5 m (232,1 pkt).

Za czołową trójką znalazła się Jacqueline Seifriedsberger ze skokami na 93 m oraz z najdłuższym skokiem w serii finałowej na 96,5 m. Piąta była Taylor Henrich a szósta Katharina Althaus.

Swój najlepszy wynik w zawodach Pucharu Świata odnotowała Nita Englund. Amerykanka zajęła siódme miejsce. Ósma była Spela Rogelj, dziewiąta Yuki Ito a czołową dziesiątkę zamknęła Maja Vtic.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4814) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Iraschko świetny konkurs, chyba ten sezon zapowiada się bardziej wyrównany niż poprzedni.

 • Krystek początkujący
  Sagen

  co się z nią dzieje? gdzie jej stara forma? wie ktoś czemu tak słabo ( dziś była ostatnia )

 • anonim
  -

  czy mi się zdaje, czy Seyfarth przefarbowała włosy? xD

 • kats bywalec

  Szkoda Sarah Hendrickson, po tej paskudnej kontuzji nie potrafi wskoczyć na swój dawny poziom i nie ma szans na obronę złota z VdF.

 • Xander weteran

  Takanshi całkiem dobry występ. Choć da się zauważyć że już nie ma takiej dominacji w PŚ. W tym sezonie będzie musiała się sporo natrudzić bo ma dwie bardzo silne rywalki. Powinna się skupić przede wszystkim na MŚ.
  Świetny występ Henrich, Englund, Seto i Iwabuchi co mnie bardzo cieszy.
  Zastanawia mnie także beznadziejna postawa Norweżek.

 • anonim
  Gdzie relacja?

  Gdzie relacja?

 • JankessPL doświadczony
  Ciekawy konkurs

  W tym sezonie nie ma już takiej dominacji Takanashi,świetnie skoczyły zawodniczki z dalszymi numerami:Henrich,Englund i Seto.Ciekawe kto stanie na podium bo wygra pewnie Irashko

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).