Składy Norwegów na kolejne międzynarodowe zawody

 • 2015-01-28 14:23

Już w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Świata w Willingen, Pucharu Świata Pań w Hinzenbach oraz Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Norweski Związek Narciarski podał dziś składy swojej reprezentacji na każde z wymienionych wydarzeń.

Skład na PŚ w Willingen (HS 145):

- Anders Fannemel (6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Rune Velta (13. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Anders Jacobsen (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Daniel-Andre Tande (38. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Tom Hilde (42. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Kenneth Gangnes (52. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Ole Marius Ingvaldsen.

Skład na PŚ Pań w Hinzenbach (HS 94):

- Line Jahr (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2014/2015);

- Maren Lundby (23. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2014/2015);

- Anette Sagen (33. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2014/2015);

- Gyda Enger.

Skład na PK w Zakopanem (HS 134):

- Robert Johansson (22. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Fredrik Bjerkeengen (67. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Atle Pedersen Roensen (93. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Tord Markussen Hammer (109. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Johan Martin Brandt.

Przy ustalaniu składów pod uwagę nie byli brani młodzieżowcy, którzy w najbliższych dniach wylecą do Kazachstanu na Mistrzostwa Świata Juniorów w Ałmatach. Przypomnijmy, iż norweską kadrę na tę imprezę tworzą: Joacim Oedegaard Bjoereng, Andreas Granerud Buskum, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud i Phillip Sjoeen. W konkursie kobiet udział wezmą: Silje Opseth i Anne Odine Stroem.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (5048) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • chicken początkujący
  kadry

  jeśli na MŚ w Falun pojedzie ta szóstka to w Vikersund może wystąpić 6 bo może być aż 3 konkursy.Obstawiam że mogą to być
  -Hula
  -Kłusek
  -Kubacki
  -Biela
  -Stękała
  -Kantyka
  a w Pucharze Kontynentalny
  -Leja
  -Podżorski
  -J.Kot
  -Zapotoczny
  -Ruda
  -K.Miętus

 • dejw profesor
  @jozek_sibek

  Tak, indywidualny konkurs wtedy odwołano, ale o ile sobie przypominam to rozegrano kwalifikacje, których Hula nie przebrnął. A w Klingenthal skakał już Miętus (w Wilingen był przedskoczkiem), to był ten pamiętny konkurs w którym zrobił życiówkę, w pierwszej serii huknął 145 m...

 • Stinger profesor

  Norwegowie odrobinę słabszy skład ale pod nieobecność Bardala (kontuzja), Sjoeena i Forfanga (MŚJ) najmocniejszy z możliwych. Można dodać jeszcze Stjernena bo jego brakuje ale w PK skakał tragicznie więc i tak by nic nie zdziałał. Ewentualnie dziwi też brak Hauera.

 • jozek_sibek redaktor
  @dejw

  Dwa sezony temu w Willingen odbył się tylko konkurs drużynowy,a indywidualny miał być tylko jeden ,który został odwołany.
  Tak na szybko przejrzałem mój skoroszyt i od sezonu 2005/2006 w Willingen odbywały się tylko 2 konkursy (1 indywidualny i 1 drużynowy) - jeśli się mylę to proszę o poprawkę (może mam błąd).

  Pozdrawiam.
  Józek

 • M_B profesor

  Według mnie i tak dziwne jest wysyłanie sześciu przy limicie 5.

  Lepiej było Kota dać mimo wszystko na COC w Zakopanem.

  Choć z drugiej strony....

  Na UVS zostanie najmocniejszy skład, więc Biela nie wystąpi.

  W obecnym układzie na COC-u wystartują na 99,99 % Kłusek, Hula i niepowołany Kubacki.

  Pozostałe 3 miejsca to prawdopodobnie Miętus, Biegun i ... być może Wolny, jak ktoś inny to Tomasz Byrt.

  Juniorów nie biorę pod uwagę, bo oni raczej tuż przed MŚJ nie wystąpią w Zakopanem, chyba że szansę ma dostać ten który na nie nie jedzie, a wywalczył wczoraj brąz EYOF-u, czyli Dawid Jarząbek, ale raczej w to wątpie.

 • qwe początkujący
  skład

  skład na Willingen bardzo dobry tylko ciekawy jestem czy Kubacki pojedzie na PK czy będzie trenował.

 • dervish profesor
  rotacja

  Tego typu manewry często były stosowane w przeszłości w sytuacji kiedy było więcej równorzędnych kandydatów niż miejsc.
  Tutaj mamy sporo konkursów w krótkim czasie a i do MŚ coraz bliżej i trenerzy chcą mięć jak najwięcej materiału porównawczego, więc można było przewidzieć powrót do takiej praktyki. Sprawa jest postawiona uczciwie. Tym razem przy selekcji do drużynówki ważne będą również skoki treningowe skoki treningowe Maćka, a zasada, ze w następnym konkursie najsłabszy z pierwszego konkursu będzie podlegał rotacji jest jaknajbardziej zdrowa i mobilizująca.

 • dejw profesor

  Nie powiem że się tego nie spodziewałem.. Identyczna sytuacja była dwa lata temu, też do Wilingen pojechała szóstka i Hula z Miętusem się wymienili.

  Z jednej strony to dobrze że jedzie sześciu, są jasne, przejrzyste zasady. Ale z drugiej lepiej byłoby gdyby skakało pięciu, a szósty mógłby wzmocnić skład na PK w Zakopanem.
  No i można też teoretycznie założyć, że cała piątka zapunktuje i wtedy też będzie podmiana? (oczywiście wiem, że to wariant hurraoptymistyczny).

 • Adastm doświadczony
  @JanJanowski

  Tym bardziej,że mamy PK w Zakopanem !

 • madrek doświadczony

  Bez przesady z tą presją. Jeśli chcą być dobrymi sportowcami, to muszą nauczyć się z nią żyć. Jak to powiedział Smuda: "presję to ma emeryt, bo chce dożyć jutra".

 • Rambo4 początkujący
  pawelf1

  Przecież napisałem, że zrozumiałem. Sam czytaj i daj innym...

 • asd początkujący

  idiotyzm z tym zabieraniem 6 na 5 miejsc. niepotrzebna presja miedzy konkursami. wynienic najslabszego po calym weekendzie to rozumiem, ale miedzy konkursami to glupota.

 • pawelf1 profesor
  Rambo4 (początkujący)

  Czytać! Czytać i jeszcze raz czytać!.........

 • Rambo4 początkujący
  JanJanowski i pawelf1

  aha, już skumałem....

 • JanJanowski bywalec

  Według mnie to głupota zabieranie sześciu zawodników do Willingen. Nie potrzebne wywieranie presji na pozostałej piątce w pierwszym konkursie.
  Jak mieliśmy limit 7 zawodników to jeździło 3-4, a teraz jak mamy limit 5 skoczków to jedzie 6. Paranoja

 • Rambo4 początkujący
  pawelf1

  A nie mamy limitu pięciu zawodników na VI period?

 • JanJanowski bywalec

  Sześciu reprezentantów Polski trener Łukasza Kruczek zabiera na zawody Pucharu Świata w niemieckim Willingen. W pierwszym konkursie wystartują: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka. - Szóstym zawodnikiem jest Maciej Kot, który będzie skakał jako przedskoczek i zostanie wymieniony za jednego

 • Rambo4 początkujący
  JanJanowski

  Kubacki to nasz najlepszy zawodnik i solidny nr3. Udowadnia to od początku sezonu, a zwłaszcza w Sapporo pokazał swoje umiejętności. Nie będzie niespodzianką jak na MŚ w Falun, też pojedzie;)

 • pawelf1 profesor
  Nie dodałem ...

  że to za stroną PZN.....

 • pawelf1 profesor
  A Polacy ?

  A Polacy w szóstkę bez Kubackiego . Stoch , Żyła , Zniszczoł , Murańka , Ziobro i Kot. Szósty Kot podmieni najsłabszego na drugi konkurs.....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).