Byrt powraca do Pucharu Kontynentalnego

 • 2015-01-28 16:26

Maciej Maciusiak dokonał wyboru sześciu skoczków, którzy będą reprezentować Polskę w dwóch najbliższych konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Na Wielkiej Krokwi zaprezentuje się m.in. dawno niewidziany w zawodach tej rangi - Tomasz Byrt.

Skład Polski na PK w Zakopanem:

- Bartłomiej Kłusek (15. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Stefan Hula (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Dawid Kubacki (36. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Krzysztof Biegun (66. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Krzysztof Miętus (78. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2014/2015);

- Tomasz Byrt.

Przypomnijmy, iż nasza drużyna kwotę krajową wykorzystała już podczas dwóch konkursów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Przy ustalaniu składu, pod uwagę nie byli brani zawodnicy reprezentujący nas na MŚJ w Ałmatach, Uniwersjadzie w Szczyrbskim Jeziorze oraz EYOF w Tschagguns.

Jak mówi trener kadry B - Maciej Maciusiak, powrót Jakuba Wolnego na skocznie przebiega pomyślnie, jednak sam zawodnik nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji w międzynarodowym gronie.

Program zawodów:

Piątek, 30.01.2015

09:00 - spotkanie kapitanów drużyn

12:30 - oficjalny trening

Sobota, 31.01.2015

10:30 - seria próbna

12:00 - pierwsza seria punktowana

Niedziela, 01.02.2015

10:00 - seria próbna

11:30 - pierwsza seria punktowana


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7919) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Ponurzyca

  Tak gwoli ścisłości to jednak paru uczestników Uniwersjady startuje, jest Klymczuk, Lunardi, Kozisek, Romashov i Zupancic.

  No i jest Zauner, całe szczęście jego upadek w Planicy nie okazał się groźny.

 • Ponurzyca profesor
  Lista startowa 50 skoczków

  Jest już lista startowa. Tylko 50 skoczków.
  Uczestnicy Uniwersjady nie startują.
  Słoweńcy na czele z Semenicem
  i Zupancicem oraz Anze Lanisek. Niemcy w kontynentalowym składzie bez Wanka.
  Z ,,egzotyki" jest D. Simov z Bułgarii.

 • sheef profesor
  Skład Polaków na PK w Zakopanem

  Skład naszych na COC mi się podoba. Myślę, że chłopaki są w stanie powalczyć o przyzwoite lokaty. Ja również bardzo się cieszę z powrotu Tomka Byrta do skakania na w miarę poważnym poziomie. Myślę, że przy niezbyt mocnej obsadzie (a taka podobno ma być w Zakopanem) może powalczyć o punkty w obu konkursach.

 • anonim

  Kłusek i Hula- licze na miejsca w 10,a może nawet w 5
  Kubacki- pewnie gdzieś skończy około 15miejsca chyba,że wiatr będzie pod narty...
  Biegun- licze na miejsce w 10-20
  Miętus- 20-30
  Byrt- kto wie

 • Adastm doświadczony
  Roszada

  Jeśli którykolwiek z zawodników nie wejdzie do 30-tki w niedzielę powinien zostać zastąpiony przez Dawida Jarząbka ;)

 • anonim

  Jak Biegun w tych konkursach nie bedzie min. raz w "10" to niestety sezon bedzie stracony.

 • dejw profesor

  Pierwsza piątka była oczywista, rozchodziło się tylko o jedno wolne miejsce. Znając życie i nasze podejście do juniorów to Jarząbek pewnie zadebiutuje w zimowym CoC za jakieś dwa lata...
  Bardzo mnie ciekawi jak zaprezentuje się Byrt, w startach na FIS Cupie furory nie robił, w Zakopanem przegrał w jednym z konkursów nie wszedł do "30", w drugim przegrał wyraźnie z Kotem i Gąsienicą. Może jednak od tego czasu zrobił kolejne postępy.

 • Stanisław początkujący
  @marro

  Dzięki

 • obserwator początkujący
  powinno być

  Jak mówi były serwisman Adama Małysza - Maciej Maciusiak, powrót Jakuba Wolnego na skocznie przebiega pomyślnie, jednak sam zawodnik nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji w międzynarodowym gronie.

 • marro profesor
  @Stanisław

  Sklad Słowenców taki sam jak w Sapporo jedynie za Krancja leci Naglic

 • Ponurzyca profesor
  @farafira

  Uniwersjada jest po drugiej stronie Tatr. Nie trzeba się teleportować tylko pojechać spokojnie samochodem (max 2 h zwalniając do przepisowych 50 km/h w zabudowanym).
  Oczywiście mam na myśli konkurs sobotni bo w niedzielę chyba Staszek wystąpi w drużynówce.

  Biela jako ,,pozakadrowicz" w poprzednim periodzie PK wywalczył 66 pkt. (nie pamiętam ile startów).
  Dla porównania Kadra B Maciusiaka
  Hula - 88
  Kłusek - 78
  Biegun - 6
  (Kubacki - 86)
  Trzeba ,,chronić" swoich jak się tylko da. Także ,,układami" i ,,powołaniami". a przede wszystkim nie dopuszczać do bezpośredniej konfrontacji.
  Bardzo bym chciał, żeby Tomek Byrt zapunktował. Bardzo bym chciał by jakiś Polak był na podium. Będę trzymał kciuki. Za każdego.
  Nie znamy składów wszystkich reprezentacji na PK. Nie wiemy czy np. będzie Wank (nie wywalczył dodatkowego miejsca w PŚ dla Niemiec). Nie wiemy też czy na sobotę nie zjawi się Zografski, Maksimoczkin i Hazetinow. Więc na razie zbyt wcześnie mówić o słabo obsadzonych zawodach i prognozować podium dla np. Kubackiego.

 • Stinger profesor
  Stanisław

  Nie znam ale znając Gorana Janusa na PŚ pojadą najmocniejszym składem. Oni praktycznie nic nie odpuszczają.
  W PK pewnie też.

 • Stanisław początkujący

  Zna ktoś składy Słowenii na PŚ w Willingen i COC w Zakopanem ?

 • yyy profesor

  Znając życie bezie słaba obsada, Dawid wygra dwa razy i już w COC zostanie, walczyć o limit na końcówkę sezonu.


  Chociaż też w Pucharze świata musi bronic swojego miejsca w 55 WRL.

 • yyy profesor
  Szaszaana

  Skad ty to niby wiesz z kim na równi jest Kubacki? Moze i tak jest jak piszesz, ale to jest tylko twoje widzi mi się, nie masz żadnego poparcia w faktach. To są tak beznadziejne komentarze, ze szkoda pisać.

 • anonim
  PK W ZAKOPANEM

  są już jakieś inne składy, poza składami Polski i Norwegii, na PK w Zakopanem?

 • anonim

  Mogę powiedzieć tak ...
  Kubacki jest na równy z Kluskiem z Biegunem i z K. Miętusem , tak mi się wydaje na dzień dzisiejszy są w podobnym wieku i skaczą również podobnie czyli dobrze na PK a słabo w PŚ . Jeżeli chodzi o Stefana Hule to on powinien dostawać szansę jeżeli chodzi o PŚ Zniszczoł dostawał i coś ruszyło u Huli widzę to na + ...

 • anonim
  Nie no

  teraz nie ma co narzekać na Maciusiaka, przynajmniej jeżeli chodzi o dobór kadry do Cocu w Zakopanem..
  Najlepszy z mozliwych składów, dużo skoczków rozsianych po świecie z każdego kraju, duzo imprez i w sumie fajnie, bo przynajmniej każdy z naszych gdzies poskacze..
  Cieszę się z powrotu Byrta, pokazał Mateuszowi Rutkowskiemu, że jak się chce to można, Brawo Tomek, obyś zdobył jakieś punkty..
  Miętus skacze coraz lepiej, ale dalej jest o lata świetlne od najlepszej swojej dyspozycji, mimo to punkty powinny być, co najmniej w drugiej dziesiątce, żeby pokazał, że od ostatniego Coc jest progres..
  Hula, Kłusek i Kubacki powinni walczyć o zwycięstwo i jednego z tej trójki typuje do miejsca na podium, akto wie, może i wszyscy na nim staną..
  Jedne jest pewne, ta trójka powinna być w 10, każd einne miejsce poza pierwszą dziesiątką będzie niemiłym rozczarowaniem, w tak słabo obsadzonym Cocu na własnej ziemi.. No i trzeba byc w czubie, żeby walczyć o limity :)
  Bieguna nie oceniam, dla Mnie zagadka i chcę zobaczyć w jakiej jest dyspozycji..
  Podsumowując, licze na Kubaciego, Kłuska i Hule w dziesiątce, w tym jednego na podium; Krzysiek Mietus w drugiej dziesiątce i punkty Byrta..
  Mam andzieje, że Krzysio Biegun nie skacze już tak fatalnie i zakręci się koło 30, ale jak mówię, to jest wielka niewiadoma..

 • dervish profesor

  Ciekawy skład.
  Ciekawy jestem jak zaprezentują się dawno niewidziany Biegun i Byrt, który na zawodach tej rangi jest nieobecny od wieków. Trzymam za nich kciuki.
  Interesujące będzie jak wypadnie kadra B na tle Dawida, jak również czy Dawid jest w stanie lokować się w ścisłej czołówce tych zawodów, bo bez tego plany szybkiego powrotu do PŚ mogą spalić na panewce. Oczywiście wiele będzie zależało również od postawy najsłabszych spośród kolegów, którzy wybrali się do Willingen.

 • Stinger profesor

  Bardzo cieszy mnie powrót Tomasza Byrta do PK. Jest tak jak oczekiwałem i Tomek zdążył jeszcze w tym sezonie wystartować w PK. Oczywiście pewnie miał trochę szczęścia bo brak Bieli i juniorów mu ten start ułatwił ale szanse dostaje i może teraz się wykazać.

  Hula i Kłusek to oczywista oczywistość. Liderzy PK nie licząc Murańki prawdopodobnie będą do końca sezonu startować w tej randze z być może jedną szansą w PŚ.

  Kubacki ma okazję pokazać że jest lepszy od wszystkich z PK, jeśli tego nie zrobi jego powrót do PŚ może być zagrożony.

  Wreszcie wraca Biegun. Ciekawe jak u niego z formą ale myślę że powinien się poprawić bo gorzej już chyba nie da się skakać.

  Miętus oczywiście też się załapał. Przy braku juniorów i Bieli nie mam nic do jego powołanie ale Krzysiek dostaje kolejną szansę by udowodnić że miejsce w kadrach mu się należy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).