LOTOS Cup 2015: druga edycja również w Szczyrku

 • 2015-01-28 20:04

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2015 ponownie zawita w Beskidy. W przyszłym tygodniu (w dniach 5-7 lutego 2015) na najnowocześniejszym w Polsce kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasie biegowej Istebna-Kubalonka rozegrana zostanie druga edycja cyklu: dwa konkursy skoków narciarskich oraz jeden kombinacji norweskiej.

Zawody LOTOS Cup 2015 rozpoczną się w czwartek, 5 lutego o godzinie 9:00. W tym dniu przeprowadzone zostaną konkursy skoków narciarskich w sześciu męskich kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D i Junior E oraz dwóch żeńskich: Juniorki i Młodziczki. Najpierw na skoczni pojawią się najmłodsi, rywalizujący na HS-44, następnie sportowcy biorący udział w zawodach na HS-77, a następnie najstarsi, startujący na HS-106. W piątek, 6 lutego program wygląda podobnie z tą różnicą, że oprócz konkursów skoków narciarskich przeprowadzona zostanie także seria skoków do kombinacji norweskiej, a zawody rozpoczną się o godzinie 11:00. Natomiast w kolejnym dniu (sobota, 7 lutego) cykl LOTOS Cup 2015 przeniesie się na trasę biegową Istebna-Kubalonka, gdzie od godziny 10:00 na dystansach od 2,5 do 10 kilometrów trwać będzie walka o medale w kombinacji norweskiej.

Po dwóch z zaplanowanych ośmiu konkursów skoków narciarskich liderem klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2015 w kategorii Senior jest Tomasz Byrt (WSS Wisła w Wiśle). Po dwóch liderów mają dwie kolejne kategorie: Junior A – to Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra) i Łukasz Podżorski (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior B – to Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin) i Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk). Liderem Juniora C jest świeżo upieczony brązowy medalista Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOWF) - Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane). Żółtą koszulkę w kategorii Junior D posiada Kacper Stosel (AZS Zakopane), a wśród Juniorów E - Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane). Zdecydowanymi liderkami w żeńskich kategoriach wiekowych są: kategoria Młodziczki - Paulina Cieślar (WSS Wisła w Wiśle), kategoria Juniorki - Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Z kolei liderami LOTOS Cup 2015 w kombinacji norweskiej (po 1 z 4 edycji) są: Senior - Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), Junior A - Jan Łowisz (AZS Zakopane), Junior B - Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice), Junior C - Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), Junior D - Mateusz Małyjurek (WSS Wisła w Wiśle) oraz Junior E - Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane).

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcjami skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich, a także stypendiów i nagród dla najlepszych młodych skoczków, kombinatorów norweskich oraz ich trenerów.

PROGRAM ZAWODÓW:

04.02.2015, środa

12:00 -14:00 - trening wolny
17:00 - odprawa Kierowników Drużyn na Skoczni Skalite

05.02.2015, czwartek

09:00 – seria próbna skoków otwartych HS-44, po niej serie konkursowe Junior E, Młodziczki
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior E, Młodziczki
11:00 – seria próbna skoków otwartych HS-77, po niej serie konkursowe Junior D, C, Juniorki
Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior D, C, Juniorki
13:30 – seria próbna skoków otwartych HS-106, po niej serie konkursowe Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior B, A, Senior

06.02.2015, piątek

11:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-44 Junior E, Młodziczki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior E
Po zakończeniu zawodów na HS-44 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior E, Młodziczki
13:00 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-77 Junior D, C, Juniorki, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior D, C
Po zakończeniu zawodów na HS-77 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior D, C, Juniorki
15:30 – dwie serie konkursowe skoków narciarskich HS-106 Junior B, A, Senior, po nich seria skoków do kombinacji norweskiej Junior B, A, Senior
Po zakończeniu zawodów na HS-106 odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników (miejsca 1-6) - Junior B, A, Senior

07.02.2015, sobota

Biegi do kombinacji norweskiej na trasie Istebna-Kubalonka
10:00 - Junior E: 2500 m
10:30 - Junior D i Junior C: 5000 m
11:00 - Junior B: 7500 m,
11:30 - Junior A i Senior: 10.000 m
Po zakończeniu wszystkich biegów odbędzie się ceremonia dekoracji zawodników startujących w kombinacji norweskiej.

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN


Tadeusz Mieczyński, źródło: Komunikat Prasowy PZN
oglądalność: (4113) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • johny początkujący

  beznadzieja i tyle

 • anonim
  Skocznie

  To nieco wygląda tak jakby w tym sezonie całe nasze skoki złapały jakąs małą zapaść... Przez 10 lat wszystko organizacyjne wyglądało lepiej, teraz jakby się posypało... Oby ktoś tym lekko wstrząsnał i zepchnął na właściwe tory

  Skocznie mamy ładne, ale... na świecie powstawały ciekawsze obiekty! Na Wembley, W Chicago na Soldier Field, czy nawet w Los Angeles!

  Polecam swój filmik https://www.youtube.com/watch?v=zmGL2-BsMbY

 • Stinger profesor
  Damjan Fras

  Nie mam nic przeciwko Wiśle i chcę by jak najwięcej było konkursów w Polsce czy to PŚ, LGP czy PK jednak też wolałem jak to Zakopane było tą najważniejszą skocznią.

 • anonim

  Niby tak sie rozwijają polskie skoki a jeszcze niedawno byli w stanie zorganizować konkursy w czterech rożnych miejscach i startowało dużo wiecej młodych zawodników a w tym sezonie ni zdziwie sie jak wszystkie konkursy bedą w Szczyrku

 • anonim
  @Stinger @LPK

  także chciałbym ujrzec Szczyrk w kalendarzu chociażby letniego bądź zimowego PK..
  Bardzo fajna skocznia, będąca obok Zakopca symbolem Polskich skoków..
  Skocznia Adama Małysza w Wiśle natomiast jest brzydka, niebezpieczna i niestety sztucznie rozdmuchiwana jako ta " najwazniejsza "..
  PZN organizuje na niej co się da, zapominając o Bystrej czy Szczyrku, a szkoda..

 • anonim
  LPK

  Mam nadzieję, że już niedługo będziemy świadkami LPK w Szczyrku. Skoro taka Wisła dostaje szanse to czemu skoczkowie nie mogliby się zaprezentować na Skalitem ?

 • Stinger profesor

  Bardzo dobre, Szczyrk fajna skocznia. Szkoda że nie ma tam PŚ czy nawet PK.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).