Aleksander Zniszczoł: "Forma cały czas rośnie"

 • 2015-01-30 23:04

Piątkowe zawody w Willingen to nie tylko zwycięstwo Kamila Stocha, ale także najlepszy w sezonie rezultat Aleksandra Zniszczoła. 20-latek jest zadowolony z dzisiejszego dnia oraz stwierdza, iż jego dyspozycja nadal rośnie.

Dla Zniszczoła był to debiut na Mühlenkopfschanze. Jakie wrażenia? - Skocznia jest bardzo przyjemna. W pierwszym skoku uzyskałem 147 metrów, więc fajnie się przeleciałem. Teraz 143 metry. Na pięć skoków dwa ponad 140-metrowe, więc jest w porządku.

Prognozy na dziś były dość niekorzystne, ale ostatecznie udało się rozegrać konkurs. Jakie warunki panowały podczas skoków zawodnika z Wisły? - No niestety w pierwszej serii nie poszczęściło mi się. Miałem zaledwie -1 pkt za wiatr, a na tak lotnej skoczni bez wiatru pod narty jest bardzo ciężko skoczyć daleko. Dobrze, że udało się rozegrać zawody, bo przyszło sporo ludzi, którzy tworzą fajną atmosferę na tej skoczni.

Młody Polak jest bez wątpienia silnym punktem polskiej ekipy. Czego możemy spodziewać się w jutrzejszej rywalizacji drużynowej? - Myślę, że przy dobrych skoków stać nas nawet na podium. Będziemy się starać, aby wejść na to podium. Najważniejsze są skoki. Jak one będą dobre, to wyniki także.

Jak Zniszczoł widzi dalszą część sezonu w swoim wykonaniu? - Skaczę coraz lepiej. Forma cały czas rośnie. Jestem świadomy tego, że potrafię dobrze skoczyć, dzięki czemu stać mnie na dobry wynik. Tak jak mówiłem na początku sezonu. Skoro dostałem się do Pucharu Świata, chcę pozostać w nim do końca.

Korespondencja z Willingen, Adrian Dworakowski.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5626) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @azx

  Jak w ogóle poleci do Vikersund.. Podobno mogą odpuścić loty :)
  Ale jak nie Vikersund to Planica:)

 • anonim
  Olek

  To, co napisał @GNOJUCH, to taka teoria znikąd. Olek zdaje się podążać własnym tempem w odpowiednim kierunku. Może nie jest to jakiś niesamowity wjazd do czołówki, ale kto może wiedzieć, ile jeszcze Olek osiągnie? Skoczków z roczników 94' i młodszych naprawdę można wśród regularnie punktujących ze świecą szukać. Myślę, że jeszcze wszystko jest przed Zniszczołem i miejmy nadzieję, że jak najwięcej. Bo wbrew temu, co napisał @GNOJUCH Zniszczoł ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby być skoczkiem klasowym, a na pewno można więcej po nim oczekiwać, niż od 7 lat starszego Żyły, który raczej prochu już nie wymyśli, może trochę z własnej winy.

 • anonim

  nie wiem jak wy ale ja czekam na vikersund. Olek w formie, świetnie się wykłada na nartach. Jest szansa na dłuugie loty. No chyba ze odpuszczamy te zawody

 • Stinger profesor

  Poza coraz lepszymi startami Zniszczoła liczę szczególnie na loty. Lata niczym Romoeren i w odpowiedniej formie i z dobrym wiatrem może zrobić fajną życiówkę a może i zbliżyć się do rekordu Polski. Forma poszła mu jeszcze w górę od Kulm, a skoro tam potrafił dolecieć prawie do 215 metra to wszystko możliwe.

 • Doors stały bywalec
  Olek

  Szczerze, to pomimo, że jestem fanem talentu Olka, to jego ostatnie występy są wręcz zaskakująco dobre. Gdyby nie fatalne warunki w pierwszym skoku, mógł skończyć zawody w okolicach pierwszej 10 (podobnie jak w Sapporo), to zwiastuje naprawdę dobrą drugą część sezonu i kto wie, może przy odrobinie szczęścia gdzieś jakieś podium się nawinie?

  Po ostatnim fatalnym sezonie Olka sądziłem, że ciężko będzie mu o występy w PŚ, a co dopiero na miejsca w okolicach 10-15. Tu się nagle okazuje, że cierpliwa praca popłaca i kto wie, jaka czka go przyszłość.

 • anonim
  to jest

  dobry chłopak..
  Nie pajacuje, nie kombinuje, tylko robi swoje i oddaje takie skoki na jakie go stac..
  Może w przyszłości namieszać w światowych skokach..
  I jego wypowiedzi są lepsze i bardziej inteligentne niż 90% zawodnik w kraju..

 • Stinger profesor

  Tak zastanawiam się kto szybciej stanie na podium PŚ (i czy w ogóle) Maciej Kot czy Aleksander Zniszczoł.

  Kot już był kilka razy blisko jednak nie udało mu się, Olkowi forma idzie w górę i przy odrobinie szczęścia może zakręcić się gdzieś blisko.

 • matx bywalec
  W_S

  Zgadza się... tylko że nasi właściwie nie mieli z czego tracić ;) W każdym razie, trzymam kciuki.

 • matx bywalec
  GNOJUCH

  Kamil miał rocznikowo 24 lata jak wygrał swój pierwszy konkurs...
  Piotrek jak wygrał w Oslo miał rocznikowo 26 lat...
  Olek rocznikowo ma 21 - chyba nic więcej nie muszę dodawać.

 • anonim

  @matx
  Wcale nie taki młody.
  Zniszczoł już jest w takim wieku że powinien wygrywać Puchary świata a on tego nie robi.Jest średnim zawodnikiem nie rokującym że będzie wygrywał.
  Nie to co Stoch czy Żyła, ich stać na wygrywanie, Zniszczoła jeszcze nie, ale może kiedyś stanie na podium ale wtedy już będzie stary (Kasai) ale może mu się uda kiedyś tam.
  Ale Kot to tylko gada i gada, jestem jakoś niepokojący że on spisze się w niedziele słabiej nawet od Ziobry dzisiaj, jestem jakoś niepokojący że Kot zajął się szukaniem żony, czy pilnowania dziennika facebookowego a także bierze udział w reklamach i to mu tylko szkodzi.A skoki narciarskie to dla niego tylko dodatek.Na to wynosi własnie swoją formę.

 • W_S profesor
  Najważniejsza część sezonu przed nami

  a nasi w odróżnieniu do innych nacji łapią formę zamiast ją tracić.

 • matx bywalec

  Podobają mi się wypowiedzi Olka, widać że ma cel do którego systematycznie dąży. Jest jeszcze młody, wszystko przed nim. Kto wie, może w przyszłości będziemy mieli z niego dużo radości? :)

 • Stinger profesor

  Olek skacze coraz lepiej. Myślę że celem w PŚ teraz stało się zdobycie co najmniej 150 pkt. Szkoda tego DSQ w Sapporo bo miałby o 25 pkt więcej.

 • anonim
  Olek

  szkoda pierwszego skoku, tak by było 7-8 miejsce :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).