PŚ Pań w Hinzenbach: Ósme zwycięstwo Iraschko-Stolz

 • 2015-01-31 16:06

Daniela Iraschko-Stolz odniosła ósme zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata. Austriaczka na skoczni w Hinzenbach HS 94 w obu seriach pokonała granicę 90 metrów.

W pierwszej serii lądowała na 93 m a w drugiej na 91,5 m i za swoje skoki otrzymała 251,4 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Carina Vogt, która uzyskała 89 m i 88 m. Awans z miejsca ósmego na trzecie zanotowała Sara Takanashi. Japonka w pierwszej serii oddała skok na odległość 88 m a w finale lądowała metr dalej.

Czwartą pozycję zajęła Kathrina Althaus, piąta była Yuki Ito a szósta Maja Vtic. Na ósmą lokatę z trzeciej spadła Sarah Hendrickson. Aktualna Mistrzyni Świata z Val di Fiemme wylądowała na 88,5 m i 83,5 m.

Poniżej oczekiwań w pierwszej serii wypadła czwarta zawodniczka klasyfikacji końcowej - Sepla Rogelj, która lądowała na 79 m i na półmetku zawodów była 24. W finale skoczyła aż 94 m, przez długi czas utrzymywała się na prowadzeniu i ostatecznie zajęła 14. pozycję.

W finale niegroźny upadek po wylądowaniu miała Jessica Jerome. Francuzka Coline Mattel została zdyskwalifikowana po swoim skoku w pierwszej serii za niezgodny z przepisami kombinezon.

Jutro drugi konkurs Pucharu Świata w Hinzenbach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4018) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Iraschko w coraz lepszej formie. Może wygra PŚ w tym sezonie tak dla odmiany.

 • anonim
  Pewnie zaledwie?

  Daniela Iraschko-Stolz PEWNIE zmierza po zwycięstwo...i wyprzedza Mistrzynię Olimpijską Carinę Vogt ZALEDWIE o 1,8 pkt.

 • JankessPL doświadczony
  Jury

  Dziwna decyzja jury,gdy wiatr się odwrócił i zaczął zawiewać z tyłu obniżyli belkę

 • Arturo początkujący
  :(

  Spela, coś Ty zrobiła...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).