PK w Brotterode: Zawody odwołane

 • 2015-02-08 15:30

Niestety z powodu zbyt silnego wiatru drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode został odwołany.

Program niedzielnych zmagań przewidywał serię próbną o godzinie 11:00 a konkurs o 12:30. Niestety już na kilka minut przed 11:00 organizatorzy poinformowali o odwołaniu serii próbnej.

Mając nadzieję, na poprawę warunków wielokrotnie przekładano rozpoczęcie serii punktowanej. Niestety wiatr nie stracił na swojej sile i myśląc o bezpieczeństwie zawodników zdecydowano się o 14:15 odwołać konkurs.

Kolejne zawody zaplanowano na weekend 14-15.02 w fińskim Lahti.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13028) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  W sumie to szkoda że te zawody się nie odbyły ponieważ Polacy skakali tutaj dobrze i znowu była szansa na całą szóstkę w serii finałowej i walkę o podium i zwycięstwo.
  Ciekawe jaka jest szansa na przeniesienie tego konkursu gdzieś indziej.

 • arek3101 bywalec

  Nie sądzę, żeby Dawid nie pojechał do Falun. Kruczek chce zabrać 6 skoczków. Maciek Kot już nie będzie miał okazji się pokazać przed ogłoszeniem składu, a za bardzo nie ma innych kandydatów. Poza oczywiście najczęściej wymienianymi Wolnym i Śliżem :)

 • dervish profesor

  Zawody odwołane. W sumie nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać.
  Kadra B ostatni prezentowała się znakomicie więc można żałować że nie skorzystała z kolejnej okazji do dobrego punktowania, z drugiej strony odwołanie zawodów zwiększa szanse Dawida po jego ewentualnym powrocie do PK, gdy nie uda mu się zakwalifikować do kadry na Falun.

 • Doors stały bywalec
  Kadra B

  Fajnie gdyby konkurs się odbył, wyjątkowo nie po naszej myśli będzie jeśli go odwołają.

  A to czy coś do tego czy drgnęło kadrze B, czy nie, tak naprawdę ciężko stwierdzić. Ostatnio konkursy PK mają bardzo słabą obsade. Z jednej strony Staszek Biela, zawodnik spoza kadr jest w lepszej formie niż Hula, Kłusek czy Miętus. Zawodnicy Maciusiaka. Byrt momentami też sprawiał lepsze wrażenie.. Jaką Maciusiakowi to wystawia laurke ? Nie wspomnę nawet, że gdy ktoś porusza temat Wolnego to Maciusiak nabiera wody w usta. Natomiast jeśli Biegun łapie formę teraz, to jest to co najmniej o 3-4 tygodnie za późno, by cokolwiek jeszcze w tym sezonie zdziałać. Do Falun się nie załapie, a to było jego celem. Podobnie zresztą jak całej 12 z kadr A i B.

  Przy zmniejszonej puli w PŚ, poskacze może jeszcze w Vikersund i do końca sezonu tylko PK.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  ciężko będzie przeprowadzić konkurs..
  Jednak jeżeli by się udało, może być on bardzo loteryjny..
  Faworyci mogą pogrzebać swoje szanse, a wygrać może ktoś no może nie z trzeciego, ale z drugiego rządu jak np. Kozisek czy Paschke..
  Prawdopodobnie odbędzie się tylko jedna seria..
  Trzymam kciuki za naszych, aby było tak dobrze jak wczoraj, tylko żeby Stefek się poprawił wyraźnie i Tomek przesunął się chociaż o kilka miejsc na początek trzeciej dziesiątki :)

 • Ponurzyca profesor

  Może być jednoseryjny konkurs z loterią wiatrową i częstymi zmianami belek. A to może oznaczać niefart dla faworytów i ,,nieoczekiwane" zdobycie punktów dla zawodników plasujących się zazwyczaj w 4-5 dziesiątce.
  Trzymam kciuki za wszystkich naszych ale w szczególności za Tomka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).