Skład polskiej kadry na PK w Lahti

 • 2015-02-10 11:13

Robert Mateja ogłosił skład na kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w najbliższy weekend (14-15.02) w Lahti. W reprezentacji znalazło się w sumie sześciu skoczków.

Do Finlandii polecą - Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Stanisław Biela, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała oraz Przemysław Kantyka. Spośród wymienionych największym dorobkiem punktowym w generalnej klasyfikacji CoC może się pochwalić Biela, który do tej pory zgromadził 116 punktów. Skoczek w dwóch ostatnich konkursach, w których wystartował (Planica i Brotterode), zajął dwa razy 4. lokatę. Dziesięć punktów mniej ma zwycięzca tegorocznych zawodów CoC w Wiśle – Maciej Kot.

PROGRAM ZAWODÓW:

13.02.2015, piątek
16:00 - oficjalny trening

14.02.2015, sobota
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.02.2015, niedziela
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa


Aleksandra Zadrożna, źródło: pzn.pl
oglądalność: (9731) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  FIS Cup i Alpen Cup

  Czy ktoś z polskich zawodników weźmie udział w Alpen Cup w Kranju i/lub FIS Cup w USA?

 • Ponurzyca profesor

  Ja tam uważam, że wypowiedzi Maćka są logiczne. Przedstawił sytuację w polskich skokach taka jaka jest.
  Do tej pory bardzo słaby sezon zimowy w PŚ, postawa w T4S poniżej oczekiwań, do tej pory przegrane dwie ,,duże" imprezy czyli Uniwersjada i MŚJ.
  W FIS CUPie OK, oby dominacja Polaków była do końca (jeszcze 5 konkursów), w CoC wyniki przeciętne - trzeba pamiętać, że sytuację po części ,,uratowali" skoczkowie Kadry A mający nominalnie startować w zawodach wyższej rangi a więc Ziobro, Kot, Kubacki i Murańka. Do tego pojedyncze dobre straty Bartka Kłuska i ostatni ,,wyskok" Krzysia Bieguna.
  Całkowita klęska projektu kobiecych skoków.
  Jeżeli MŚ okażą się też klapą to będziemy mieli przysłowiowy gwóźdź do trumny.
  Co do Maćka to często powtarzane/powielane są komentarze, że jest ,,bez formy". Sam Maciek często mówił, że jego problem polega w niewłaściwym odbiciu - nie wyczuciu progu, przełożeniu siły na palce (nie jestem ekspertem skoków więc nie wiem jak to dokładnie określić). Szwankuje jeden element, ale przekłada się to całościowo na skoki. Jak wyjdzie to Kot wygrywa PK, kwalifikacje PŚ, jak nie to nie łapie się do II serii w PK czy PŚ. Jak da się coś jeszcze w locie ,,uratować" to są małe punkty - nie satysfakcjonujące ambitnego zawodnika. Dla mnie nie jest to równoznaczne z brakiem formy. To określenie bardziej mi się kojarzy z słabym odbiciem, złym kątem ułożenia ciała i nart w powietrzu, nieładnym lądowaniem bez telemarku. Maciek wie gdzie tkwi jego problem tylko sam nie może go rozwiązać, a jak widać z perspektywy czasu trenerzy też nie mogą (nie potrafią?) mu pomóc. Jeden mały, ale istotny element i wszystko wróci do pozytywnej normy.

 • dervish profesor
  IchBinDa

  Dzięki za spostrzeżenie odnośnie czasu.
  Istotnie na fejsa zaglądam niezalogowany. Inaczej być nie mogło bo nie posiadam konta i nie zamierzam go tam zakładać.
  W takim razie wycofuję uwagę odnośnie pory publikacji i przepraszam Maćka.

 • IchBinDa początkujący

  @dervish
  "Poza tym czy ślęczenie nad komputerem o godzinie 4:44 w kulminacyjnym punkcie sezonu to najlepsze zajęcie dla sportowca profesjonalisty?"

  Niech zgadnę, zaglądałeś na facebooka niezalogowany? Protip: w takim wypadku pokazuje Ci czas ze strefy UTC-8, czyli m. in. Kalifornii, gdzie znajdują się serwery facebooka. Ja rozumiem, że tylko niezrównoważeni psychicznie krytykują Trenera Stulecia, ale Kot opublikował posta o całkiem normalnej godzinie 13:44 czasu polskiego.

 • Stinger profesor

  Tak w ogóle to liczę na juniorów. Oczywiście na Kota, Bielę i Miętusa też jednak po tym co pokazali na MŚJ Kantyka, Leja i Stękała to można oczekiwać punktów.

 • dervish profesor
  Ponurzyca

  Oczywiście pamiętam o Staszku. W którymś z wcześniejszych komentarzy wspominałem o jego szansach.

  Co do Maćka, to tak jak napisałem wiążę z jego startami ogromne nadzieje, ale po przeczytaniu ostatniego jego wywiadu zastanawiam się czy on teraz ma w głowie koncentrowanie się na startach w PK i walkę o zwiększenie kwoty, czy coś wręcz przeciwnego.

  Maciej Kot
  Wczoraj o 04:44
  "Ciężki tydzień za mną. Nie było łatwo pogodzić się z pewnymi rzeczami i sytuacjami. Myślę, że udało mi się w jakimś stopniu odbudować psychikę. Przynajmniej na tyle, żeby wrócić na skocznie i walczyć w kolejnych zawodach. Nie wiem jeszcze jakie to będą zawody, ale już niedługo decyzje zostaną podjęte. Nie ukrywam, że chciałbym zmierzyć się z mamutem w Vikersund. Zobaczymy"


  Zamiast oczekiwanych lotów dostał bilet na PK do Lahti.
  Poza tym czy ślęczenie nad komputerem o godzinie 4:44 w kulminacyjnym punkcie sezonu to najlepsze zajęcie dla sportowca profesjonalisty?

 • anonim
  KOT W USA

  Kot napisał na twitterze, że jedzie na COC w USA :)

 • jma profesor
  @pepeleusz

  Kiedy ostatnio były? I jak często były rozgrywane, dlaczego zaniechano tych zawodów? Podziel się wiedzą :)

 • Ponurzyca profesor
  @Piotrek

  Zobacz sobie proszę listę CRL i przeanalizuj jakie są tam ,,nazwiska". Start w PK to żadna ujma, szczególnie jak ma na celu wypracowanie kwoty startowej dla młodszych kolegów w następnym sezonie.

  Olli Muotka jest na 74 miejscu CRL ale nie startował w PK w zimie więc ,,wypadnie".
  Kolejny to Ville Larinto na 94 pozycji z dorobkiem 48 pkt.
  Następny Sebastian Klinga na 96 miejscu z dorobkiem 47 pkt., kolejny
  Niko Kytoesaho - 99 pozycja i 46 pkt. Jak widzisz nikogo z Finów nie ma w 50siątce.
  Aho jest niewątpliwie jednym z faworytów do podium.

  @dervish ja bym w walce o punkty nie skreślał Staszka Bieli. Ma 50 pkt. czyli najwięcej ze startujących naszych. Zdaję sobie sprawę, że zdobyte ostatnio punkty przez Stacha były w jakimś stopniu konsekwencją słabej obsady konkursu i ,,odpadnięcia" Słoweńców. Ale być może jest w gazie. Dwa razy powtórzenie ostatniego wyniku (4 miejsce) da mu w sumie zbliżoną ilość punktów jaką może/mógłby zdobyć Maciek Kot (no chyba, że Kocur będzie 2 razy pierwszy czego mu z całego serca życzę). Moim zdaniem ,,nominacje" na najbliższe konkursy PŚ i PK są złe. Jedynym pozytywem jest umożliwienie startu Olkowi na mamucie. Ogromnym negatywem ponowne wykluczenie Tomka Byrta (pewnie do końca sezonu).
  Z jednej strony mamy decyzję o startach w PK Klimka Murańki w celu ,,wywalczenia" dodatkowego miejsca w PŚ, a z drugiej olanie ,,zdobyczy" Bieguna i rezygnacja z kolejnej walki o nie. A mogła być sprawa postawiona jasno - Krzysiek wywalczysz to startujesz w PŚ do końca sezonu.
  Mam podejrzenie, że PZN już dawno zaplanował nieobecność na konkursach w USA. Przesłanką do tego jest odpuszczenie zawodów FIS CUP w Stanach. Razem z PK w Iron jest to 6 konkursów następujących po sobie.
  W FIS CUPie jest jeszcze 5 konkursów czyli teoretycznie 500 pkt. do zgarnięcia.
  Stękała ma nad np. Zaunerem ,,tylko" 403 pkt. przewagi, a nad Zigą Mandlem 253 pkt. Głupio było by przegrać i tą klasyfikację.
  Patrząc na to z boku to wszystko w tym sezonie wygląda tak jakby komuś sterującemu z tylnego siedzenie bardzo mocno zależało na pozbyciu się Łukasza Kruczka i jego (szeroko pojętych) współpracowników.

 • pepeleusz początkujący

  były rozgrywane kontynentale na mamucie

 • jma profesor
  Z nieco innej beczki

  Dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł zorganizowania Kontynentala na mamucie? Co stoi na przeszkodzie? Czy to miałoby sens? Czy koszt zawodów na mamucie jest wyższy niż na skoczni normalnej / dużej? Ktoś już zgłębiał te zagadnienie? Pytań dużo - teraz czas na Wasze odpowiedzi, chętnie je poznam :) Plusy są znane, a więc muszą być minusy...

 • Piotrek początkujący
  -

  Ciagnięcie Ahonena na kontynental to chyba już lekka przesada. Nawet jeśli organizują go u siebie w kraju.

 • pitus bywalec

  Z Jakubem Wolnym proponuję zachować więcej chłodnej głowy. Owszem chłopak skakał dobrze latem, jest mistrzem świata juniorów, ale jakie będzie to miało przełożenie na obecną dyspozycję? Dawid Kubacki kilka sezonów temu miał znakomite lato gdzie potrafił rywalizować z czołówką i co? Potem i tak miał problem z choćby swobodnym punktowaniem w PŚ. A niektórzy już wysyłali Jakuba na mś czy na loty. Lubię chłopaka, życzę mu jak najlepiej i chciałbym, aby wskoczył na dobre do PŚ i prezentował tam dobry poziom. Ale obecnie nie rozumiem całej gloryfikacji tego skoczka, który wg niektórych ma być naszym zbawcą na miarę Stocha wracającego po kontuzji.

 • anonim

  Norwegia:
  Atle Pedersen Ronsen
  Kim Rene Elverum Sorsell
  Halvor Egner Granerud
  Are Sumstad
  Andreas Granerud Buskum

  Finnland:

  Janne Ahonen
  Ville Larinto
  Olli Muotka
  Antti Aalto
  Andreas Alamommo
  Santeri Ylitapio
  Niko Kytoesaho
  Aapo Lehtinen
  Ossi-Pekka Valta
  Juho Ojala
  Janne Korhonen
  Frans Taehkaevuori

  Ahonen moze spokojnie wskoczyc na Podium.

 • anonim
  kadra

  dobry wybór. co byśmy nie muwili to hula i kłusek to najlepsi kontynentalowcy, a kadra na coc tez słuszna.

 • anonim
  dervish

  1.Daniel Wenig (GER) 170
  2.Dawid Kubacki (POL) 160
  3.Ulrich Wohlgenannt (AUT) 156
  -------------------------------------
  4.Robert Johansson (NOR) 132
  5.Krzysztof Biegun (POL) 131
  6.Atle Pedersen Roensen (NOR) 115
  7.Jaka Hvala (SLO) 106
  8.Markus Schiffner (AUT) 96
  9.Bartłomiej Kłusek (POL) 90
  10.Clemens Aigner (AUT) 82

  Z tej listy nie wystapia w Lahti:
  Aigner, Schiffner, Wohlgenannt, Johansson, Biegun, Klusek bo jada do Vikersund + Kubacki wiec zostal:

  1.Daniel Wenig (GER) 170
  2.Atle Pedersen Roensen (NOR) 115
  3.Jaka Hvala (SLO) 106

 • dervish profesor

  Kot byc może jest naszą ostatnią nadzieją na wywalczenie zwiększenia kwoty z puli PK. Jednak w Lahti musiałby zaprezentować wyborną jak na warunki PK formę aby odrobić większą cześć strat do czołówki, która ma na koncie o 3 konkursy więcej no i do końca periodu startować w PK i notować bardzo dobre występy. Plan trudny do wykonania ale możliwy.
  Żeby poważnie myśleć o włączeniu sie do rywalizacji Maciek w Lachti nie powinien schodzić z podium. Przydałoby się, zdobyć przynajmniej 180-160 pkt (dzięki temu nie tylko odrobi do czołówki ale tez odbierze czołówce możliwość zdobycia bardzo dużych punktów)

  Klasyfikacja bieżącego periodu PK (po konkursach w Zakopanem i Brotterode)

  1.Daniel Wenig (GER) 170
  2.Dawid Kubacki (POL) 160
  3.Ulrich Wohlgenannt (AUT) 156
  -------------------------------------
  4.Robert Johansson (NOR) 132
  5.Krzysztof Biegun (POL) 131
  6.Atle Pedersen Roensen (NOR) 115
  7.Jaka Hvala (SLO) 106
  8.Markus Schiffner (AUT) 96
  9.Bartłomiej Kłusek (POL) 90
  10.Clemens Aigner (AUT) 82

 • EmiI profesor
  @fuuuj

  No cóż, Kot jest jaki jest, na pewno bywa wkurzający, ale jak ojedyny z tej kadry, licząc sztab, nie robi z kolegami tego co Żyła próbuje sobie zrobić zjeżdżając po rozbiegu.

 • anonim
  x

  Do USA na FIS nikt nie leci

 • anonim
  fis cup

  Wolny może na fis-cupa poleci do usa :D razem z podżorskim i rudą

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).