Kojonkoski przewodniczącym Komitetu Skoków Narciarskich

 • 2015-02-12 15:24

Mika Kojonkoski został nowym przewodniczącym Komitetu Skoków Narciarskich. Decyzja ta została podjęta podczas posiedzenia Komitetu FIS w związku z Mistrzostwami Świata w Narciarstwie Alpejskim w Vail w USA.

Mika Kojonkowski obejmując funkcję przewodniczącego Komitetu Skoków Narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, zajmie tym samym miejsce po zmarłym na początku stycznia Jouko Tormanenie.

Fin wybrany został spośród takich kandydatów jak były słoweński skoczek Franci Petek oraz norweski delegat techniczny Bertil Palsrud.

51-latek, który uważany jest za jednego z najlepszych trenerów w historii skoków narciarskich, kierował takimi drużynami jak reprezentacja fińska, norweska oraz austriacka. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Fińskiego Komitetu Olimpijskiego.


Aleksandra Zadrożna, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (6362) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @DamjanFras

  Po Hofferze, ktory ofc bedzie szefowal az do smierci, przyjdzie z kombinacji norweskiej Lasse Ottessen.
  Zapamietajcie to, potwierdzone info.

 • anonim

  a ja najchetniej widzialabym Mike w moim lozku! :*

 • anonim
  -

  Dziękujemy MSad za niebywałą poprawność i tępienie głupoty.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  A ja najchętniej widziałbym Mikę, jako tego, który zmieni Hoffera :)

 • Stinger profesor

  Mógłby Kojonkoski wrócić do gniazda trenerskiego. Tam bym go widział najchętniej.

 • Piotrek początkujący
  -

  Prawdę mówiąc to gdyby chociaż przez te 2 lata poprowadził Finlandię tak aby do MŚ '17 to wcale by nie zaszkodziło. Bo Klinga nie nadaje się wystarczająco na kogoś kto te fińskie skoki ma rozruszać.

 • anonim

  http://sport.tvp.pl/18827393/skoki/skoki-ps/wideo/szczesny-nie-tylko-my-mamy-problemy-z-druzynowka


  Polecam, można się pośmiać.

  Według Sebka Auty i Niemcy też mają problemy hahaha, żebyśmy my mieli takie problemy jak oni to było by super.

 • Janush weteran

  Lepiej by Hofera zastąpił.

  Skład Kataru na olimpiadę w 2016: Kaarel Nurmsalu, Denis Korniłow, Marat Zhaparov, William Rhoads, Kazuyoshi Funaki, Ville Larinto, Kenneth Gangnes

 • Martinn stały bywalec

  Chciałbym go jeszcze kiedyś zobaczyć wśród trenerów :)

 • yyy profesor

  To takie coś jak Przewodniczący przewodniczących przewodniczącego

 • anonim
  @Laotsi

  Taki komitet to ciepły stołeczek ze sporym hajsem i zerowymi obowiązkami i odpowiedzialnością. Krótko mówiąc robota-marzenie dla każdego komu nic już się nie chce.

 • MSad_ profesor
  Baciar

  Dziwne by było jakby wybrali Tajnera skoro on nie kandydowal.
  Dziwne to jest jak mozna takie glupoty pisac jak ty.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Polo Tajnera nie wybrali

 • anonim
  O co mi chodzi?

  Po co jest wlasciwie taki komitet?
  I kto za to placi?

 • anonim
  Nareszcie

  Skończą się na forum marzenia (połączone z biadoleniem) by został trenerem reprezentacji Polski. Przecież on i tak nie miał ochoty na powrót do trenerki.

 • anonim
  hm...

  Pan Marek z Trondheim coś źle się dowiedział.. Kto by pomyślał xD

 • anonim

  No szkoda, że nie będzie trenował Katarczyków

  Skład Kataru:
  Jakub Janda
  Dmitry Vassiliev
  McKenzie Boyd Clowes
  Janne Ahonen
  Kazuya Yoshioka
  Harri Olli
  i jacyś prawdziwy Katarczycy
  Mohammad Hawafa

 • anonim

  No to jednak nie bedzie trenerem Kataru. :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).