Piotr Żyła: "Chciałoby się dużo więcej"

 • 2015-02-13 22:31

Piotr Żyła po piątkowych lotach na mamucie w Vikersund był w świetnym humorze. Nasz reprezentant nie ukrywa, że latanie na tym obiekcie sprawia mu mnóstwo radości i chętnie oddałby dziś znacznie więcej skoków.

- Fajnie się dzisiaj latało, to jest świetna skocznia. Moje skoki też były w porządku. Najbardziej podobał mi się ten drugi treningowy, bo był najdłuższy. W moich skokach była ogromna radość, więc jest fajnie. To całkiem inna skocznia niż Kulm, tam leci się wysoko, potem dolatuje nisko do spadu, a tu jest odwrotnie. Najpierw jest się nisko, a potem, gdy dobrze się skoczy i ma się trochę powietrza na dole, wówczas w końcówce można złapać fajną wysokość i odlecieć. Inni skakali tu dziś bardzo blisko rekordu świata, więc da się tu polatać - mówił z uśmiechem Piotr Żyła.

- Czy dam radę pobić swój rekord życiowy? Nie wiem, to zależy od tego, jakie te moje skoki jutro będą. To nie jest aż tak daleko, jak na ten obiekt, który został trochę przebudowany. Gdy skoczyłem te 228m to bylo jeszcze sporo spadu. Przy skoku na 210 metrów to czułem się, jakbym lądował na buli. Zobaczymy, co przyniesie jutrzejszy dzień, skoki powinny być w porządku. Liczę też na to, że jury pozwoli na dalekie loty - kontynuuje skoczek z Wisły.

- Gdybym miał wybrać między dalekim skokiem a miejscem na podium to nie podlega dyskusji - wybrałbym daleki skok. To dalekie latanie to jest coś innego, coś wyjątkowego, co się chce robić. Dziś oddałem tylko trzy skoki, ale chciałoby się dużo, dużo więcej razy - zakończył Piotrek.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5031) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Baciar stały bywalec
  -

  Wewiór dziś TOP 10 !!

 • Saymon19 weteran
  Piotrek

  ja bym jednak wolał dzisiaj dwa równe skoki na okolice 225 metra, niż 235 i 210. Ale oczywiście byłoby fajnie poprawić rekord Polski :)

 • anonim

  Takiego Piotra Żyłę chce się słuchać zawsze. Niech wskakuje nawet tylko do 20 ale z takim humorze i będzie git ;)

 • anonim
  hmm

  Co jak co ale Piotrek ma mega humor. Widać że go to ogromnie cieszy. Mi się przypomina ten Piotrek który stał na podium i miał wtedy właśnie takie pozytywne jazdy.

 • Miecznik140 bywalec

  A to ktoś ogladał
  http://sport.wp.pl/kat,1838,title,Maciej-Kot-domagal-sie-psychologa-w-kadrze,wid,17257198,wiadomosc.html

 • Stinger profesor

  Żyła jak to Żyła, nigdy nie wiadomo czego się po nim spodziewać jednak miejsce w 10 i atak na rekord Polski to obowiązek.
  Dzisiaj było dobrze jednak patrząc na to jak latał Fannemel czy Prevc chciałoby się żeby i Piotrek poprawił co najmniej życiówkę, a co za tym idzie własny (ex aequo z Kamilem) rekord Polski.

 • DamjanFras doświadczony
  Pieter

  dyszkę wychaczy :)
  Skoczy rekord Polski w pierwszej serii, w drugiej skoczy na bulę " w jego mniemaniu hehe ) czyli koło 210 metra i dyszka będzie :)

 • mateusz3951 weteran

  Piotrek jutro z szansami na top 10 i rekord Polski. Jeśli jury pozwoli na dalekie loty to możemy mieć piękny konkurs. Oby warunki dopisały, ale z tego co wiem to prognozy na weekend są wręcz idealne.

 • wojtuch bywalec

  Lataj jutro daleko Pioter. Te 232,5 jak najbardziej do pobicia zwłaszcza w 1 serii

 • anonim
  -

  Fajnie by było gdyby wszyscy Polacy skakali "na bulę" tak jak Piotrek w kwalifikacjach. "Niekoniecznie na skoczni"....hahaha

 • Major_Kuprich profesor
  Fajna końcówka

  Poprawiła mi humor

 • jakledw12 weteran

  Pierwsza "10" w zasięgu Żyły. Jak będzie miał dobry dzień to 5-7 miejsce.

 • grindavik bywalec
  heheehhe

  "Niekoniecznie na skoczni" :D Padłem :):)

 • wikidajlo weteran
  jutro

  Tak trzymac, ale lepiej. powodzenia!!

 • JanJanowski bywalec

  Mistrz.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).