Czesi bez Hajka w Falun

 • 2015-02-17 19:34

Reprezentacja Czech rzutem na taśmę ogłosiła ostateczny skład na tegoroczne Mistrzostwa Świata w szwedzkim Falun. Na głównej imprezie sezonu zabraknie m.in. Antonina Hajka, którego miejsce zajął utalentowany Viktor Polasek.

Mężczyźni:

- Lukas Hlava;

- Jakub Janda;

- Roman Koudelka ;

- Jan Matura;

- Viktor Polasek.

Kobiety:

- Barbora Blazkova;

- Michaela Dolezelova;

- Zdena Pesatova.

Już dziś wieczorem powinniśmy poznać listę startową treningów pań. Pierwsze skoki kobiet zaplanowano na jutro, na godzinę 10:00.


Dominik Formela, źródło: skoky.net
oglądalność: (5083) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skladak998 początkujący
  @andre

  no skoro wrócił to furory nie zrobił bo mamy już 3 nazwiska na MŚ po konkursach o Mistrzostwo Szwecji: Carl Nordin, Christian Inngjerdingen i Jonas Sandell. Czwarty zawodnik zostanie ogloszony niebawem i bedzie startowal tylko w konkursie druzynowym, zapewne bedzie to Josef Larsson, który w obydwóch konkursach zajmował 2 miejsca, szanse ma też Isak Grimholm - 3 w drugim konkursie.

 • MatiFan weteran
  -

  To, że Hajka zabraknie na MŚ nie dziwota, ponieważ daleko mu do swojej optymalnej formy choćby na poziomie punktowania w PŚ, jednakże miejsce w kadrze dla Polaska może być pewnego rodzaju niespodzianką, jednakże zapewne ujrzymy tego zawodnika w treningach. Chyba nikt nie wierzy w to, że w Falun będzie 4 zawodnikiem reprezentacji Czech niemniej jednak uczestnictwo w takiej imprezie będzie dla tego skoczka doświadczeniem i niesamowitym przeżyciem.

 • anonim
  @F@n

  A co ma się dziać? Zakończył karierę. Jeden punkcik w loteryjnych zawodach nie zmienił faktu, że w jego przypadku to była zabawa w skoki, którą nie każdy może ciągnąć latami.

 • JacobsenAnders bywalec

  Koudelka i dalej nic, podobna sytuacja do Polaków. Matura wygrywał już zawody PŚ, ale w tym sezonie jest w fatalnej dyspozycji. Janda również zawodzi jak na razie. W drużynówce raczej nic nie zwojują, indywidualnie Roman będzie bardzo groźny, zwłaszcza na K90.

 • skladak998 początkujący
  @Bartek

  Erikson ? on w 2009 roku zakończył karierę...
  raczej Eklund, Nordin lub Inngjerdingen, który zdobył "aż" 7 pkt w PK w tym sezonie, co jest najlepszym wynikiem szwedzkich zawodników w tym sezonie. może i dołączy ktoś do tej trójki i wystartuja w konkursie druzynowym ? ale na to bym specjalnie nie liczyl..

 • jakledw12 weteran

  Mnie żeńskie skoki w ogóle nie interesują. I co z tego, że Czesi wysyłają 3 skoczkinie, skoro pewnie nie będą nawet w pierwszej "30?. W skokach kobiet liczą się tylko medale, reszta mało kogo obchodzi.

 • anonim
  Składów wciaż nie ogłosili:

  Ukraina,Korea Płd.,Kazachstan,Bułgaria oraz Łotwa,Węgrzy,Grecja nie potwierdzili NADAL udziału swoich zawodników.
  Z ostatnich informacji wynika że w Falun w męskich skokach nie zobaczymy nikogo z reprezentacji: Białorus,Słowacja,Wielka Brytania,Kanada,Turcja,Holandia.
  Wciąż nieznany jest los: Gruzja,Chiny (ale prawdopodobnie ich również zabraknie).
  Potwierdzony mamy start skoczków z państw:
  1.Norwegia,2.Słowenia,3.Niemcy,4.Japonia,5.Austria,6.Polska,
  7.Czechy,8.Rosja,9.Szwajcaria,10.Finlandia,11.Włochy,12.Szwecja,13.Francja,14.USA 15.Estonia 16.Rumunia

 • butczan1 doświadczony
  @Spoko

  To jeszcze trochę poczekasz :). Start w mixcie w Falun był możliwy, ale Pałasz ma w tym sezonie jakieś problemy z kręgosłupem i skacze na poziomie Szwab czyli takim że wstyd do mixta podchodzić. Z młodszych roczników też nie widać jakichś super talentów. Kamila Karpiel z rocznika 2001 się dobrze zapowiadała, ale w ostatnich 2-3? sezonach nie notuje widocznego progresu. Oprócz niej jest jeszcze Twardosz, z której może coś będzie ale na to bym specjalnie nie liczył, jeszcze coś Kinga Rajda próbuje skakać ale ogólnie zawodniczek jest mało, zaledwie kilka i większość poziom fatalny. W sumie to tez chyba brakuje im oskakania na większych skoczniach, bo mają już po 13-14 lat, a w Lotos Cupie skaczą na K-40, w treningach pewnie też.
  A co do składu Czechów to w drużynie będą walczyć z Finami ,Rosjanami i Szwajcarami o miejsca 7-10. Sam Koudelka im drużynówki nie wygra.

 • DamjanFras doświadczony
  Polasek

  wystartuje w obydwóch konkursach, od Hlavy gorszy raczej ni jest ..
  No dobra, co najmniej w jednym..
  Smutne iż nasi południowi sąsiedzi mają trzy kobiety na MŚ, w tym jedną na dobrym poziomie..
  Wystawią chociaż drużyne w Mikście nie to co My...
  Ale Boski dalej swoje, że jest rewelacyjnie ...

 • anonim

  Sorry, ale ze nawet czesi posylaja 3 dziewczyny na MS a u nas dalej nic. 2 lata minely od Val di Fiemme a to zero progresu.
  Cziekawe w jakim roku Polska wystawi druzyne w mixed.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).