Kamil Stoch: "Wiem w czym tkwi problem"

 • 2015-02-19 23:14

Wyniki Kamila Stocha w czwartkowych seriach nie zachwyciły. Polak zajął 23. i 31. miejsce, a w wieczornej serii nie zdążył pojawić się na rozbiegu ze względu na pogarszające się warunki wietrzne. Dwukrotny mistrz olimpijski uspokaja i zapewnia, iż wie gdzie leży problem.

- Dzień może nie był dla mnie bardzo udany, bo te skoki rano nie były dobre. Przez pogodę nie udało się także zrealizować wieczornego treningu, którego oczekiwałem. Pozytywne jest to, że wiem gdzie leży problem. Wiem jak sobie z nim poradzić - powiedział obrońca mistrzowskiego tytułu.

Niemal tradycją jest już to, że na dużych imprezach pierwsze skoki Kamila Stocha są bardzo przeciętne. Z czego to wynika? - To jest już kwestia przyzwyczajenia się do obiektu i wybadania skoczni. Później już idzie normalnie.

Na czym polega specyfika normalnego obiektu w Falun? - Jest metalowa konstrukcja, śnieg jest prawie taki sam jak wszędzie, profilem podobna jest do tej w Soczi. Nie jest jakaś bardzo trudna.

Po raz kolejny lider naszej kadry przygotował na główną imprezę sezonu nowy kask. Tym razem widnieją na nim zarysy kontynentów, którym towarzyszą szerokości geograficzne. Skąd taki pomysł? - Wybrałem zwrotniki, jest też równik. Dodatkowo jest szerokość geograficzna Falun. Motywem przewodnim jest atlas świata. Takie było założenie. Jest to pomysł i projekt mojej żony Ewy.

Czy podopieczny Łukasza Kruczka wystartuje w piątkowych seriach? - O ile zostanę wystawiony do konkursu! Jeszcze zobaczymy.

Korespondencja z Falun, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15044) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • xyz początkujący

  Trzeba być niezbyt rozgarniętym żeby nie odkryć, że motyw na kasku jest nawiązaniem do nazwy sponsora- Atlas

 • papa_s weteran
  @Stinger 20 lutego 2015, 14:08

  Przy tak wyrównanym poziomie zaważą detale danego dnia. Zawsze może wyskoczyć jakiś Diethart z pudełka...

 • MSad_ profesor
  Fajny pomysl

  pani Ewy Stoch i super wykonanie jesli chodzi o wizualizacje kasku Kamila.

 • Stinger profesor
  papa_s

  Wiem wiem dlatego jestem spokojny o Stocha bo wiem że on swoje zrobi, pytanie jaką rezerwę mają najwięksi rywale? Tego nie wiemy więc nie typuję Kamila póki co na 1 miejscu.

 • papa_s weteran
  @Stinger

  A ktoś z czołówki w ogóle daleko skakał? Wszyscy na równym poziomie jak to na skoczni normalnej i treningu. Wszyscy ostrzyli sobie ząbki na wieczorny trening ale nie zabrakło szamana od wiatru albo jego zaklęcia nie działały;)

 • papa_s weteran
  @Janicek szamanem

  Może zgłosisz swoją kandydaturę;)

 • MSad_ profesor
  lecho

  W sumie mozna sie tak pocieszac.
  Jednak cos jest na rzeczy ze Kamil ma jakis problem. Dzis sie nic nie dowiemy. Dowiemy sie na zawodach.

 • lecho początkujący
  Stoch

  Jeśli ktoś oglądał jego wczorajszy wywiad w TVP to pewnie zauważył taki charakterystyczny ukrywany uśmiech - on tak robi tylko wtedy, gdy jest pewny, że jest bardzo mocny. Coś jak z gestem Małysza po wylądowaniu dobrego skoku ;)

 • Stinger profesor

  Kamil wczoraj nie skakał najlepiej jednak jest to nasz lider i udział w konkursie ma z urzędu więc mógł robić "swoje".
  Nie wiem czy w sobotę doskoczy do medalu ale wiem że kiedy przyjdzie oddać najważniejszy skok to Stoch odpali i będzie się liczył.

  Co do kasku Stocha, nie rozumiem co komu to przeszkadza jaki ma? Skoro mu się podoba, jest wygodniejszy, lepszy itp to co niektórzy mają za problem?

 • MSad_ profesor
  Kamilowi

  wystroj kasku sie z pewnoscia podoba a inni sobie moga psioczyc bo to maja w naturze i bez tego nie moga egzystować

 • anonim
  Kask przyzwoity choć stare, też projektu żony, były lepsze

  Tak mi sie to widzi.


  @ puhar
  A co może jak każdy projewropejski cieplak ma być bezkrytyczny? Lepiej niech już będzie polaczkiem, przynajmniej nie jest bezpaństwowcem.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Polo różne rzeczy gada, najczęściej nie związane z rzeczywistością..
  Chyba nikt nie wie skąd on to bierze..

 • MSad_ profesor
  Saymon19

  A co ma mowienie Tajnera ze Muranka na nastepnych IO zdobedzie medal do Kubackiego bo jakos nie rozumiem?

 • Saymon19 weteran

  Ostatnio słuchałem wywiadu z Apollem, który stwierdził, że Murańka na następnych IO zdobędzie medal :) Niestety o Kubackim nic nie mówił...

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Wiadomo że Stoch na treningach zazwyczaj nigdy nie szaleje.Ale jego występy tu mnie ani trochę nie niepokoją.Jestem spokojny bo wiem ze trener jak i zawodnik wszystko ma zapięte na ostatni guzik.

 • anonim
  @yyy

  Globus może dlatego, że są to mistrzostwa ŚWIATA...wiesz, świat, globus, cała ziemia...taka moja logika.

 • yyy profesor

  Czemu akurat globus?

 • anonim
  zatrudnić szamana

  FIS powinien zatrudnić szamana który by panował nad wiatrem na skoczniach! lol

 • anonim
  skoczek kadry c

  no może i przeczucia są śmieszne ;) ale według bukmacherów Stoch jest zaraz za Severinem. a ja uważam, że Niemiec nie wytrzyma co w efekcie da dwa złota Kamilowi . Ale smutne musisz mieć życie, że dawno sie tak nie usmiales...

 • MatiFan weteran
  -

  Wypowiedzi Kamila i Łukasza Kruczka napawają optymizmem i uspokajają, oby mieli racje. Liczę jutro na dobre skoki Stocha, bo takowe powinny być, jeżeli nie wtedy będziemy mieć powody do niepokoju. Mam nadzieje,że te bodajże 3 skoki, które zostały przed rozpoczęciem najważniego konkursu w sezonie pozwolą poprawić błędy i na dobre zapoznać a także zaprzyjaźnić się ze skocznią.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).