MŚ w Falun: Złoci Niemcy!

 • 2015-02-22 19:55

Reprezentacja Niemiec po raz pierwszy w historii została mistrzami świata w konkursie drużyn mieszanych! Tym samym Severin Freund zrewanżował się Rune Velcie za porażkę we wczorajszym konkursie indywidualnym. Norwegowie przegrali o 2,3 pkt. Brąz wywalczyli obrońcy tytułu - Japończycy.

W składzie złotej ekipy niemieckiej znaleźli się dziś: Carina Vogt (93,5 metra oraz 92 metry), Richard Freitag (93,5 metra oraz 92 metry), Katharina Althaus (91 metry i 92,5 metra) oraz Severin Freund (97 i 96 metrów). Srebra wywalczyli: Line Jahr (93,5 oraz 90,5 metra), Anders Bardal (92,5 oraz 89,5 metra), Maren Lundby (95 metrów i 91,5 metra) i Rune Velta (95 metrów i 95,5 metra). Zdobywcami brązowych krążków zostali: Sara Takanashi (96,5 metra oraz 93 metry), Noriaki Kasai (90 metrów i 88,5 metra), Yuki Ito (88,5 oraz 90,5 metra), a także Taku Takeuchi (95 metrów i 93,5 metra).

Dla Vogt jest to drugie złoto na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Freund po raz kolejny w drugiej serii stoczył kapitalny bój z Rune Veltą. Warto dodać, że w pierwszej serii Niemiec ustanowił oficjalny rekord mężczyzn obiektu HS 100 w Falun. Przed ostatnią grupą serii finałowej, nasi zachodni sąsiedzi mieli zaledwie 0,6 pkt przewagi nad Norwegami, którzy prowadzili na półmetku niedzielnego konkursu. Podopieczny Wernera Schustera wylądował pół metra dalej, a jednocześnie powiększył przewagę swojego kraju do 2,3 pkt nad rywalami ze Skandynawii. Trzecia Japonia zanotowała stratę blisko 30 pkt do triumfatorów.

Austria i Słowenia nie włączyły się do walki o medale. Słabe skoki Michaela Hayboecka i Mai Vtic nie pozwoliły tym reprezentacjom stanąć na podium. Bardzo dobre 6. miejsce zajęła Rosja, która skorzystała z nieszczęścia Stanów Zjednoczonych. W serii finałowej groźnie wyglądający upadek zanotował Nicholas Alexander. 26-latek prawdopodobnie zerwał więzadła w lewym kolanie. W pierwszej rundzie dzisiejszych zmagań, Sarah Hendrickson skacząc 98,5 metra ustanowiła oficjalny rekord kobiet na normalnej skoczni w regionie Dalarna. W drugiej serii wystąpili jeszcze Francuzi.

WYNIKI:

Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz nieoficjalne wyniki indywidualne konkursu »

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (20313) komentarze: (92)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 doświadczony
  Mozna sie bylo tego spodziewac

  patrzac na forme Freunda i Vogt.Norwegia-jak dla mnie pozytywne zaskoczenie;)Japoni nie udalo sie obronic pierwszego miejsca,ale nadal na podium.U Austriakow "zawalil" Hayboeck.Amerykanie-sklad druzyny niewyrownany,jedna Hendrickson nie wystarczy,a jeszcze ta okropna kontuzja Alexndra...;(

 • anonim
  Nur fur Deutshce !

  Ewidentny przekręt sędziów , po ostatnim skoku Niemca Freuda ,on sam machnął ręką niezadowolony .. wiedział ,ze przegrał. Sędziowie wzięli sprawy w swoje ręce i znów rasa panów wygrała.To ma być sport ?

 • xxx doświadczony

  @solemn
  Tak dokładnie, to olimpiada to igrzyska olimpijskie, w czasach nowożytnych oczywiście, bo w starożytnej Grecji tak nie było (nie były to synonimy). Pierwszy lepszy słownik tak podaje. Co ciekawe, niektóre encyklopedie podają tak, jak piszesz. ;)

  @Fan skoków
  Skąd wiesz, co się czuje będąc mistrzem indywidualnym i mistrzem drużynowym, że to porównujesz? ;)

 • Bartek stały bywalec

  Eisenbichler jedyny raz w systemie KO w TCS wygrał w...sezonie 2011/2012 w Oberstdorfie z...Martinem Schmittem który w tamtym sezonie był w bardzo słabej formie.Schmitt chciał mu pogratulować a ten nawet na niego nie spojrzał i odszedł.

 • anonim
  Mikst w skokach

  Moim zdaniem wprowadzanie mikstów drużynowych w skokach na imprezy rangi mistrzowskiej jest złą tendencją. Mnożenie konkurencji, w których można zdobyć medal tylko zmniejsza rangę tytułu "Mistrz Świata". A jeśli ktoś chce koniecznie wyłonić najlepszą reprezentację w skokach bez podziału na płeć można to zrobić w prostszy sposób - zliczyć medale w drużynie (ewentualnie indywidualne) kobiet i mężczyzn. I wówczas państwo z największą liczbą medali można nieformalnie nazwać absolutną potęgą w skokach.
  Chciałbym, żeby ta konkurencja zniknęła w przyszłości z programu MŚ, tak jak kiedyś konkurs drużynowy na średniej skoczni. Nie mam natomiast nic przeciwko rozgrywaniu takich mikstów w Pucharze Świata.

 • buchcio początkujący

  Powiem tak te medale w mikście to są takie raczej medale żeby sobie były takie jest moje zdanie. No bo nie oszukujmy się ale najważniejsze medale to są jednak indywidualne one najwięcej znaczą.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Edward

  Masz rację, ale jednocześnie nie mogę się z tobą zgodzić.

  Czy młodość zawsze musi się przejawiać w krańcowych, ekstremalnych ocenach.
  Wyniki indywidualne i drużynowe to dwie różne sprawy. W swoich zestawieniach zawsze w osiągnięciach skoczków rozróżniam sukcesy indywidualne i drużynowe. Zawsze irytowało mnie nazywanie Morgensterna podwójnym złotym medalistą IO. Zdobył dwa medale ale jeden w drużynie i to trzeba było zaznaczyć.
  Ale medale drużynowe choć inne nie są gorsze. A ta ideologia (relikt mienionej epoki) to zupełna bzdura.

  Osobiście bardzo lubię konkursy drużynowe, szczególnie męskie. Poza walorami sportowymi, pokazują w sposób prosty i oczywisty siłę skoków poszczególnych państw.
  Na podiach, w różnej konfiguracji Niemcy, Austria, Norwegia, coraz częściej Słowenia, czasem Japonia i wiadomo kto jest silny a kto ma tylko zadęcie potęgi.

 • anonim
  Konkurs mieszany

  https://www.youtube.com/watch?v=0c-PYKsVJ18&feature=youtu.be

 • Joanna początkujący
  bbc

  Tak, chyba wtedy Eisenbichler prawie przeszedł po członku swojej ekipy... Bardzo nieładnie...

 • anonim

  Niemiaszki już takie są i uważają się za lepszych od innych (nie wszyscy oczywiście)

  Pamiętam jak na TCS Eisenbichler przegrał w parze i nawet nie podał ręki przeciwnikowi ani nic tylko uciekł jak szczur i z wykrzywioną twarzoczaszką.

 • Joanna początkujący

  Heh, no trudno oczekiwać, żeby przegrany Freund leciał do triumfatora i robił mu miśka albo buźki a la Breżniew ;) W sumie dość szybko mu pogratulował. Pamiętam, jak bodajże w Willingen po wygranej Stocha Freund miał minę, jakby miał kogoś zabić i gratulacje też nie były super ekstra serdeczne z przytulankami ;) (a może to był inny konkurs?)

 • abc stały bywalec

  Pasjonujący konkurs!

 • Edward bywalec
  Velta - Freund 1-0 nadal

  Złoto w mikście = Złoto w drużynowym,
  ale nigdy nie było, nie jest i nie będzie
  nawet w małej części tak cenne jak indywidualne
  i nie może być tu rewanżem.
  Co najwyżej Velta może się zrewanżować Freundowi w drużynowym,
  a rewanżem za złoto Velty może być tylko wygrana Freunda nad Norwegiem na dużej skoczni.

  To tylko propaganda polskich mediów hołubi medalistów w drużynie i wlicza im do jednego wora z medalami indywidualnymi krążki z drużynówek których sami nie pamiętają bo mogli skakać tam przeciętnie. To relikt poprzedniej epoki.
  Medale w drużynie (mikst w skokach czy w tenisie to też medal drużyny) to inna bajka, są miłe, przyjemne i też ważne ale nie można ich mieszać z indywidualnymi.
  Możemy tylko do klasyfikacji mistrzostw, choćby indywidualnej.
  Tutaj Carina ma dwa złota i w tej klasyfikacji jest wysoko, Freund też

 • sobu bywalec
  :)

  Szkoda mi Sary Handricson, która dzisiejszymi skokami zdobyłaby złoto w konkursie kobiet... No ale cóż, sama mówiła że ten sezon jest przejściowy, więc za dwa lata wróci po złoto które jej się należy

 • anonim

  Żaden sukces w drużynie nie odda tego, co czuje się po sukcesie indywidualnym. Poza tym to właśnie sukces indywidualny jest wyznacznikiem klasy sportowca. Drużyna to suma kilku zawodników. Singiel to singiel. Nie ma w ogóle co porównywać. Najbardziej denerwujące jest to, iż komentatorzy podczas konkursów indywidualnych tytułują zawodników "mistrza świata i olimpijskimi", kiedy ten sukces odniósł w drużynie, a nie indywidualnie. Wymienianie sukcesów drużynowych ma sens tylko w przypadku konkursów drużynowych... ;)

 • solemn bywalec

  Tak gwoli ścisłości olimpiada to jest teraz. Nie mylcie tego z Igrzyskami Olimpijskimi! I nie wykręcajcie się, że to skrót myślowy, bo to zwykły błąd!

 • Lans weteran
  -

  No dokładnie. Jestem pewien, że gdyby przegrał trochę wyżej(bo jednak 0,4pkt trochę boli), to sam by go z checią ponosił :))

 • anonim

  Freund gratuluje Velcie
  http://youtu.be/nV-UZ8reNKY?t=1m53s

 • anonim
  wikidajlo

  Zgadzam się. Można było zrobić tak, jak czesi, czyli dać 2 najsłabszych - Polaska i Maturę (u nas Kubacki i Zniszczoł). I tak byśmy nie awansowali do drugiej serii, no ale większy wstyd to chyba nie wystawić drużyny w ogóle. Nawet Włosi startują.

 • Lans weteran
  -

  Słuchaj się Szaranowicza :P, ja widziałem w tv, że po tym jak jego rodaki przestały go nosić, to pierwszy ruszył z gratulacjami :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).