Sarah Hendrickson: "Chcę być w gazie w kolejnym sezonie"

 • 2015-02-24 17:39

Sarah Hendrickson powraca do coraz lepszej formy. Amerykanka została szóstą zawodniczką Mistrzostw Świata na skoczni normalnej w szwedzkim Falun.

Pierwsza zdobywczyni Kryształowej Kuli w Pucharze Świata Pań jest zadowolona z rezultatu osiągniętego w Skandynawii. - Szóste miejsce na Mistrzostwach Świata wiele mnie kosztowało. To, jak skakałam i zajęte przeze mnie miejsce jest budujące. Pierwszy skok nie był najlepszy m.in. z powodu silnego wiatru, który na tym obiekcie zabija odległość. Natomiast drugi był już taki, jakiego od siebie oczekuję - przyznała Sarah Hendrickson.

Forma skoczkini narciarskiej ciągle wzrasta, lecz jest kilka błędów, które należy poprawić. - Jest ich sporo, ale ta dyscyplina składa się z setek detali, które zebrane w całość dają zwycięstwo w zawodach. Uważam, że jestem już naprawdę niedaleko tej prowadzącej dziesiątki, która bije się o podia – powiedziała zawodniczka.

- Tak na dobrą sprawę ta zima nie była dla mnie celem samym w sobie. Po kontuzji jakiej doznałam, powrót do sił zajmuje znacznie więcej czasu. Chcę być w gazie w kolejnym sezonie - zakończyła 20-latka.

Po Mistrzostwach Świata sportsmenki będą miały niecałe trzy tygodnie przerwy. Następnie udadzą się do Oslo, gdzie odbędą się finałowe zawody Pucharu Świata Pań.


Sonia Ogrocka & Katarzyna Skoczek, źródło: skipol.pl
oglądalność: (3190) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Oboz

  chce być w gazie? to do niemiec niech się przejedzie

 • Stinger profesor

  Nie rozumiem tych porównań co do Takanashi i Hendrickson.
  Na pewno obie są świetne i będą najlepsze w tej dyscyplinie sportu dosyć długo.
  Niektórzy piszą że Japonka nie ma sukcesów na dużych imprezach takich jakie ma Amerykanka ale one obie dopiero są na początku swojej kariery.
  Japonka w poprzednim sezonie zdemolowała wszystkie inne zawodniczki, jeśli ktoś myśli że to jest nic to jakim prawem mówicie że Małysz jest lepszy od Ammanna?

  W końcu to Ammann jest czterokrotnym mistrzem olimpijskim, a nie Polak...

 • Adam początkujący
  Takanshi

  @solemn
  W ubiegłym sezonie Takanasi zdobyła 1720 pkt na 1800 pkt możliwych. Daje to jej 95,56 pkt/konkurs. Znasz zawodnika/zawodniczką z lepszym bilansem?

 • solemn bywalec

  Mike93
  Co prawda Sara Takanashi ma mnóstwo zwycięstw w konkursach PŚ i nie kwestionuję Jej wielkości. Jednakże Sarah to fenomen skoków. W okresie sprzed kontuzji wręcz masakrowała konkurencję. Przeskakiwała skocznię za skocznią. Spójrz sobie na średnią zdobytych punktów w sezonie w którym zdobyła Puchar Świata. Nie znam się na innych konkurencjach zimowych ale wydaje mi się, że jest to największa średnia zdobytych punktów w czasie sezonu jak i największa ilość zwycięstw w stosunku do ilości konkursów w historii sportów zimowych. Gdyby nie kontuzja pewnie byłaby posiadaczką wszystkich tytułów i kilkukrotną zdobywczynią PŚ. Ukłony dla tej Pani.

 • sobu bywalec
  .

  @Mike93 na wielkich imprezach nie licząc ostatnich IO gdzie sam występ Hendricson był sukcesem, lepsza była Amerykanka, Takanashi nie wytrzymuje presji, więc w żadnym wypadku nie ma mowy że Japonka jest lepsza.

 • Mike93 stały bywalec
  Lepiej niech uwaza

  Strefa Gazy to niebezpieczne miejsce..

  Najlepsza to jest Sara ale Takanashi, zdecydowanie najlepsza skoczkini i do tego 2 lata mlodsza

 • anonim
  najlepsza i najpiękniejsza skoczkini :)

  Naszą ulubienicę stać na bardzo wiele :)
  A teraz trochę czarnego humoru, na miejscu Sary, uważał bym z tą chęcią bycia w gazie, koleżanki z Niemiec mogą to źle odebrać...

 • solemn bywalec

  Powodzenia Saro, jesteś dla mnie Nykkaenenem wśród Pań.

 • bueno bywalec

  *skoczkini

 • bueno bywalec

  Moja ulubiona skocznia :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).