Znamy skład Polaków na PK w Titisee-Neustadt

 • 2015-02-25 15:06

Już w ten weekend (28 lutego i 1 marca) odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Tititsee-Neustadt. Na konkursy trener Maciusiak zabierze sześciu reprezentantów Polski.

Do Niemiec udadzą się Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Andrzej Stękała oraz Stanisław Biela.

PROGRAM ZAWODÓW:

27.02.2015, piątek

12:30 – oficjalny trening

28.02.2015, sobota

12:30 – seria próbna

13:30 – pierwsza seria konkursowa

01.03.2015, niedziela

12:30 – seria próbna

13:30 – pierwsza seria konkursowa


Tadeusz Mieczyński, źródło: www.pzn.pl
oglądalność: (8801) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  Kanapowa Kibicka

  Bez względu na to czy w kadrze stosuje się zasadę "czy się stoi czy się leży" czy nie (ja uważam, że panują tam sprawiedliwe zasady) łatwiej jest wywalczyć miejsce w kadrze 5 osobowej niz w mniejszej liczebnie. To tak jak z miejscami pracy albo miejscami na studia, bez wzgledu na to czy o przyjęciu zamiast egzaminów decydują również układy i korupcja łatwiej dostać sie na wymarzony kierunek czy stanowisko jeżeli jest więcej miejsc bo wiecej miejsc to automatycznie mniejsza konkurencja (mniej kandydatów/miejsce).

  A wracajac do Maćka, jezeli bedzie miał wyniki w PK (a poki co idzie mu nie najgorzej) to powinien otrzymać kolejną szansę pokazania się na tle kolegów startujących w PŚ. Otrzyma ją wcześniej (jeżeli wywalczy kwotę) lub później. I wtedy wszystko będzie miał w swoich rękach. Jeżeli będzie miał lepszy wynik niż koledzy to wróci do PŚ. I tu wracamy do prostej matematyki. W kadrze 5 osobowej łatwiej mu będzie wywalczyć miejsce niż w kadrze 4 osobowej, po prostu w szerszej kadrze będzie miał do przeskoczenia o jednego rywala mniej.

  Również pozdrawiam.

 • anonim
  dervish (profesor)

  Twój wywód jest jasny i czytelny, więc trudno się z nim nie zgodzić, ale jednak nie podoba mi się.
  Rzeczywiście nie mam kontrargumentów, bo niby skąd. Maciek skakał jak skakał w tym sezonie, ani lepiej, ani gorzej od innych... .
  Jednak raczej nie pisz o "ułatwieniu sobie drogi do stałej obecności w PŚ", bo akurat tutaj, w tym wypadku, nie zgadzam się z Tobą.
  Oglądając, obserwując jak to wygląda, to tak naprawdę moje zdanie na ten temat jest takie, że "Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ", a niektórym, "czy się stoi, czy się leży to i tak się należy" nawet udział w PŚ czy MŚ...

  pozdrawima

 • dervish profesor

  Maciej Kot walczy w COC o miejsce dla Polski czyli miedzy innymi także dla siebie, bo jest członkiem polskiej kadry.
  Jeżeli wywalczy zwiększenie kwoty to skorzystają na tym wszystkie kadry od juniorów poczynając na kadrze A kończąc.

  Główna korzyścią Maćka (pomijając ewentualną nagrodę jaką może być automatyczny start w najbliższych zawodach PŚ) będzie ułatwienie sobie drogi do stałej obecności w PŚ. Wszak o wiele łatwiej będzie wywalczyć miejsce w kadrze 5 niż 4 osobowej.

  Zwiększenie kwoty w PŚ oznacza także zwiększenie sumarycznej kwoty (PK+PŚ) z 10 do 11 miejsc. Tak wiec skorzystają na tym wszyscy pretendenci do udziału w zawodach rangi PK i wyższej.
  Po prostu będzie troszkę łatwiej załapać się do składów na poszczególne konkursy.

 • anonim
  Picia

  Czy Ty naprawdę uważasz, że Maciek Kot walczy w CoC o miejsce dla kogoś..., aby ten mógł wystąpić w PŚ?
  Wg mnie byłoby to dziwne. Jeżeli Maciek wywalczy w CoC dodatkowe miejsce, to ono powinno być dla niego - takie jest moje zdanie ;P

  Ps. Tak naprawdę, to żałuję, że Maciek Kot nie załapał się na MŚ zamiast ... (...). Kropki po to, by nie hejtować
  :D

 • Stinger profesor
  DamjanFras

  No właśnie obawiam się że sezon w Europie dla Tomasza Byrta się skończył dlatego że po MŚ dostępni już będą zawodnicy którzy są na MŚ.
  W Falun jest sześciu a na PŚ limit będzie max 5 tak więc jeden i tak z tej drużyny spadnie do PK tak więc o miejsce w składzie będzie jeszcze trudniej.

  Dlatego szkoda mi że Byrt nie dostaje teraz szansy ale mam nadzieję że jeśli będzie lepszy od kadrowiczów Maciusiaka to Maciusiak będzie konsekwentny i powoła najlepszych w tym Byrta.
  Inna sprawa jeśli rzeczywiście jego forma będzie słaba ale skoro ostatnio punktował w PK to po prostu mam nadzieję że przez ten czas który nie startował poprawił ze Szturcem swoją dyspozycję.

 • anonim
  Dobry skład...

  Na następny CoC 2 najsłabszych odpadnie, będą musieli zrobić miejsce dla 2 z Ms (prawdopodobnie Ziobro i Zniszczoł). Chyba ze Maciek zrobi jeszcze komuś 5 miejsce, bo ze Kot w tym sezonie wróci do PŚ to wątpię.

  Z takimi składami jakie obecnie mamy, to zawodnicy typu MiętusG i KotJ mogą już śmiało kończyć karierę, w przyszłym sezonie na krajówki w FC się nie łapią. Byrt (trudno, taka kolej żeczy...)2Miętus, Zapotoczny itp, jak w CoC dostaną szansę to będzie sukces. Przy 6+6 zawodników możliwe że nawet Biegun nie będzie się łapał do kadry B...ingerencja zgodnie z życzeniem
  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2015-02-25 20:15:30

 • dejw profesor
  @Ponurzyca

  Kot, zawodnik ze światowego TOPU poprzednich sezonów, ocierający się o podia, regularnie dobrze punktujący miałby teraz myśleć o tym że otwiera mu się szansa wygranej w generalce CoC, która nic nie daje?
  "Kompletnie schrzaniony sezon, może uratuje go chociaż ładnym pucharkiem za zwycięstwo w PK" - naprawdę sądzisz że Kot może myśleć w taki sposób?

  Jedyne logiczne wytłumaczenie regularnych obecnie startów Kota w PK jest takie że walczy o limit. Możliwe że nawet dla siebie.
  Co zresztą sam Maciek potwierdzał.

 • tlen weteran

  Jak można porównywać jakikolwiek sport z pokerem? Poker jest gra losową. Owszem umiejętności mają znaczenie, ale...siadzmy na 50 rozdań przeciwko kompletnemu jełopowi, który w każdym rozdaniu dostnaie karetę, a od czasu do czasu pokera i.. nasze umiejętności może włozyc w rzyć!
  Jeśli już chcesz porónywac, to do brydża sportowego. Tam możesz zagrać w turnieju 100 rozdań, za każdym razem dostając same blotki i.. wygrac turniej. Bo jesteś lepszy od zawodników którzy licytują z TAKA samą karta!

 • DamjanFras doświadczony
  Stinger

  widocznie nie da się mieć wszystkiego ..
  Szkoda, że nie ma Tomka, ale na całe szczęście nie ma w końcu Miętusa, a są Staszek Biela i Andrzej Stękała..
  Być może jeżeli Krzysio Biegun, nie daj boże, słabo by się spisał, to na ostatnie konkursy PK Tomek Byrt dostanie szanse..
  Ale akurat w tej selekcji nie mam nic do zarzucenia panu Maciusiakowi, myślę, że postawił na najlepszych i w końcu zrozumiał, że Mietowemu trzeba dać swoisty kopniak w tyłek, aby się obudził..
  Aczkolwiek Mietowy pewnie w kadrach na przyszły sezon się znajdzie, bo jest w magicnym " EVE-NEMENT TEAM " ...

 • anonim
  Bury

  Ciekawe teorie. Jeszcze nie słyszałem, żeby norweskie biegaczki i te sławne i te mniej brały udział w zawodach, żeby biec równo z pokorą. One biegną po to żeby wygrać, mało zmiażdżyć przeciwniczki.
  A co do pokera nie pokora, lecz wyrachowanie, blefowanie(przeciwieństwo pokory) pozwala ma wygrywanie ze słabszą kartą.

 • Xander początkujący

  W końcu nie ma Miętusa w składzie!

  Ogólnie chyba najlepszy skład jedzie na PK. Dobrze że Biela i Stękała dostana szansę. Jeszcze Bieguna bym wymienił na Kantykę. Ale z drugiej strony aż mi tak nie przeszkadza.

 • Ponurzyca profesor

  Jest jeszcze jedna opcja o której możemy nie wiedzieć.
  Być może Maciek ,,odpuścił" sobie już w tym sezonie PŚ (nie zadowalają go miejsca w 3 dziesiątce i ,,małe" punkty) i spróbuje zrobić czempionat w PK - do prowadzącego Semenica traci w tej chwili 249 pkt. Być może Anze, Miran, Jaka i drugi Anze ,,odpuszczą" start w Rosji bo powinni być w kwocie krajowej na Planicę. I wtedy szansa jeszcze bardziej się zwiększa.
  Jedna z możliwych możliwości... ;)

 • Toyminator profesor

  Dobry skład:) Prócz Bieguna..
  Stękała na PŚ? hahaha;D jeszcze nie w tym sezonie.
  Kot pewnie będzie piąty na ostatni period i dobrze,może w pŚ też się spisze.
  A co z Wolnym? hmmm też mnie to interesuje. Pewne jest to,że ujrzymy go dopiero na letnich zawodach.

 • Bury bywalec
  Kot i jego ambicje

  Kot naoglądał się Małysza jak był mały i teraz próbuje na siłę stworzyć z siebie taką gwiazdę. On za bardzo chce uzyskać jakiś wiekopomny wynik i zapisać się na kartach historii. Zapomina o tym co jest w tym sporcie najważniejsze - o spokoju i pokorze. Najlepsi skoczkowie mają jedną cechę wspólną są pokorni. Oczywiście jak przychodzą wielkie sukcesy to potem różnie bywa (np. Schlierenzauer - był super skoczkiem, ale za bardzo zaczął gwiazdorzyć i się posypał).
  Maciek już chce być gwiazdą mimo, że jeszcze niczego nie osiągnął. Zależy mu na wyniku, a nie na dobrym oddawaniu skoków.
  Podobna sytuacja jest np. w przypadku pokera. W tej grze nie zostaje się zwycięzcą dlatego, że ma się dobre karty, ale dlatego, że podejmuj się właściwe decyzje i robi się to z pokorą. Tylko ktoś kto podchodzi do rozgrywki na chłodno, bez parcia na wynik jest w stanie wygrać. Jeżeli ktoś skupia się na wyniki od razu zaczyna się stresować i przestaje racjonalnie myśleć. W skokach działa ten sam mechanizm. Nastawienie na wynik zawsze rodzi stres. Kot nie potrafi sobie z tym poradzić i ot jest jego jedyny problem. Jeżeli go przezwycięży to będzie wielkim mistrzem.

 • dervish profesor
  -

  Dobrze, ze do składu wraca Biela. Krzysiek Biegun też mógł dostac wolne, ale w sumie nie dziwie się, ze dostał jeszcze jedna szansę. Jezeli jej nie wykorzysta to w nastepnych zawodach zapewne nie znajdzie miejsca w kadrze na PK.  Co do Macka, to tak jak już wcześniej pisałem. Moim
  zdaniem, jeżeli wywalczy kwotę to w nagrodę szansę występu w najbliższym
  PŚ powinien dostać z automatu.

  Tak było w przypadkach innych "zesłańców" czyli: Olka, Dawida i Klimka. A dalej w zależności od tego czy załapie się do najlepszej krajowej piątki.

  jezeli Maciek nie wywalczy kwoty to jego pozycja będzie słabsza, ale i tak ze wzgledu na dobre wystepy w PK, powinien dostać szansę skonfrontowania sie z kolegami z kadry A. Być może w takim przypadku taka konfrontacja nastąpi w PK rozpoczynającym kolejny period (w przypadku niewywalczenia kwoty do PK może spaść włącznie z Maćkiem aż 3 spośród 7 naszych najlepszych skoczków), albo na zasadzie rotacji w jednym z pierwszych konkursów PŚ.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2015-02-25 16:14:39

 • Saymon19 weteran
  Jarek42

  Jedynym miejscem, gdzie Kot może "pokazać na co go stać" jest impreza mistrzowska, na której zdobyłby medal bo ma ku temu predyspozycje, ale jego "ja" i dążenie do skakania na 120% mu na to nie pozwala...

 • Jarek42 stały bywalec

  Ja kibicuję Kotowi. Niech pokaże na co go stać.

 • anonim
  Andrzej Stękała

  Forma Andrzej cały czas rośnie. Wczoraj skoczył 133 metry na Wielkiej Krokwi. Na PŚ w tym sezonie nie ma co liczyć, ale może zadebiutuje w LGP.

 • Stinger profesor

  Co do Stękały i jego starcie w PŚ.
  Teraz nie ma szans na PŚ, po pierwsze są lepsi a po drugie mało miejsc.
  Trochę mi szkoda że Maciusiak nie powołał go w styczniu na PK w Wiśle. Wydawało się że jest w niezłej formie tak więc mógł tam walczyć z Leją i Rudą o miejsce w krajówce na PŚ w Wiśle albo zmienić najsłabszego na Zakopane zamiast Miętusa.

  Myślę że wtedy Maciusiak popełnił błąd. Nie wiem czy Andrzej dałby radę wywalczyć sobie miejsce w składzie na PŚ ale wiem że wtedy powinien skakać w PK. Nie dostał takiej szansy i po dobrym sezonie niestety prawdopodobnie skończy go bez szansy startu w PŚ.

 • pawelf1 profesor
  Kot

  ..to pojedzie na PŚ tylko wtedy jak wywalczy dodatkowe miejsce . Być może . Bo to też pewne nie jest . Gdyby cała piątka na dużą skocznię uplasował się w 20, ciężko Kruczkowi byłoby kogoś odstrzelić .Może jako 6 na zmianę. Pewna startu w PŚ w Skandynawii będzie pewnie tylko czwórka na drużynówkę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).