OOM: Polscy juniorzy rywalizowali na Słowacji

• 2015-02-26 23:39

Dziś w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2015 rozegrano konkurs skoków w kategoriach junior A i junior B na skoczni normalnej. Niestety z uwagi na fakt, iż stan Średniej Krokwi nie pozwala na organizowanie na niej nawet zawodów rangi krajowej, zawody odbyły się w słowackim Szczyrbskim Jeziorze.

W kategorii junior A zwyciężył Łukasz Podżorski, który uzyskał 95,5 i 89 m. Na drugim miejscu znalazł się Adam Ruda (93 i 92,5 m. ), a brązowy medal zdobył Krzysztof Leja (89,5 i 88 m.). Na starcie stanęło 17 zawodników.

W kategorii Junior B, podobnie jak na dużej skoczni, triumfował Dominik Kastelik po skokach na 94 i 92 m. Srebro wywalczył Paweł Gut (92,5 i 92 m.), a brąz z dużą stratą do wyżej wymienionej dwójki wywalczył Paweł Twardosz (82,5 i 80,5 m.). W tej kategorii sklasyfikowano 16 zawodników.