Dziennikarze też skakali w Zakopanem!

• 2004-01-22 12:33
W biurze prasowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbył się coroczny turniej dziennikarzy, którzy zjechali do polskiej stolicy sportów zimowych, by komentować wyczyny Adama Małysza i jego konkurentów...

Dziennikarze rywalizowali "wirtualnie" na ekranie komputera - zamiast nart trzymali w ręce myszkę. Organizatorem konkursu była Dobra Gra, wydawca gry "Skoki Narciarskie 2004".

W sobotnim konkursie rozgrywanym na skoczni w Bischofschofen (K-120) wzięło udział ponad 25 dziennikarzy z całego kraju, w tym przedstawiciele Życia Warszawy, Eurosportu, TVN 24, Gazety Wyborczej, Polityki, a także zawodnicy z niemieckich stacji telewizyjnych RTL i ZDF.

Triumfowali Polacy - zwyciężył nasz kolega redakcyjny Damian Pietrzak "witeck", drugie miejsce zajął Michał Rosiak z Życia Warszawy, a na trzecim stopniu wirtualnego podium stanął Jakub Kwiatkowski z Eurosportu.

Wielkie emocje zapowiadały już piątkowe treningi oraz kwalifikacje, które wyłoniły 15-stu najlepszych zawodników biorących udział w sobotnim finale. Kwalifikacje zdecydowanie wygrał Wojciech Szatkowski (jeden z redaktorów serwisu Skijumping.pl), przed Damianem Pietrzakiem.

Jednak podczas finałowego konkursu nikt nie był w stanie pokonać Damiana Pietrzaka, który oddał dwa najdłuższe skoki w obu seriach. Pogoda na skoczni była wyśmienita, wiał przedni wiatr o sile 2 - 2,5 m/s i wszyscy zawodnicy startowali w zbliżonych warunkach.

Finał konkursu był filmowany przez ekipę telewizji TVN24, która następnie wyemitowała relację z imprezy. Zwycięzca w nagrodę otrzymał dużą butelkę Martini, egzemplarz gry "Skoki Narciarskie 2004" z autografem Adama Małysza oraz książkę Wojciecha Szatkowskiego pt. "Od Marusarza do Małysza".

W niedzielę odbył się konkurs lotów narciarskich w Harrachowie (K-185), w którym triumfował Michał Rosiak z Życia Warszawy (odległość 215,5 metra), drugie miejsce zajął Wojciech Szatkowski (213,5 metra) z oficjalnej strony zawodów w Zakopanem (który mimo wygrania piątkowych kwalifikacji nie mógł wziąść udziału w sobotnim konkursie) - a trzecie miejsce przypadło Markowi Kaczmarczykowi z redakcji sportowej Canalu +. W niedzielnym konkursie nie wziął udziału zwycięzca sobotnich zmagań...