Jan Ziobro "Boli to bardzo"

 • 2015-03-07 23:34

Jan Ziobro po dzisiejszym konkursie miał prawo czuć się zawiedziony swoją dyspozycją. Obie jego próby nie były zbyt udane i ostatecznie polska drużyna uplasowała się na 4. miejscu.

– Robiłem wszystko, co w mojej mocy dziś, ale nie oddałem tutaj ani jednego dobrego skoku. Boli to bardzo, nawet bardziej niż konkurs indywidualny, bo to jest jednak drużyna i tutaj chłopcy naprawdę spisali się na medal. Była szansa na dobry wynik, a ja po prostu zepsułem dwa skoki i nie pomogłem im w tym. Tak jak mówię, chłopcy zasłużyli dzisiaj na medal, a ja nie dołożyłem do tego medalu nic od siebie - mówił zawiedziony Ziobro.

Mimo wszystko nikt z pozostałych kadrowiczów nie wini skoków Janka i podkreślali rolę drużyny jako całości. – Tak, cała drużyna skacze, ale w drużynie musi być dobrych 8 skoków, a my mieliśmy dzisiaj tylko 6. Moich nie można zaliczyć do dobrych i ciężko się jest cieszyć, jeżeli nie pomogłem drużynie.

Co poszło nie tak? – Trochę przelatywałem na progu. Pierwszy skok troszkę przeleciał, a później w drugim troszkę spadła mi prędkość i strzeliły mi tylko kolana do tyłu, no i nie odleciało. Walczyłem ile mogłem, ale nic więcej nie dałem rady z tego zrobić, bo po prostu nie był to dobry skok na progu. Tak to wyglądało.

Czy miał tu jakieś znaczenie brak serii próbnej, czy nie dopisały również warunki? – Tutaj nie można zwalać winy na warunki czy na brak próbnej serii, wszyscy mieli tak samo. Po prostu ja tutaj dzisiaj przyznaję się do błędu, skakałem słabo i nic innego nie jest tutaj przyczyną tego, że te skoki były słabe, tylko ja.

Jeszcze wczoraj w kwalifikacjach Ziobro skakał bardzo dobrze, można więc mieć nadzieję, że jutro sytuacja ulegnie poprawie. – Tak, jutro jest kolejny dzień. Na pewno to, że dzisiaj jestem smutny, nie oznacza, że jutro nie będę walczył. Będę się starał oddawać jak najlepsze skoki, na jakie mnie stać w tym momencie. Tak jak mówię: boli to bardzo, jeżeli wszyscy dziś skakali dobrze, a ja od siebie nic nie dołożyłem. Dla mnie konkurs drużynowy jest cenniejszy niż indywidualny, bo pracuje się tutaj na całą drużynę. Dlatego jestem taki smutny, bo chłopcy skakali dobrze, a mi nie wychodziło.

Podsumowując, można zaryzykować stwierdzenie, że lepiej być smutnym dziś, a nie po konkursie drużynowym w Falun. – Tak, na pewno tak można powiedzieć, choć dzisiaj tutaj była, szczerze powiedziawszy, jeszcze większa szansa na zdobycie lepszego miejsca, niż w Falun. Ale cóż, nie wyszło. Falun było udane, jesteśmy zadowoleni, wyjeżdżaliśmy stamtąd z głowami podniesionymi do góry. Zdobyliśmy medal i cieszymy się dalej z tego.

Korespondencja z Lahti, Tadeusz Mieczyński i Anna Libera


Anna Libera, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6882) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  JZ

  ziobro ty ciapo !!!!!!!!
  puchar kontynentalny czeka !!!!!!!!!!

 • anonim

  Może sprowadzi do to trochę na ziemie, bo po pierwszym konkursie na MŚ poczuł się bóg wie jaką gwiazdą, która zawsze ma miejsce w składzie mieć zapewnione. Trochę pokory, panie Janku, bo wczoraj mogło, i powinno być drugie miejsce.

 • MatiFan weteran
  -

  Nie ma co ukrywać, bo Janek wczoraj zawiódł i przez jego wczorajsze słabe skoki straciliśmy prawie pewne już podium, ale taki jest sport i liczę, że Janek pokaże duszę wojownika i i będzie skakał dziś na miarę oczekiwań. Wierzymy w Ciebie Janek i zapomnij o wczorajszym dniu.

 • Andrzej początkujący
  Pokora.

  Chlopie uderz się w piersi i przepros trenera a następnym razem po zajęciu 8 miejsca więcej pokory bo tak naprawdę to tylko 1 miejsce się liczy a pozostałe pozostawiają niedosyt.

 • andbal profesor
  Janek

  Może nauczy go, że nie powinien rzucać fochy jak na MŚ po tym jak nie został wystawiony do zawodów ind. Trochę pokory i refleksji sie przyda.

 • anonim
  Zly

  Nie ma co go bronić. I co to za argument ciekawe jak wy byście skoczyli? A co ja skoczek? Myśl człowieku zanim zadasz tak głupie pytanie. Jeśli zawale jakieś np tłumaczenie to odpowiadam za to . Jan powinien rownież odpowiedziec

 • zibiszew profesor
  Dzień

  Każdemu zdarza się gorszy dzień.Głowa do góry!Zapomnieć i skakać!

 • Maciek5052 bywalec

  Dajcie już spokój......Janek akurat tego dnia był w słabszej dyspozycji....tragedii nie ma !

  Zamiast wesprzeć w trudniejszych chwilach , większość kibiców potrafi tylko krytykować.....wstyd .

 • IIona początkujący
  -

  Nie czepiajcie się go tak.
  Janek wie, że zepsuł swoje skoki, bo taka prawda, ale zwróćcie uwagę, że jest jeszcze młody, niedoświadczony i może nie potrafi sobie poradzić z taką presją psychicznie.
  Ciekawa jestem jak wy byście skakali.
  Janek po prostu musi nauczyć się tak jak Kamil (pamiętamy jak kiedyś potrafił psuć skoki) opanowania, spokoju i powtarzalności.
  Janka to naprawdę boli i dało się to po nim wyczuć.
  Mam nadzieję, że w indywidualnym będzie lepiej.

 • anonim
  polska tradycja trzech

  Jak nie Mateja to Ziobro. Zawsze znajdzie się ten czwarty, który spartoli robotę drużynie. Boli panie Janie, bo ma boleć i będzie bolało. Niestety kibiców niewinnych też boli. Więc niech Pan nie gada tylko weźmie się za robotę. Za te pieniądze trzeba coś pokazać, a nie biadolić jak baba.

 • anonim
  trudno

  Ziobrę raz wyciągnęli z tarapatów na MŚ koledzy, drugi raz się nie udało. Liczyłem, że na MŚ skakał będzie brązowy medalista Kubacki zamiast Ziobry, ale zdobyli nowy medal, więc nie było co narzekać. Równie dobrze z Kubackim lub Zniszczołem zamiast Ziobry mogło być tak samo (powtórka brązu) albo lepiej (srebro), albo gorzej (kompletna klęska). Tak samo dzisiaj, gdyby zamiast Ziobry był Zniszczoł czy Kubacki mogło być i lepiej, i gorzej. A żaden nie dawał gwarancji. Najważniejszy w sezonie start już jednak był, medali nikt nie zabierze ani Ziobrze ani Kubackiemu.

 • anonim
  A tam

  TRUDNO. Głowy do góry i jedziemy dalej. Japończycy się cieszyli. Ale na MŚ to MY mieliśmy medal, a nie oni. A o ich 3 miejscu w Lahti nikt pamiętać nie będzie. Ziober bier sie w garść chłopie i w następnym sezonie będzie petarda. Pozdrawiam :)

 • dervish profesor

  Janek jest jednak bardzo nierówny. Na MŚ było podobnie. Gdyby był stabilniejszy to nie miałby problemów z wywalczeniem miejsca na konkurs na dużej skoczni. Potrafi oddawać bardzo dobre skoki ale na te chwilę jest bardzo nieregularny. Na 3 skoki najczęściej odda jeden bardzo dobry i jeden zepsuje, a jeden będzie normalny.

 • dejw profesor

  Ziobro oddawał wczoraj dobre, solidne skoki na poziomie połowy drugiej dziesiątki. Dziś z takimi wynikami nie zdobyłby nawet punktów.
  Z czego wynika tak nagła i gwałtowna zapaść? I to wcale nie pierwsza w tym sezonie. Głowa, presja? Akurat dzisiaj, po tym co pokazał w Falun? No jakoś nie wierzę. Już prędzej wciąż bardzo nierówna, nieustabilizowana forma, niepewność w tym czy "wizja" (wybacz Macieju) na skok jest właściwa.
  Oczywiście, walczyć jutro trzeba, bo akurat Janek ma o co. Tylko że w świetle dzisiejszych skoków moje oczekiwania co do jego jutrzejszego startu zostały solidnie zredukowane.

 • jakledw12 weteran

  Dobrze, że chociaż uleciał te 112,5 w drugim skoku... 5 miejsce to byłaby niesamowita kompromitacja. Tak, tylko (mam nadzieję) wypadek przy pracy.

 • Stinger profesor

  Dobrze że Janek wie że zepsuł skoki, nie chodzi o to żeby teraz wieszać na nim psy tylko o to żeby sam Janek wiedział co poprawić by drugi raz tych błędów nie poprawiać.

  Cóż szkoda tych skoków, a przede wszystkim tego drugiego skoku Janka. Podium było nie realne a pewne właśnie do tego drugiego skoku Ziobry...

 • tak początkujący
  -

  mnie też to boli, ale trzeba walczyć dalej a co

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).