Składy Finlandii i Słowenii na finał w Planicy

 • 2015-03-18 11:06

W najbliższy czwartek w słoweńskiej Planicy odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje do piątkowego konkursu lotów narciarskich na nowej skoczni HS 225. Na starcie stanie m.in. czterech Finów oraz aż trzynastu reprezentantów gospodarzy.

Skład Finlandii na PŚ w Planicy (HS 225):

- Lauri Asikainen (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jarkko Maeaettae (34. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Janne Ahonen (61. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Harri Olli (85. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015).

Skład Słowenii na PŚ w Planicy (HS 225):

- Peter Prevc (2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jernej Damjan (14. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jurij Tepes (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Nejc Dezman (24. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Matjaz Pungertar (25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Robert Kranjec (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Cene Prevc (57. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Anze Lanisek (59. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Anze Semenic (71. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Tomaz Naglic (73. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Rok Justin (75. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jaka Hvala;

- Miran Zupancic.


Dominik Formela, źródło: skijumping-online.com
oglądalność: (6374) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Nie mam pojęcia po co ten Ahonen wrócił facet dwa razy kończył karierę i dwa razy wracał z bardzo mizernym skutkiem.
  On nie jest wstanie już nigdy nawiązać walki z czołówką.
  Całą swoją karierę rozmienił na drobne.
  Aż żal patrzeć na jego męczarnie.

 • zachwa początkujący

  Co się stało z Hvalą? Miał rewelacyjny sezon 2012/2013, a potem równia pochyła. Po zwycięstwie w Klingenthal się posypał.

 • anonim

  @Pijany kibic
  A 13 Polaków w Wiśle i Zakopanem to nie jest przesada?

 • anonim

  Dla mnie tylu Słoweńców to lekka przesada panowie . A wam jak sie wydaje??

 • zloty_medalista weteran
  @DamjanFras

  no, mnie to też ciekawi, ale w ostatnich latach skoczkowie słoweńscy, którzy radzili sobie bardzo dobrze w PK, jednak nie dawali rady w PŚ, vide: Justin w zeszłym sezonie, Hvala w tym, podobnie Naglić (choć on co nieco w zeszłym sezonie naciułał), Dezman też długo nie mógł PK przełożyć na grunt PŚ. Choć teraz Semenić skacze u siebie, w Rosji był wyraźnie najlepszy, więc sądzę, że mu pewnie lepiej niż przeciętnemu skoczkowi, który wchodzi do PŚ z PK i na skoki na miarę trzeciej dziesiątki jak najbardziej go stać.

 • zloty_medalista weteran
  @DamjanFras

  no, mnie to też ciekawi, ale w ostatnich latach skoczkowie słoweńscy, którzy radzili sobie bardzo dobrze w PK, jednak nie dawali rady w PŚ, vide: Justin w zeszłym sezonie, Hvala w tym, podobnie Naglić (choć on co nieco w zeszłym sezonie naciułał), Dezman też długo nie mógł PK przełożyć na grunt PŚ. Choć teraz Semenić skacze u siebie, w Rosji był wyraźnie najlepszy, więc sądzę, że mu pewnie lepiej niż przeciętnemu skoczkowi, który wchodzi do PŚ z PK i na skoki na miarę trzeciej dziesiątki jak najbardziej go stać.

 • anonim

  Kiedy ms w lotach ??

 • szulcu96 początkujący

  Ciekawostka jeśli chodzi o Ahonena i jego występy na mamutach:
  Ostatni raz Fin startował na mamuciej skoczni w Vikersund 2011, gdzie nie udało mu się przejść przez kwalifikacje.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Mnie ciekawi co pokaze Semenic, który nokautował wszystkich w Tagile.
  Czy znowu się spali i będzie bulił, czy jednak uda mu się skakać na miarę punktów ??

 • Stinger profesor

  Wreszcie Janne Ahonen na lotach. Ciekaw jestem jak będzie latał. Pamiętam ten jego lot na 240 metr na starej Letalnicy. Chciałoby się żeby i teraz tak poszybował.

 • anonim

  Dobrze znowu widzieć Ahonena w Planicy. Poprzednio startował tam na MŚwL w 2010 r., a w PŚ - w 2008 r., a więc jeszcze przed pierwszym zakończeniem kariery.

 • Ujfry bywalec

  I w ogóle nie mogę się doczekać tych lotów na Letalnicy i magii tej skoczni. Vikersund to jednak nie to samo, a atmosfera panująca w Planicy jest fantastyczna

 • Ujfry bywalec

  Liczę, że Harri przypomni sobie jak się lata i co najmniej powtórzy skok z kwalifikacji w Vikersund (205,5m), a może nawet lepiej.

 • zloty_medalista weteran

  Jak zobaczyłem zdjęcie Ahonena przy newsie o Planicy, który informuje o tym, że tam wystartuje, to od razu przed oczami pojawił mi się jego skok na 240 metrów i myśl, że dobrze by było, aby zaatakował ten wyczyn, ale tym razem już ustał. Szkoda, że to jednak praktycznie niemożliwe.

 • Mirek GZ początkujący
  No i Fajnie :)

  Tak jak w tytule

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).