Łukasz Kruczek:" Idealny konkurs Klimka"

 • 2015-03-20 22:17

O błędach, manewrowaniu długimi deskami, idealnych skokach, pogodzie i zakrywaniu torów podczas konkursu opowiedział nam po piątkowych zawodach szkoleniowiec polskiej kadry Łukasz Kruczek.

Chwile grozy przeżyli dziś na trybunach i przed telewizorami kibice przy skoku Piotra Żyły. Wiślanin nierówno wyszedł z progu, stracił równowagę i walczył o to, by bezpiecznie wylądować na buli. "Błąd, który popełnił Piotrek, nie jest dla niego czymś nowym. Wczoraj też go popełnił, ale z tego wyszedł i jeszcze daleko zaleciał. Dziś mu się też w pierwszym momencie wydawało, że jeszcze z tego wyjdzie z ładnym skokiem. Na mniejszych skoczniach da się takie błędy naprawić ale na mamucie jest za dużo prędkość i trudniej jest manewrować deskami o długości dwóch i pół metra. Są zawodnicy, którzy z takich błędów nie wychodzą, poddają się. Piotrek dał radę." - zaznaczył Łukasz Kruczek.

Jak trener ocenia skoki pozostałych zawodników? "Dawid nie wykonał swojego zadania, jego zadaniem był dobry skok. Była szansa na dodatkowe miejsce latem a tak będziemy mieli pięć. W przypadku Kamila i Klemensa mieliśmy dobre loty. Kamil skoczył pierwszy taki skok, jak miał skoczyć. Drugi był lekko spóźniony a tu nie ma marginesu błędu. Tu aby liczyć się w czołówce to musi wszystko idealnie pasować. Klimek idealnie - to był chyba jeden z jego lepszych konkursów pucharowych. To nie był łatwy konkurs przy tak zaciętej rywalizacji. Wywiązał się ze swojego zadania bardzo dobrze" - ocenił swego podopiecznego trener.

Walka o Kryształową Kulę będzie się toczyć do końca a forma poszczególnych zawodników jest prognozą emocjonujących konkursów zarówno jutro jak i w niedzielę. "Bardzo fajnie się ta rywalizacja układa. Na koniec mogą być obie opcje, sprawa jest otwarta do ostatniego skoku. Jeśli chodzi o pogodę, to organizatorzy liczą na to, że warunki będą podobne jak w czwartek. Obsługa techniczna ma zasłaniać tory po każdym zawodniku, żeby słońce ich nie roztapiało. Na starej skoczni była taka stała zasłona, która rzucała cień, tutaj nie zdążyli jej jeszcze wybudować" - zakończył szkoleniowiec.

Korespondencja z Planicy, Tadeusz Mieczyński


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6494) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Pouczajacy filmik

  ale nie dla gimbusów i antyKruczkowatych czy oszołomów hejterów

  http://leanpassion.pl/pl/tekst/170/kruczek-historia-nieznana.html

 • zloty_medalista weteran

  No jak 17 miejsce to konkurs idealny, to ja nie mam pytań. Brawa za ambicję dla naszego trenera, takie słowa utwierdzają w przekonaniu, że już dawno powinna nastąpić zmiana na stanowisku trenera kadry.

 • asd początkujący
  @Mati

  http://leanpassion.pl/pl/tekst/170/kruczek-historia-nieznana.html

 • anonim
  Sponsor Kruczka

  Hej, nie wiecie co to za firma na kolnierzyku Kruczka?

  Mati

 • anonim

  Najpewniej przyczyna jest bardzo prosta - jest po prostu znacznie cięższy niż np. Stoch. Nie wiem czy gdzies jest oficjalnie waga, ale nawet "na oko" widać że Semenic jest wysoki, więc może być to. Tak samo jest np. w przypadku Kubackiego - ma zazwyczaj nawyższe prędkości z naszych.

 • DamjanFras doświadczony
  @Stinger

  w pierwszym skoku, gdzie Klimek maił huragan pod narty dostał dobre noty, 54 punkty za styl, trzy 18 mu się liczyły do noty, w drugiej serii dostał słabe noty, ale za to lot był rewelacyjny, 218,5 metra i plus 12 punktów za niekorzystne warunki..

 • apollo początkujący
  @Alex pojtner

  Semenic po prostu wrzucił głaz na swoje plecy i upuścił go tuż przed wyjściem z progu. Potwierdzone info

 • dejw profesor

  Semenic w pierwszej serii ruszał z wyższej belki.
  Choć mimo to różnica i tak jest bardzo duża. Słoweniec jest jednym z najszybciej rozpędzających się na progu, a Stoch w Planicy pod tym względem bardzo dużo traci, może za mało agresywna pozycja dojazdowa. Co wcale nie przeszkadza w lotach pod 230 m.

 • anonim

  Dobra.
  Może tu ktoś to mi wyjaśni.
  Jakim cudem Semenić miał o 3.4 km/h lepszą prędkość od Stocha z tej samej belki?

 • Stinger profesor

  Nie nazwałbym tego konkursem idealnym w wykonaniu Klimka.
  Co prawda miejsce niezłe ale stracił sporo na notach, a poza tym w 1 serii miał jeden z lepszych jak nie najlepszych wiatrów pod narty... Moim zdaniem mógł polecieć dalej mimo tego że tak wyraźnie pobił swoją życiówkę.

 • aaa początkujący

  DLA KRUCZKA TO NAWET TE PODSKOKI kUBACKIEGO ROBIA WRAZENIE

 • Michał początkujący
  @thb

  Zapewne tak, ale to jest wina tego, że dziś Kubacki zawalił swój skok, poza tym Kubacki nie jest zawodnikiem na mamuty, na których dużo lepiej radzi sobie Zniszczoł.

 • anonim
  thb

  w niedziele skacze tylko najlepsza 30 pucharu świata

 • szulcu96 początkujący

  Dawid Kubacki nie tylko nie wykonał swojego zadania, ale też kompletnie zawalił ten konkurs. Nie zdołał nawet wyprzedzić żadnego zawodnika w stawce, poza oczywiście Piotrem Żyłą.

 • anonim

  "Była szansa na dodatkowe miejsce latem a tak będziemy mieli pięć." czy to znaczy że w niedzielę Dawid już nie będzie miał szansy na zdobycie punktów?

 • asd początkujący

  Jasne, nad ladowaniem powinien troszke popracowac, ale trzeba tez pamietac o tym, ze to byly jego pierwsze skoki na taka odleglosc w zyciu, wiec pewnie adrenalina byla ogromna i zrobila swoje - wazne ze ustal i nastepnym razem podejdzie do tego juz pewniej.

 • anonim
  Klimek

  Powinien poprawić podchodzenie do lądowania, bo robi to dość niebezpiecznie

 • Niemily stały bywalec

  Idealny? Powiedzmy dobry konkurs Klimka.
  Poprosze jakąs mądrą głowe, która opublikuje wszystkie do tej pory pobite zyciówki w Planicy. Z góry dziekuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).