Velta i Lundby ze złotem w mistrzostwach Norwegii

 • 2015-03-28 23:16

Mistrz Świata z Falun, Rune Velta wywalczył dziś w znakomitym stylu tytuł mistrza Norwegii. Rywalizacja o krajowy prymat miała miejsce na skoczni HS 100 w Heddal.

Velta oddał skoki na odległość 97 i 99 metrów. Co warte podkreślenia za swój skok w drugiej serii otrzymał od sędziów aż cztery noty 20-punktowe. 13,5 pkt. straty do triumfatora odnotował srebrny medalista, Kenneth Gangnes, skacząc na 96,5 i 97 m. Trzecie miejsce wywalczył Tom Hilde po skokach na 97 i 94 m.

Tytuł mistrza Norwegii mógł zgarnąć dziś Phillip Sjoeen, jednakże pierwszy skok na odległość 105 metrów zakończył upadkiem i nawet bardzo dobra próba w drugiej serii zakończona lądowaniem na 102 metrze nie pozwoliła młodemu Norwegowi wedrzeć się do strefy medalowej.

W konkursie nie wzięli udziału Anders Fannemel, Anders Jacobsen i Anders Bardal, który zakończył sportową karierę.

Tytuł mistrzyni Norwegii przypadł Maren Lundby, a złoto dały jej skoki na 103,5 i 93,5 metra. Druga była Line Jahr po próbach na odległość 100,5 i 90,5 m. Brązowy medal wywalczyła Anette Sagen, która już oficjalnie zakończyła karierę zawodniczą. Trzecie miejsce dały jej skoki na 97 i 92 m.

Pełne wyniki w formacie PDF ==>


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4242) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  AB

  Martwi mnie że w konkursie mężczyzn na 62 miejscu uplasował się Andreas Breivik, odnoszący kiedyś duże sukcesy w Biathlonie...

 • Major_Kuprich profesor
  "Bardal zakończył karierę, więc nic dziwnego że nie startował"

  Po co komentować coś, co jest oczywiste.

 • anonim

  Forfang to już się dziewczyną zajął chyba i na wakacjach.

  Noty dla Gangesa od 17,5 do 19 :p

 • Stinger profesor

  Rune Velta kończy świetnym sezon złotem mistrzostw Norwegii. Brawo.
  Gangnes skakał równo cały sezon i dzisiaj pokazał że jest w czołówce skoków Norweskich.
  Hide pokazał trochę rywalom i trenerowi że nie jest taki najgorszy. Będzie walczył.

  Szkoda upadku Sjoeena, mógł mieć złoto, a srebro byłoby pewne.
  Forfang słabo ale on i tak miał świetny sezon.

  Szkoda że nie startowali Fannemel i Jacobsen. Myślę że walczyliby o złoto z Veltą.

  Sklett bardzo słabo, podobnie jak Berggaard. Ciężko będą mieli wrócić choćby to niezłego skakania na poziomie trzeciej dziesiątki PK.

  Bardal zakończył karierę więc nic dziwnego że nie startował.

  Ludnby i Jahr nie mają w tej chwili żadnej konkurencji więc nic dziwnego że zajęły dwa pierwsze miejsce.
  Sagen z tego co pamiętam zakończyła karierę ale jeszcze dobywa brąz.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).