Velta i Lundby ze złotem w mistrzostwach Norwegii

• 2015-03-28 23:16

Mistrz Świata z Falun, Rune Velta wywalczył dziś w znakomitym stylu tytuł mistrza Norwegii. Rywalizacja o krajowy prymat miała miejsce na skoczni HS 100 w Heddal.

Velta oddał skoki na odległość 97 i 99 metrów. Co warte podkreślenia za swój skok w drugiej serii otrzymał od sędziów aż cztery noty 20-punktowe. 13,5 pkt. straty do triumfatora odnotował srebrny medalista, Kenneth Gangnes, skacząc na 96,5 i 97 m. Trzecie miejsce wywalczył Tom Hilde po skokach na 97 i 94 m.

Tytuł mistrza Norwegii mógł zgarnąć dziś Phillip Sjoeen, jednakże pierwszy skok na odległość 105 metrów zakończył upadkiem i nawet bardzo dobra próba w drugiej serii zakończona lądowaniem na 102 metrze nie pozwoliła młodemu Norwegowi wedrzeć się do strefy medalowej.

W konkursie nie wzięli udziału Anders Fannemel, Anders Jacobsen i Anders Bardal, który zakończył sportową karierę.

Tytuł mistrzyni Norwegii przypadł Maren Lundby, a złoto dały jej skoki na 103,5 i 93,5 metra. Druga była Line Jahr po próbach na odległość 100,5 i 90,5 m. Brązowy medal wywalczyła Anette Sagen, która już oficjalnie zakończyła karierę zawodniczą. Trzecie miejsce dały jej skoki na 97 i 92 m.