Sklett i Ingvaldsen kończą karierę

 • 2015-03-29 13:57

Dzisiejsze drużynowe mistrzostwa Norwegii będą ostatnim konkursem dla Vegarda Skletta i Ole Mariusa Ingvaldsena – taką informację podał klub Trønderhopp na swojej stronie na Facebooku.

Ole Marius IngvaldsenOle Marius Ingvaldsen

Obaj zawodnicy żegnają się więc ze skokami w wieku 29 lat. Co ciekawe, debiutowali oni w Pucharze Świata w tym samym czasie – miało to miejsce w Trondheim w grudniu 2008 roku, jednak Sklettowi nie udało się wtedy przebrnąć przez kwalifikacje. Od tamtego czasu rywalizowali w zawodach PŚ tylko sporadycznie, pokazując się znacznie częściej w Pucharze Kontynentalnym.

Vegard Haukø Sklett swoje największe sukcesy odnosił w sezonie 2011/2012, który ukończył na 16. miejscu w generalnej klasyfikacji PŚ, będąc drugim najlepszym reprezentantem Norwegii. Kilkukrotnie ocierał się wtedy o podium, plasując się m.in. na 4. i 5. miejscu w Sapporo, a także na 5. miejscu w Bad Mitterndorf. Bardzo dobrym okresem kariery Skletta był ponadto sezon 2008/2009, w którym Norweg zajął 10 miejsce w Pucharze Kontynentalnym, wygrywając konkursy w Sapporo i Bischofshofen. W ostatnich dwóch latach Sklett nie rywalizował jednak na arenie międzynarodowej, co związane było ze słabymi wynikami oraz brakiem sponsorów.

Ole Marius Ingvaldsen swój najlepszy występ w Pucharze Świata odnotował w Engelbergu w sezonie 2013/2014, zajmując wtedy 9 miejsce. Podobnie jednak jak Sklett, częściej i z większym powodzeniem startował w Pucharze Kontynentalnym – w sezonie 2011/2012 zajął nawet 9. lokatę w klasyfikacje generalnej tego cyklu. Nigdy nie udało mu się jednak stanąć na najwyższym stopniu podium. W minionym sezonie punktował raz w zawodach PŚ (27. lokata w Vikersund), a także raz w PK (24. miejsce w Renie), poza tym startował jednak głównie w zawodach krajowych.

Olga Maciejewska, źródło: Informacja własna

oglądalność: (9867) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tak początkujący
  -

  z Lindstroemem kojarzy mi się jedynie jego 'podpis' na mleku :D oczywiście też 232.5 na Planicy, widziane zaledwie na youtubie.

 • anonim
  Za duża konkurencja

  a co z Hilde? Jakiś załamany był, nie skończył kariery czasem?

 • Cronomaster początkujący
  Cronomaster

  Sklett się naprawdę bardzo dobrze zapowiadał, szkoda że nic z tego nie wyszło.

 • Stinger profesor

  Zakończenie kariery Skletta jakoś mnie nie dziwi.
  Kontuzja i słaba formy nie pozwoliły mu wrócić do dawnej formy.

  Ingvaldsen mnie zaskoczył. Stary nie jest, punktował w tym sezonie w PŚ tak więc tego się nie spodziewałem.

 • anonim

  @filip12345
  dzięki za info.

 • anonim
  Koniec kariery

  Najpiękniejsze zakończenie kariery miał Adam Małysz odchodząc w blasku i chwale. To było wielkie wydarzenie w środowisku skoków narciarskich. Zakończyć karierę będąc aktualnym dwukrotnym vice-mistrzem olimpijskim, brązowym medalistą mistrzostw świata i 3 skoczkiem w sezonie w ogóle, to jest kapitalna sprawa :)

 • filip12345 stały bywalec

  @ozzy
  Happonen prawdopodobnie wróci w przyszłym sezonie (jakoś 1,5 roku temu ogłosił zawieszenie kariery na ten sezon z powodu kontuzji), a Lindstroem ostatni raz skakał w 2009 roku

 • anonim

  ktoś wie co się dzieje z velli matti lindstroemem i janne happonem? też zakonczyli kariery?

 • anonim
  Elverum

  On też skończył.
  @Sabirżan Muminov haha,dobre xnxx.com to przecież strona porno.Już 13 skończyło.

 • anonim
  Francja

  Najnowszy news: Emmanuel Chedal wznowi treningi aby wystartować w LGP. Tak piszą na xnxx.com

  Podobno Sklett otwiera na wsi sklep :-)

 • anonim

  Konkurencja podaje, że również Elverum Sorsell skończył karierę.

 • filip12345 stały bywalec

  A wiadomo co się dzieje z Kalle Keiturim?

 • Niemily stały bywalec
  @KubaS

  Specjalnie dla ciebie użytkowniku z pod proxy hz3.yolau.net to napisałem byś mial powód by dać swój wpis na tym forum.
  Cieszysz sie?

 • razor78 bywalec

  Czy to pewna informacja, że Mackenzie Boyd-Clowes powróci do skakania?

 • Baciar stały bywalec
  -

  Skletta bardzo lubiłem ;) Miły Norweski skoczek

 • anonim
  @dasiu

  Skąd info o Grigolim?

 • sheef weteran
  @borek99, @dasiu:)

  No tak, zupełnie przeoczyłem wspomnianą trójkę. Dzięki za uzupełnienie. Ewentualnie przy następnym podobnym artykule zaktualizuje listę. :)

 • anonim
  do sheefa

  Jeszcze Marco Grigoli zakończył karierę.

 • borek99 doświadczony
  @sheef

  Swoje "kariery" zakończyli też Słowacy Mojmir Nosal i ulubieniec polskich kibiców - Michal Pendziviater, pisałem o tym w artykule o aktualnej sytuacji skoków w tym kraju ;)

 • szulcu96 początkujący
  Wcale się nie dziwię że Sklett kończy karierę

  Po bardzo dobrym dla niego sezonie 2011/2012 kompletnie nie mógł się odnaleźć i od tamtego czasu prawie w ogóle nie startował w PŚ. Zresztą, równie dobrze mógł ją zakończyć już po sezonie 2013/14.

  Co do Ingvaldsena, to myślałem że jeszcze co najmniej rok poskacze na nartach. Miał naprawdę spore umiejętności jeśli chodzi o loty, potrafił niemal do samego końca walczyć o odległość i przez dłuższy czas lecieć tuż nad zeskokiem, niczym Roberto Cecon z najlepszych lat.

  To już mamy trzech Norwegów którzy kończą karierę po tym sezonie. Obawiam się że następnym z nich będzie Jacobsen...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).