Norweg Johan Martin Brandt również kończy karierę

 • 2015-04-22 12:14

Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że swoją przygodę ze skokami zakończył Norweg Anders Jacobsen. Jak się okazuje, ze skakania zrezygnował również jego mniej znany w tym sporcie rodak Johan Martin Brandt.

- To koniec. Brakuje mi motywacji i wyznaczania sobie kolejnych celów przed nowym sezonem. Chciałem jeszcze dobrze skakać, więc podjęcie decyzji zajęło mi trochę czasu. Musiałem sprawdzić czy będę odpowiednio zmotywowany. Tak jednak nie jest – mówi 28-letni zawodnik.

Johan Marit Brandt zadebiutował najpierw w Pucharze Kontynentalnym w którym zaczął regularnie startować w sezonie 2009/2010. W dniu 3 grudnia 2011 r. po raz pierwszy pojawił się w Pucharze Świata. Było to podczas konkursu na skoczni normalnej w Lillehammer, gdzie zajął 44 miejsce. Kolejnego dnia, startując na obiekcie HS 138 wywalczył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. Zajął wówczas 17. pozycję w konkursie. Norweg trzykrotnie rywalizował w zawodach PŚ.

- Szczególnie zapamiętałem swój pierwszy konkurs w PŚ. To wspaniałe, że mam za sobą starty w zawodach tej rangi i dwa lata spędzone w kadrze B. Przez ten czas ciężko pracowałem, ale było też dużo zabawy – podkreśla Brandt.

Po sezonie 2014/15 narty na kołku postanowili odwiesić nie tylko tacy norwescy skoczkowie jak Johan Martin Brandt, czy wspomniany wcześniej Anders Jacobsen. Na belce startowej nie zasiądą już m.in.: Anders Bardal, Kim Rene Elverum Sorsell, Vegard Sklett, Atle Pedersen Roensen czy Ole Marius Ingvaldsen.


Katarzyna Skoczek, źródło: verdalingen.no/ohanmartinbrandt.com
oglądalność: (4696) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Zakończył karierę

  Johan Martin BRANDT w PŚ - ur.24.12.1987:

  2011/2012 - 62 miejsce - 14 pkt - 11 Norweg


  J-M.Brandt w PK:

  2009/2010 ... 69 miejsce ... 59 pkt - 10 Norweg
  2010/2011 ... 34 miejsce - 206 pkt ... 5
  2011/2012 - 113 miejsce -.-- 8 pkt - 16
  2012/2013 ... 76 miejsce ... 58 pkt - 11
  2013/2014 - 146 miejsce -.-- 2 pkt - 20
  2014/2015 - 140 miejsce -.-- 1 pkt - 18-19

 • sheef profesor
  Skoczkowie, którzy zakończyli kariery

  Oto zaktualizowana lista zawodników, którzy zakończyli kariery w trakcie lub po zakończeniu sezonu 2014/2015:

  1. Wolfgang Loitzl (Austria),
  2. Szyngis Kalikow (Kazachstan),
  3. Pascal Egloff (Szwajcaria),
  4. Christoph Stauder (Austria),
  5. Anders Bardal (Norwegia),
  6. Kazuya Yoshioka (Japonia),
  7. Daito Takahashi (Japonia),
  8. Shusaku Hosoyama (Japonia),
  9. Taro Takayanagi (Japonia),
  10. Kanta Takanashi (Japonia),
  11. Ole Marius Ingvaldsen (Norwegia),
  12. Vegard Haukoe Sklett (Norwegia),
  13. Mojmir Nosal (Słowacja),
  14. Michal Pendziviater (Słowacja),
  15. Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia),
  16. Atle Pedersen Roensen (Norwegia),
  17. Anders Jacobsen (Norwegia),
  18. Johan Martin Brandt (Norwegia),
  19. Diego Dellasega (Włochy).

  Jak dotąd karierę zakończyło siedmiu Norwegów, pięciu Japończyków, dwóch Austriaków, dwóch Słowaków, jeden Kazach, jeden Szwajcar i jeden Włoch.

 • Doors stały bywalec
  Brak zdziwienia

  A mnie zupełnie nie dziwi, że tylu przeciętnych (Poza Bardalem j Jacobsenem) zawodników kończy karierę w Norwegii. Przecież finansowanie krajowe dotyczy co najwyżej 12-13 zawodników poza juniorami. Po prostu już zrobiło się dla nich za ciasno, a zajęcie na pewno znajdą w innej dziedzinie życia.

 • szulcu96 początkujący

  Tego akurat zawodnika zapamiętam jako jednego z tych, którzy szybko zdobyli pierwsze (i w dodatku jedyne) punkty PŚ, po czym równie szybko zniknęli z tego cyklu i już nigdy się w nim nie pojawili.

  To już 7-my Norweg który zakończył karierę po tym sezonie! ;_; Wiem że większość z nich to ci, którzy nie byli w stanie nic więcej osiągnąć w PŚ i nie mieli już motywacji do dalszego skakania, ale to zaczyna się robić trochę dziwne... a sezon zakończył się ledwo miesiąc temu! Kto następny, Tom Hilde? Simen Key Grimsrud? A może jeszcze Robert Johansson?

 • Gabriela początkujący
  @...

    (...)Tylko Fannemel i Velta? A Forfang, Sjoeen, Stjernen, Ganges? To jest przyszłość Norweskich skoków. Nie mogą się skarżyć na braki bo mają wielu utalentowanych skoczków. Dlatego takie średniaki ( poza Bardalem i Jacobsenem ) kończą kariery bo i tak by się nie przebili.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2015-04-22 19:39:34

 • ... początkujący
  (...) nie wierze zbytnio w jakies teorie

  spiskowe, ale czy to nie dziwne, ze az tylu norwegow konczy kariery? i to w sumie dosyc mlodych? przeciez w przyszlym sezonie beda miec biede, kto tam u nich bedzie skakac? tylko velta i fannemel, reszta sie nie bedzie liczyc. nie kumam, czlowiek trenuje cale zycie i nagle konczy bo brak motywacji, to w takim razie szkoda tego czasu spedzonego na treningach przez minione zycie moim zdaniem, zwlaszcza jak sie ma tylko 28 lat jak brandt...Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2015-04-22 19:40:08

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).