Piotr Żyła: "Od czerwca wchodzimy na skocznię"

 • 2015-05-11 13:10

Piotr Żyła, zanim razem z kadrą polskich skoczków rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, stara się wykorzystywać wolny czas na podtrzymywanie kondycji i nadrabianie rodzinnych zaległości z zimy.

- Początek maja to tradycyjna majówka. Choć pogoda nie do końca była fajna, to udało się zrobić grilla. Z synem byłem też na skokach w Goleszowie, a w niedzielę tradycyjnie grałem w piłkę w lidze szóstek - powiedział Żyła w rozmowie z portalem ox.pl

Podczas Memoriału Leopolda i Władysława Tajnerów, o którym mówi skoczek, jego syn, Jakub, zajął ósme miejsce w kategorii rocznika 2006-07. Warto dodać, że w tej samej imprezie rywalizowali dwaj synowie innego skoczka, którego oglądamy w Pucharze Świata, Jakuba Jandy, Nikodem i Oliver.

- Trenujemy cały czas. Są to treningi bardziej ogólne, biegi po górach, na siłowni jest trochę inny zakres ćwiczeń. Są bardziej siłowe, wzmacniamy też ręce. A ostatnio rekreacyjnie gram też w piłkę i tenisa - opowiada brązowy medalista konkursu drużynowego z Falun.

Sezon letni dla polskiej kadry A na dobre rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia zawodami Letniej Grand Prix w Wiśle i Zakopanem, ale nasi najlepsi skoczkowie już tydzień wcześniej będą mieć przetarcie przed tą rywalizacją:

- Tydzień wcześniej odbędą się w Wiśle jeszcze Mistrzostwa Polski. Od czerwca już wchodzimy na skocznię, żeby przygotować się do tych letnich zawodów. Traktujemy je tak samo jak każde inne zawody, będziemy walczyć na ile będziemy w stanie.


Adrian Dworakowski, źródło: ox.pl
oglądalność: (2973) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jola bywalec
  :(

  Gdyby tak każdy "spoczął na laurach" jak Kamil Stoch to byłoby super. Eh kibice... Stoch to najlepszy nasz skoczek, no ale czemu mu nie dowalić...? To takie nasze, polskie :(

 • realista1 stały bywalec

  PIOTR ŻYŁĄ DO BOJU PIOTR CIEBIE NAJBARDZIEJ LUBIE Z TYCH WSZYSTKICH TWOICH KOLEGÓW.Stoch widać,że po dwóch złOtach IO spoczął na laurach ty systematycznie pniesz się w górę BRAWO!!!

 • dervish profesor
  Ku pamięci

  "Piotr Żyła, zanim razem z kadrą polskich skoczków rozpocznie przygotowania do nowego sezonu..."

  Cytat dla tych którzy, w zależności od "opcji politycznej" i wyników przypisują "zasługi" lub "przewiny" odpowiednio: a to trenerowi kadry, a to trenerowi klubowemu.

 • Adrian D. redaktor

  Racja, czeski błąd. poprawione.

 • mmm bywalec

  "Sezon letni dla polskiej kadry A na dobre rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca zawodami Letniej Grand Prix w Wiśle i Zakopanem..."

  Chyba na przełomie lipca i sierpnia.

 • filip12345 doświadczony

  A wiadomo które ekipy zaczęły już trenować na skoczni?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).