Małysz skoczy w Wiśle-Centrum? "Musiałbym chyba potrenować"

 • 2015-06-13 02:36

Długo wyczekiwane i bardzo potrzebne skocznie w Wiśle-Centrum zostaną otwarte na przełomie czerwca i lipca. Póki co kompleks jest przystosowany wyłącznie do oddawania skoków na igelicie, gdyż nie został wyposażony w siatki, które utrzymują śnieg na sztucznej nawierzchni. Nikt nie wyobraża sobie jednak, by do zimy ten stan rzeczy nie uległ zmianie.

- Wszystko jest na dobrej drodze, żeby zimą można było skakać na zmodernizowanych skoczniach, także jeśli chodzi o środki powinny być zabezpieczone - powiedziała Telewizji Silesia Katarzyna Czyż-Kazimierczak z Urzędu Miasta w Wiśle. Nieoficjalnie mówi się, że koszt, który będzie musiała ponieść gmina to bagatela 300 tysięcy złotych.

- Trudno tutaj mówić o błędzie. W projekcie znalazły się elementy budowlane skoczni, które zostały wykonane. Natomiast siatki nie było w projekcie, bo nie jest to element budowlany, a tylko takie elementy zawiera projekt. Siatka natomiast będzie, bo chcemy, żeby skocznie mogły funkcjonować również zimą - tłumaczy Łukasz Bielski z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim - Zostanie na pewno ogłoszony przetarg, którego wynik pokaże, jakiego rzędu będą to pieniądze.

W ostatnich dnia pojawiły się rewelacje jakoby pierwszy skok na nowym obiekcie miał oddać sam Adam Małysz. Co na to sam zainteresowany?
- Ja? Musiałbym chyba potrenować, moje parametry po zakończeniu kariery skoczka się bardzo zmieniły, więc technika musiałaby być też inna (śmiech). Na pewno będę na jej otwarciu, walczyłem, żeby te skocznie powstały. Cieszę się, że w końcu są i będą wizytówką Wisły. Mam nadzieję, że młode talenty będą mogły się tam rozwijać i kiedyś wystartują w Pucharze Świata.

Adrian Dworakowski, źródło: TVS/Dziennik Zachodni
oglądalność: (8103) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • samuraj początkujący
  @Kolos

  pocałuj Małysza w ... aż mlaśnie

 • krwisty bywalec
  skoczy-nie skoczy

  Adama i jego decyzje co do ewentualnego skakania czy nie skakania popieram i nie mnie narzucać co ma robić. Jestem głęboko przekonany, że Adam wie co robi. Wie jak kierować swoją dalszą karierą i wie, że jest osobą, która musi dbać o swoich obecnych sponsorów, o czym sam często wspomina. Z pewnością Adasia na skoczni sfotografujemy. Czy w roli skoczka, czy oficjela, czy skoczka-oficjela, to już mało istotne. Istotne, że Adam tam będzie.

 • anonim
  Gadka szmatka

  Ja osobiście chciałbym zobaczyć Adama na tej małej skoczni. Mateje Kruczka i Skupienia też .

 • anonim

  Małysz Małyszem, robi co lubi, bo może, śmiechu warte, że ktoś chce go jeszcze zaprzęgnąć do skakania. I po co? Żeby te plastikowe podkowy w sklepikach pamiątkarskich, żenujących w Wiśle ktoś kupował?

 • MSad_ profesor
  Po co mieszać jakies rozliczenia

  Ale jesli juz z tej strony mańki dyskusja (EmiI cos o rozliczeniach pisze).
  Malysz jest zawodnikiem Team Orlen http://www.orlenteam.pl/PL/Zawodnicy/default.aspx Orlen takze nalezy do skarbu panstwa -cos ponad 27 % udzialu. A jak nalezy do Skarbu panstwa to i do podatnikow. Tak ze poniekad Malysz takze za panstwowe pieniadze jezdzi w rajdach

  Ale chyba nie w tym rzecz bo wsio ryba za czyje jezdzi i we wszystkich wypadkach nie mozna wymagac od niego aby skakal.
  Teraz jest pelnowartosciowym zawodnikiem teamu Orlen kierowca rajdowym czy sie komus to podoba czy nie.
  Moze najwyzej swoja rajdowka wskoczyc na zeskok.

  Kolos odpie...sie od Malysza

 • EmiI profesor
  @Kolos

  Nie rozumiesz? Po prostu pavela czy mnie, guzik obchodzi co Małysz robi albo nie robi. Nie jest politykiem utrzymywanym za nasze pieniądze, nie jest urzędnikiem państwowym czy innym pracownikiem budżetówki, ich możemy a nawet jest naszą powinnością rozliczać tego co robią, za ile robią i po co robią. Małysz taki nie jest. I jak ktoś chce zmuszać do czegoś to jest zwykły totalniak a nie "świadomy obywatel nieleming"

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Ehh skończyły sie argumenty to zaczyny się obrażanie, widzę że zmiana nicka to za mało i Piotruś Piotruś pozostanie zawsze.

  Małysz rzucił żartem, żeby nie powiedzieć dziennikarzowi wprost, ze ma gdzieś skakanie i robienie za małpę w zoo, ale skoro uważasz, że to takie straszne kłamstwo, to twoja sprawa.

 • anonim
  @Kolos

  Człowieku zamknij się w kóncu.Jeden jedyny na tym forum masz jakieś ale do Małysza i kłócisz sie z resztą. Żebyś miał chociaż trochę racji to jeszcze. Masz jakiś problem z psychą tą są specjaliści od tego.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Gospodarowanie to chyba synonim "sposobu wykorzystania", ale nie będę tu się bawił w rozkminy semantyczne. Widzisz piszesz tu o "wydumanych argumentach" i "oszukiwaniu", tylko cały szkopuł polega na tym, ze ja nie potrzebuje żadnych argumentów.

  Małysz jak każda inna osoba, dopóki nie łamie prawa może robić co tylko chce i nie musi swoich wyborów uzasadniać. Dla mnie mógł nawet powiedzieć "nie skocze bo mi się nie chce", a i tak nie miałoby to większego znaczenia.

  Już całkiem pomijam fakt, ze tak mi zależy na skokach pod publiczkę, jak na zeszłorocznym śniegu.

 • Kolos profesor
  Pavel

  A kto tu gospodaruje czasem Małysza?? Przecież on na otwarciu skoczni będzie tak czy siak , tu można mówić jedynie o sposobie wykorzystania tego czasu :) Zresztą tu chodzi tylko o tożeby się nie dać oszukiwać, wydumanymi argumentami. Skoro ty się dajesz to twoja sprawa.

 • anonim
  -

  Małysz z siebie idioty nie będzie robił jak to robi Goldberger i jemu podobni. Udziela sie teraz w innym sporcie i nie potrzebuje skakać Juz sie dość wyskakał. Wszyscy chcą z niego kukłę zrobić. Małysz skocz tu, skocz tu skocz tam. Nie będzie pajacem aby jakiś @Kolos za sznurki pociągał

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Rozliczaj go do woli, tylko on na twoje rozliczanie może mieć wywalone, ot takie jego prawo. Pensji mu nie płacisz, a więc nie masz prawa mieć żadnych wymagania co do gospodarowania jego czasem, taka brutalna prawda. Chce skakać to będzie skakać, nie chce, to może na skoki się wypiąć.

 • Kolos profesor
  Pavel

  Małysz nie jest osobą prywatną tylko publiczną (tym bardziej że podobno jest kierowcą rajdowym), i to oczywiste że jest rozliczany ze swoich wypowiedzi.

 • Pavel profesor

  Tak swoją o co ta cała dyskusja? Małysz jest osobą prywatną i w sumie nawet nie musi argumentować swojej decyzji, wystarczy zwykłe "bo tak" i w sumie nic nam do tego.

  Nie mogę zrozumieć, dlaczego niektórzy z obecnych tu komentatorów próbują Małyszowi organizować czas wolny, jak będzie chciał to będzie skakał, a jak będzie taka jego wola to może nawet uprawiać kartofle.

 • Kolos profesor
  dejw

  A tak w ogóle to nie chodzi o to czy Małysz skoczy czy nie tylko o argumenty których używa.

  Zresztą zauważyłem że odkąd Małysz skończył karierę to na każde pytanie w temacie skoków reaguje nerwową rzeżączką, tak zęby lepiej już nie pytali.. i w ogóle trudno go namówić na cokolwiek co jest związane ze skokami...

 • Kolos profesor
  dejw

  "Jego doświadczenie i wiedza i tak są wystarczająco cenne"

  Może byłyby cenne gdyby się Małysz niemal zupełnie nie wypiął na skoki narciarskie...

 • dejw profesor
  @kolos

  Adam Małysz był skoczkiem wybitnym, a teraz realizuje się i spełnia marzenia jako kierowca rajdowy. Jedno nie wyklucza drugiego. Wyobraź sobie piotrusiu że na świecie istnieją jeszcze inne sporty poza skokami narciarskimi i nie tylko nimi można się emocjonować. Może i niezbyt częste są sytuacje, gdy zawodnik zmienia dyscyplinę, ale się zdarzają - nawet tutaj niedawno był artykuł o byłym skoczku który zamienił narty na rower. I to z dobrym skutkiem.

  Jeśli Adam będzie chciał kiedyś skoczyć, to skoczy. Jeśli nie - trudno, nie ma o co bić piany. Jego doświadczenie i wiedza i tak są wystarczająco cenne.

 • MSad_ profesor
  Wg Kolosa

  Małysz nie jest czynnym zawodnikem ale za to próżniakiem.
  Pracowity Goldberger a próznujacy Małysz oto dweiza Kolosa.

  Jesli juz obrazasz Malysza to przynajmniej nie siej popeliny bo Malysz jest kierowca rajdowym teamu Orlen CZYNNYM http://www.orlenteam.pl/PL/Zawodnicy/Strony/AdamMalysz.aspx
  Chyba masz paltfusa na mozgu aby tak pisac o Malyszu i to nieprawde.

 • Kolos profesor
  MSad

  Małysz nie jest żadnym czynnym kierowca rajdowym, jest przede wszystkim byłym skoczkiem narciarskim. I jeśli kogoś można nazwać próznujacym to raczej Małysza niż Goldbergera.

 • Kolos profesor
  asd


  żeby skakać na skoczni K-40 nie potrzeba jakiś specjalnych treningów, raptem parę skoków, począwszy od mniejszych jeszcze skoczni "na oskakanie".

  Co do Peterki - to przez kila lat od końca kariery nie skakał, dopiero ostatnio zaczął i udziela się raczej na mniejszych o0biketach więc nie wiem czy jakoś specjalnie trenuje. co innego Godlberger który regularnie skacze na dużych skoczniach (a zdarzyło się i na mamucie) on zapewne stale trenuje tak dla potrzymania ogólnej sprawności.

  No i raz jeszcze powtarzam tu chodzi 0oskok na skoczni K-40 a nie na skoczni dużej (K-120), tylko wtedy i to z dużym trudem można by uznać argumenty Małysza za zasadne.

  Przypominam że Małysz ma 37 lat czyli jest młodszy od paru ciągle czynnych zawodników. Na pewno nie zapomniał na czym polega skakanie.

  Jedyne co ratuje Małysza to to ze to nie jest tylko jego mentanol tylko ogólnie mentalność Polaków - vide MŚ weteranów i problem ze znalezieniem chętnych Polaków na skakanie...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).