Małysz i Stoch zostaną upamiętnieni w pobliżu Wielkiej Krokwi

 • 2015-06-26 07:27

W planach władz Zakopanego pojawił się pomysł, by część ulicy Piłsudskiego pod Wielką Krokwią zamienić w Aleję Zasłużonych Sportowców. Założeniem tej inicjatywy jest upamiętnienie wszystkich olimpijczyków związanych z Zakopanem.

- Jest kilka propozycji: płyty na chodniku albo symbole na słupach. Te mogłyby jednak utrudniać odśnieżanie i prace porządkowe. Odbite dłonie na płytach byłyby praktyczne. Szczegółów jeszcze nie dopracowaliśmy. To melodia przyszłości, ale myślimy o tym. To świetny pomysł - tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków Agnieszka Gąsienica Nowak, wiceburmistrz Zakopanego.

Na projektowanej obecnie Alei nie zabraknie takich postaci jak Adam Małysz, Kamil Stoch czy Justyna Kowalczyk. Co prawda Małysz i Kowalczyk to sportowcy niepochodzący z Zakopanego, ale ich związki ze stolicą polskich Tatr są bardzo silne. Zarówno Małysz jak i Stoch niejednokrotnie zwyciężali w zawodach Pucharu Świata na pobliskiej Wielkiej Krokwi. W Alei znajdą się też tablice przypominające tych sportowców, o których dziś większość kibiców już nie pamięta.


Adrian Dworakowski, źródło: Radio Kraków
oglądalność: (4502) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MSad_ profesor
  ??? (*188.146.77.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) 26 czerwca 2015, 11:41

  Ty wicznie czepialski. Jakbys sie dla przykladu urodził w Strachowicach a mieszkał w Wąchocku i twoja tam rodzina od zarania to pochodzisz z Wąchocka czy ze Starachowic ?
  Adrian dobrze napisal. Kamil urodził sie jedynie w Zakopanem ale pochodzi z Zębu bo tam cale zycie spedza do dziś


  jakledw12 (doświadczony)
  26 czerwca 2015, 11:50
  Kamil mieszka w Zębie i nie jest Zakopiańczykiem co sugerujesz.

 • jakledw12 weteran

  Można nawet powiedzieć, że tam mieszka, bo ile jest z Zębu do Zakopanego? 5 km?

 • jakledw12 weteran

  Dokładnie, Stoch urodził się w Zakopanem...

 • anonim
  @Adrian Dworakowski

  Co ty piszesz człowieku? Stoch przecież urodził się w Zakopanem.

 • anonim
  Odciski dłoni?

  Lepsze byłyby pomniki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).