Mistrzostwo Słowenii dla Kranjca i Robnika

• 2004-01-31 23:23
Ostatnie dni nie gwarantują nam emocji związanych z rozgrywaniem konkursów zaliczanych do Pucharu Świata, ale nie znaczy to, że w narciarskim świecie panuje nuda. W piątek i dziś areną zmagań słoweńskich skoczków były miejscowości Ljubno i Planica, gdzie rozegrane zostały Mistrzostwa Słowenii w kategorii seniorów. Wśród dorosłych zawodników najlepsi okazali się mało znany kibicom skoków narciarskich Gorazd Robnik i popularny nie tylko w swoim kraju Robert Kranjec.

Rywalizacja na słoweńskim podwórku odbyła się w bardzo nietypowy sposób, gdyż zawodnicy dwukrotnie próbowali swoich sił na skoczni normalnej. W Ljubnie konkurs odbył się na obiekcie o punkcie K-85, w Planicy zaś punkt konstrukcyjny usytuowany był 5 metrów dalej.

Zawody w miejscowości Ljubno, które miały miejsce 30 stycznia, wygrał niespodziewanie 25-letni Gorazd Robnik , który znany jest przede wszystkim kibicom kombinacji norweskiej, gdyż właśnie w tej dyscyplinie się specjalizuje. Mistrzostwo Słowenii w skokach narciarskich jest jego pierwszym dużym sukcesem od kilku lat. W 1998 roku Gorazd zdobył tytuł mistrza kraju w dwuboju narciarskim.

Drugie miejsce zajął w Ljubnie znany w Polsce z występów w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem Jure Bogataj. Trzeci był Primoż Peterka, który w aktualnym sezonie bezskutecznie próbuje nawiązać do swoich sukcesów z minionych lat.

Mistrzostwa Słowenii Seniorów, 30.01.2004, Ljubno:

1. Gorazd Robnik (SSK Mislinja)
2. Jure Bogataj (SK Triglav)
3. Primoż Peterka (SK Triglav)

W cieniu rywalizacji seniorów rozegrane zostały zawody w kategorii juniorskiej-do lat 18-tu. Oto wyniki tych zmagań:

1. Primoż Roglic (SK Zagorje Ytong)
2. Robert Hrgota (SSK Velenje)
3. Saso Trpin (SSK Stol)

Dziś słoweńscy kibice emocjonowali się kolejną walką o tytuł Mistrza Słowenii, tym razem na skoczni K-90 w Planicy. Pogoda dopisała i zawody rozegrane zostały w bardzo dobrych warunkach. Ludzie zgromadzeni pod słoweńską skocznią mogli obejrzeć wiele wspaniałych skoków przekraczających punkt konstrukcyjny.

Wyniki konkursu wskazują na to, że bezkonkurencyjny okazał się Robert Kranjec. Popularny Robi wygrał bezapelacyjnie, oddając w drugiej serii zawodów wspaniały skok na 105 m i zwyciężył z przewagą ponad 10 punktów nad drugim w klasyfikacji Primożem Peterką. Trzecie miejsce zajął młody Rok Benkovic. W rywalizacji nie brał udziału bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie w Pucharze Świata Peter Zonta. Skoczek jest chory.