Skocznie w Wiśle-Centrum uroczyście otwarte!

• 2015-07-31 18:20

Podczas weekendu z zawodami Letniego Grand Prix 2015 w skokach narciarskich w Wiśle odbyło się wyjątkowe wydarzenie. W piątkowe przedpołudnie miało miejsce uroczyste otwarcie nowego kompleksu skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum. W ceremonii uczestniczył minister sportu i turystyki Adam Korol. Następnie na nowo powstałych obiektach rozegrano I Międzynarodowy Puchar Beskidów Dzieci i Młodzieży.

Chłopcy, rocznik 2000-2001 (K-40):

Zwycięzcą zawodów w tej kategorii wiekowej został Patryk Hutyra. Skoczek z SS-R LZS Sokoła Szczyrk oddał skoki na odległość 40,5 i 39,5 metra i pokonał różnicą 10,8 punktu drugiego Andrzeja Szczechowicza z TS Wisła Zakopane (38 m/40,5 m). Podium uzupełnił Tomasz Pilch z WSS Wisła w Wiśle (37,5 m/40 m).

W konkursie wzięło udział 14 zawodników.

Chłopcy, rocznik 2002-2003 (K-40):

Triumfatorem w rocznikach 2002-2003 został Mateusz Jarosz z TS Wisła Zakopane. Zwycięzca zawodów dwukrotnie lądował na 40 metrze i okazał się lepszy od drugiego Wiktora Fickowskiego z SS-R LZS Sokoła Szczyrk (40,5 m/40 m) o 3,9 punktu. Trzecią lokatę zajął klubowy kolega Jarosza, Stanisław Majerczyk (40 m/39 m).

W zawodach wystartowało 21 skoczków.

Chłopcy, rocznik 2004-2005 (K-20):

W rywalizacji chłopców z roczników 2004-2005 na skoczni K-20 najlepszy okazał się Jan Rzadkosz. Skoczek TS Wisły Zakopane odniósł zwycięstwo po skokach na odległość 21,5 i 21 metrów. Drugi Marcin Wróbel z AZS Zakopane (21 m/20,5 m) stracił do triumfatora 3,3 punktu. Najniższy stopień podium przypadł Wojciechowi Troszokowi z miejscowego WSS Wisła w Wiśle (20 m/20 m).

W rywalizacji wzięło udział 27 zawodników.

Chłopcy, rocznik 2006-2007 (K-20):

W tej kategorii wiekowej zwycięzcą został Kacper Jarząbek, który w swoich konkursowych skokach doleciał do 20 i 21 metra. Zawodnik TS Wisła Zakopane wyprzedził drugiego Czecha Daniela Skarkę z TJ Roznov (19 m/20 m) o 7,6 punktu. Trzeci był Mikołaj Serwatowicz z TS Wisła Zakopane (18,5 m/20,5 m).

W konkursie wystąpiło 29 skoczków.

Chłopcy, rocznik 2008 i młodsi (K-10):

W najmłodszej kategorii wiekowej równych sobie nie miał Tymoteusz Cienciała. Siedmiolatek z WSS Wisła w Wiśle zwyciężył po skokach na 11 i 11,5 metra z przewagą 31,2 punktu nad drugim w konkursie Stanisławem Wierciochem z TS Wisła Zakopane (9 m/9,5 m). Trzeci był Klemens Bafia z KS Chochołów (9 m/8,5 m).

W zawodach uczestniczyło 10 zawodników.

Dziewczynki, rocznik 2000-2005 (K-40):

W najstarszej kategorii dziewczynek triumfowała Joanna Kil. Zawodniczka AZS Zakopane wygrała po skokach na odległość 38 i 38,5 metra. Druga Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk (37 m/38 m) straciła do zwyciężczyni 2,3 punktu. Trzecia pozycja przypadła Kamili Karpiel z AZS Zakopane (36,5 m/37,5 m).

W konkursie wzięło udział 8 zawodniczek.

Dziewczynki, rocznik 2006 i młodsze (K-10):

W kategorii 2006+ na skoczni K-10 wystartowały trzy skoczkinie. Wygrała Czeszka Helena Szurmanova z TJ Roznov po skokach na 8 i 9 metr. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kiersznowska Z WSS Wisła w Wiśle (8,5 m/8,5 m) ze stratą 1,5 punktu do zwyciężczyni. Trzecia była jej klubowa koleżanka, Karolina Podgórska (2 m/1,5 m).